Notebook diplomovka

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Horden
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 10 lis 2007 16:21

Notebook diplomovka

Příspěvekod Horden » 23 zář 2008 17:23

Zdravim, potreboval by som notebook predovsetkym na diplomovu pracu. To znamena ze musim robit len s klasickym kancelarskym softwarom, ziadne strihanie videa, praca s fotkami ani hry - maximalne nejaky WoW:) Nepotrebujem teda prakticky nijaky vacsi vykon.
Co potrebujem je nieco prenosne - lahky a monitor najlepsie mensi ako 15.4" pripadne aj matny, s co najvacsou vydrzou a kvalitne spracovanie. Potrebujem spolahlivy stroj, lebo na nom budem robit mnoho hodin denne a vela ho prenasat.
No a cena aby nebola vyssia ako 25 000 s DPH.
Vela som pozeal na internete ale nenasiel som nic co by nejak uplne zodpovedalo mojim predstavam. Existuje stroj, ktory by zodpovedal tymto poziadavkam? Ak ano napiste prosim, budem velmi vdacny, notebook potrebujem co najskor.

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 23 zář 2008 17:30

Ty jsi muj clovek... Rozumny nazor mas... Rozumne ti poradim
HP 6730b, Lenovo R500 a nebo nejaky Dell Vostro - ten nema tak pevnou konstrukci, ale servis do 2. dne... U tech predchozich si muzes NBD On-site prikoupit...
Hlavne se nenech zvyklat k nejakemu Aceru, Asusu. A vyhni se dedikovane GK s vysokym vykonem - pri praci akorat obtezuje hlukem, zahrivanim, malou vydrzi baterie..
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

mara003

Příspěvekod mara003 » 23 zář 2008 17:33

Myslim ze toto http://www.alza.sk/hp-compaq-6510b-d89372.htm je presne to co hledas... :wink:

Popripade jeho mladsi bratr http://www.alza.sk/hp-compaq-6530b-d99972.htm, ktery je ale 2tis. nad limitem, pokud jsi mel na mysli SKK

good luck :)

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 23 zář 2008 17:43

Ja si nevsiml, ze chce mensi nez 15,4"... tak to potom souhlas s 6530b...
Ale ani starsi model neni spatny... Nebo
http://www.alza.cz/ibm-lenovo-thinkpad-r61-d90507.htm
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Horden
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 10 lis 2007 16:21

Příspěvekod Horden » 23 zář 2008 20:32

Zdravim, vdaka za radu. Mne sa zatial najviac pozdava to Lenovo R61.
Este som pozeral aj Dell Vostro 1310, ale voci DELLu mam nejaku iracionalnu nedoveru, nepoznam nikoho kto by s nimi mal problem, ale ja vlastne nepoznam nikoho kto by nieco od nich pouzival:)

Neviem, ci je to mozne, ale existuje nieco co by zodpovedalo tym poziadavkam do 20 000? Ak nie, tak ci by ste vedeli nieco co by sa aspon priblizovalo a poripade z coho by som uz musel popustit ak by som chcel ist pod 20. Druha vec: oplati sa rok stary MacBook s upgradovanou RAM od kamarata za 22k?
Inak zatial velmi dakujem za vsetky odpovede, dost ste mi pomohli aspon sa v tom nekonecnom vybere upriamit na nejake konkretne modely, lebo to zas az tak nesledujem a nevedel som sa tak narychlo zorientovat.

mivlak
guru
Příspěvky: 1278
Registrován: 22 říj 2007 22:41

Příspěvekod mivlak » 23 zář 2008 21:06

Macbook vyhoď... beztak už je zežloutlý za ten rok užívání... :lol:

k čemu nedůvěru? pokud se koukáš na americké seriály/filmy, tak cca. v 90% z nich jsou počítače/laptopy Dell 8)
DELL VOSTRO 1500
T7250 - 2,5 GB - WD3200BJKT - UltraSharp™ WSXGA+ TrueLife™ - 8600M GT - XP SP3 & Vista Business - 9 cell - VX Nano
+ external WD3200BEVT

mara003

Příspěvekod mara003 » 23 zář 2008 21:35

Jeste nebude spatny Thinkpad SL300 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58625, ma LED podsviceni displeye, je lehky a myslim ze i pomerne kvalitni...

Pokud chces ale MAX vydrz, tak bude nejlepsi zvolit nektere z tech HPcek... Pod 20 tis. by jsi uz musel hodne slevit ze svych pozadavku

Horden
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 10 lis 2007 16:21

Nove moznosti

Příspěvekod Horden » 25 zář 2008 15:02

Tak som si kukal vsetky mozne recenzie a fora a neviem co vsetko a dosiel som k zaveru, ze zrejme vezmem to HP 6510b. R61 sa mi strasne nepaci, videl som ju nazivo, Thinkpady sa mi nikdy nepacili, kedysi som jeden mal a odvtedy sa mi proste nepacia. Neviem este jaku konfiguraciu, mozno trochu zainvestujem a vezmem 6530b, ale to sa este uvidi.
Ale nasiel som este nejake dalsie modely, sice nie HP, IBM ani Dell ale je to: Toshiba U400, FS Amilo Si2636, FS Esprimo M 9400 a videl som aj take ze ASUS F6V ale to skor na spestrenie :)
Je tam nieco co by stalo za zmienku?
Je to mozno trochu smiesne, studujem informatiku, nie som nejaky tipek z EU, co na notas bude balit baby(Ak som niekoho urazil tak sa vopred ospravedlnujem:)))). Ja hlavne programujem a hram sa s vsemoznymi simulacnymi softami ale jednoducho ma vzdy pritahovali tie stylove notebooky. Takze ked uz si konecne zase jeden kupujem, tak som si povedal, ze mozno existuje nieco male, prakticke a este aj pekne 8)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 25 zář 2008 16:41

Výhoda ThinkPadu je taková, že je krásně tichý (když používáš TPFanControl, tak si to chlazení navíc ještě můžeš nastavit přímo podle sebe). Ano, je to ThinkPad, tak za stejnou cenu ani není tak vybavený, jako HPčko, které je zpracováním stále o malý stupínek níž. Já jsem se taky rozhodoval, zda nekoupit HP - jenže zkušenosti s recenzováním hned několika HP napříč celým segmentem mě utvrzují v tom, že rok od roku maj větší problém udělat tiché chlazení. Toť výhoda ThinkPadu - jinak taky se mi nelíbil, ale nakonec si stejně všichni zvyknou a začnou svůj ThinkPad mít rádi.

S HP chybu asi neuděláš, ale z těch dalších - no - Toshiba je hodně lesklá, takže když už, tak snad radši model Satellite Pro U400, který nemá lesklou klávesnici. ASUS bych rovnou vyškrnul, není to dobrý notebook. Esprimo je docela tiché, ale imho je mnohem hnusnější než všechny ostatní notebooky včetně ThinkPadu (přímé srovnání není pro mě problém, tu M9400 mám stejně jako TP R61 doma už delší dobu). U Esprima se mi ovšem především nelíbí úplně blbý repráky, blbější jsem ještě v notebooku nezažil (i lepší hodinky vydávaj hlasitější a prokreslenější zvuk), a hlavně docela špatná klávesnice (což odporuje tvému určení). Amilo Si2636 má klávesnici docela v pohodě - sice působí humpolácky, ale neni to jejich standardní klávesnice, takže je nakonec docela v pohodě. Docela mi u toho notesu vadí větší rám kolem displeje. Je to takový 14" notebook s 13,3" displejem.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Horden
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 10 lis 2007 16:21

Příspěvekod Horden » 25 zář 2008 17:34

Vdaka za odpoved, dost mi pomohla.
No moj konecny vyber medzi IBM a HP bude zrejme hlavne o tom, aku konkretnu konfiguraciu od ktoreho budem vediet zohnat, kedze tie rozdiely su dost velke, mam nejake konkretne poziadavky na HW a s cenou si tiez moc vyskakovat nemozem. R61 ide trochu drahsie, takze uvidim.
Teraz uz vpodstate len hladam sposob, ako to kupit co najlacnejsie 8)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů