MSI GX610PX CZ - spojení s ostatními PC a NB

notebooky MSI a vše kolem nich
FrankH
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 12 zář 2008 20:40

MSI GX610PX CZ - spojení s ostatními PC a NB

Příspěvekod FrankH » 12 zář 2008 20:44

Ahoj,

mám notebook MSI, a na něm Windows XP. Dokonce se mi i povedlo skoro všechno rozběhat. Až na spojení s ostatníi počítači. Pomocí wifi sítě se nedaří propojit vůbec, tak jsem to zkoušel přes síťovej kabel. Spojit se podařilo, ale pouze jednostranně. z Duhého PC se dají soubory přesouvat ke mně a ode mně, ale já na druhé pc nemůžu vůbec. Zkoušel jsem to s více PC i NB, takže chyba je zřejmě u mě.

Díky za jakoukoliv radu.

sweet22
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 kvě 2008 01:12

Příspěvekod sweet22 » 12 zář 2008 21:06

nejdřív se podívej, jestli oba počítače máš ve stejné pracovní skupině, např. workgroup nebo jestli máš na svém NB nastavenou pracovní skupinu, ve které by se v síti NB identifikoval. pak jestli používáš Total Commander, tam když klikneš na místa v síti, uvidíš Bezdrátové sítě. spustí se ti průvodce vytvořením nové sítě, nebo pokud ho nepoužíváš, najdeš si místa v síti ve WIN XP a tam klikneš na vytvořit bezdrátovou síť pro domácnost nebo malou kancelář. pak to spustíš, necháš průvodce aby vše nastavil automaticky a řídíš se jen tím, co ti tam píše. takhle mám doma propojený NB s PC přes router a vše jede, jak má.

FrankH
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 12 zář 2008 20:40

Příspěvekod FrankH » 12 zář 2008 21:17

tohle všechno už jsem bohužel zkoušel všechno to pomohlo jen k tomu, aby jsme to spojení mezi PC vůbec vytvořili...bohužel, já se z NB do druhého PC nedostanu..ovladače z přiloženého CD jsem nainstaloval, takže nevím čím to je...

sweet22
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 kvě 2008 01:12

Příspěvekod sweet22 » 12 zář 2008 23:23

a máš ještě nastaveno sdílení složek? a nemáš v profilu nastaveno, že všechny soubory obsažené v tomto profilu jsou soukromé?

Mr Zdenda
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 29 úno 2008 22:17
Bydliště: MB,ÚL,Mk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mr Zdenda » 13 zář 2008 13:14

jen malá pripominka.. to jestli jste ve stejne skupine nehraje roli..je to lepsi pouze pro prehlednost

sweet22
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 kvě 2008 01:12

Příspěvekod sweet22 » 13 zář 2008 14:33

jj to je fakt, ale mě se jednalo spíše, jestli vůbec v nějaké skupině je, jednou se mi stalo, že jsem se s tím vztekala hodinu, než jsem došla na to, že NB nemám v žádné skupině zařazený.

FrankH
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 12 zář 2008 20:40

Příspěvekod FrankH » 15 zář 2008 18:55

otázka...kde se nastavuje, jestli jsou všechny složky profilu soukromé? (viz pár příspěvků výše)

sweet22
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 kvě 2008 01:12

Příspěvekod sweet22 » 18 zář 2008 12:20

mám takový pocit, že se mě na to ptal systém, jak jsem dávala vytvořit zaheslovaný účet na NB, ale kde se to jinak nastavuje, tak to fakt nevím. dala jsem hned, jak se mě na to ptal, aby složky u mne byly přístupné všem v síti. jinak možná jestli ještě něco přmo ve sdílení složky, se nedá nastavit. jak klikneš pravým myšítkem na složku a tam sdílení a zabepečení.


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů