HP Compaq nx6310

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Radek.XP

HP Compaq nx6310

Příspěvekod Radek.XP » 22 říj 2006 12:57

Ma nekdo zkusenosti s notebookem nx 6310 s procesoem core 2 duo (1666MHz)? Prosim o radu, ovazuju o jeho koupi.
Diky

leon

Příspěvekod leon » 22 říj 2006 19:40

co od notebooku očekáváš?

Radek.XP

nx6310

Příspěvekod Radek.XP » 22 říj 2006 20:11

Ocekavam slusny vykon i na tezsi aplikace, rozhodne to neni a nebude herni pocitac. Nemam v planu na nem hrat ale jde mi o to aby to byl slusne vybaveny kancelarsky notebook.

leon

Příspěvekod leon » 22 říj 2006 20:23

tak to by Ti měl vyhovovat ... určitě si kup minimálně 1GB RAM

KranJ

systém nemůže najít pevný disk

Příspěvekod KranJ » 31 led 2007 07:13

Zdravím, měl bych dotaz. Koupil jsem si notebook nx6310 CM430, 15", 256MB, 60GB a při instalaci systému dostávám hlášku, že nebyl nalezen pevný disk. a přitom žádné instalační cd na pevný disk jsem nedostal.
Předem děkuji za odpověď

g.a.s
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 26 led 2007 11:19

Re: systém nemůže najít pevný disk

Příspěvekod g.a.s » 02 úno 2007 19:13

ja mam podobny problem tak jsem to resil s podporou HP poslal jsem jim mailem ofocenou fakturu i stitky na ntbk nakonec jsem tam i musel volat a nakonec mi rekli ze mi zadny instalacni cd neposlou ne pri nejsem majitel. coz nevim z ceho tak usuzuji, kdyz jsem jim vsechny informace poskytl...

//edit C: Necitujeme bezprostredne predosle prispevky.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 02 úno 2007 20:49

Na nx6310 instalacne CD NIE JE. Treba si natahat drivre z netu.
Takisto je tam riesena instalacia WinXP na SATA disky. Treba na to pouzit specialny driver.

C

KaM
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 31 pro 2006 20:16

Příspěvekod KaM » 06 úno 2007 10:15

Podobný problém je i u nx7400 bez OS a nejspíš i u ostatních modelů, ale na webu je na to upozornění.
Při instalaci WinXP musíš v BIOSu vypnou SATA (SATA Native mode Disable). Pak jde provést instalaci a vše je OK.
Ale teď jsem koukal na web HP a tam je driver pro SATA, tak to budu muset nějak nastudovat. Nechce někdo za mě :D

Radek.XP

Problemy s dikem

Příspěvekod Radek.XP » 14 úno 2007 14:23

Mel jsem odobny problem a nakonec to vyresilo nastaveni v BIOSu, je tam spatne nastavenej disk, to znamena ze ho nevidi, proto je potreba vlezt do biosu a najit kolonku kde je disk melo by tam byt native mode a to date disabled. Potom normalne restartujte a naromalne nainstalujte OS.

vulkan99
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 04 říj 2006 13:33

Příspěvekod vulkan99 » 20 bře 2007 16:08

KaM píše:Podobný problém je i u nx7400 bez OS a nejspíš i u ostatních modelů, ale na webu je na to upozornění.
Při instalaci WinXP musíš v BIOSu vypnou SATA (SATA Native mode Disable). Pak jde provést instalaci a vše je OK.
Ale teď jsem koukal na web HP a tam je driver pro SATA, tak to budu muset nějak nastudovat. Nechce někdo za mě :D


A ked je k notebooku aj OS tak uz ten problem nieje ? alebo znova treba nastavovat bios ???

KaM
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 31 pro 2006 20:16

Příspěvekod KaM » 20 bře 2007 16:32

Ne, "problém" trvá dál. Jenom ho jako uživatel nevidíte.
Pokud koupíte HP bez WinXP, tak je tam nainstalován FreeDOS a v BIOSu je SATA Native mode Enable (HDD běží v SATA módu). Pokud chcete nainstalovat WinXP, tak musíte v BIOSu přepnout na Disable (vypnou SATA) a poté teprve instalovat WinXP.
Pokud máte NB s předinstalovaným WinXP a chcete reinstalaci, tak není problém, pokud jste nic neměnil v BIOSu.
Ale HP má na webu podpory nějaký driver pro umožnění provozu v SATA módu, ale díky lenosti a zaneprázdněnosti jsem se ještě tak daleko nedostal, abych ho instaloval.
HP nx7400 + HP LP2465 - text & foto


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů