ACER Aspire 5930G

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Killer022

pomoc

Příspěvekod Killer022 » 03 říj 2008 19:41

Cawte vsetci.Uz druhy den mam doma 5930G.Chcel som si nanho dat XP,ale mam problem ktory neviem vyriesit.Hned na zaciatku xp instalacie mi pise error,a dalej instalacia nepokracuje!!!Mimochodom,mam tam este aj vistu,lebo chcem si ju pre pripad nechat,cize tam chcem bat obidve.V biose som si pred instalaciou prepol na IDE,ale ani tak to nejde.Skusil som flashnut BIOS na novsi a aj na starsi a ani tak to nejde.Poradte mi prosiiim!!!....len nepiste ze ho treba dat do servisu,verim ze sa to da spravit.Dopredu dakujem!!

Thorus

Re: pomoc

Příspěvekod Thorus » 03 říj 2008 20:06

Killer022 píše:...Hned na zaciatku xp instalacie mi pise error,a dalej instalacia nepokracuje!!!...
Nemuzes ten "error" trochu blíže specifikovat? :P Snad jsi ho jen neodklikl bez přečtení, nebo snad ano??

Roman_CZ
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 03 říj 2008 20:09

Acer Aspire 5930G-844G32MN

Příspěvekod Roman_CZ » 03 říj 2008 20:23

Dobrý den, chtěl bych se zeptat všech majitelů Acer Aspire 5930G-844G32MN popřípadě těch co tento notebook měli někdy v ruce.
Hodně se o tento NB zajímám a přemýšlím o koupi, tak prosím jen ty lidi co o tomto NB opravdu něco vědí. Chtěl bych se zeptat jak jste s ním spokojení, zdali byste ho dopuručily. Dále jak na tomhle NB jedou náročný hry jako je Crysis(jestli na plné detaily plynule nebo ne). Jestli je kvalitní nebo byste mi za tuhle ještě přijatelnou cenu doporučily jiný NB.
Na NB bych chtěl dělat snad úplně všechno od her až po ten náročný software jako je Pinnacle studio a photoshop. A jestli vám běhá v pohodě čtečka otisků prstů a TV Tuner. A kde bych si měl koupit NB ať už tenhle nebo nějaký jiný(prosil bych o nějakou webovou stránku kde není skoro žádný úrok, když si ho koupím na splátky). Předem děkuji všem uživatelům za odpověďi.

MartyB35
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 19 čer 2008 21:40

Příspěvekod MartyB35 » 03 říj 2008 21:28

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, když mám nastavený profil na vysoký výkon tak mi GPU-Z ukazuje tohle http://img219.imageshack.us/my.php?image=gpuzyr2.jpg že PCI-e místo 16x je jen 1x nevíte jak to nastavit aby to jelo na 16x?

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 03 říj 2008 21:38

ukazuje ti to správně.PCIe x 16 jeden krát-kdybys měl zapojení SLI...
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Pekáček

Grafická karta

Příspěvekod Pekáček » 03 říj 2008 21:57

Měl bych dotaz: grafická karta je zde "integrovaná" na základní desce a tedy nejde vyjmout a nebo je to výměnný modul (MXM)? Při čtení recenze na model 5920 mě upoutalo toto foto:
http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... 920/06.jpg
A tak jsem se podíval na recenzi 5930 a tam to vypadá takhle:
http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... 30g/17.jpg
Pokud je to výměnný modul, šlo by dobudoucna vyměnit grafiku. Nebo to jen tak vypadá?

MartyB35
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 19 čer 2008 21:40

Příspěvekod MartyB35 » 03 říj 2008 22:00

Ale u stolního mě to ukazuje PCI-E x16 @ x16 takže nevim.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 03 říj 2008 22:11

obě jsou dedikované,teoreticky by vyměnit šly,pokud dodržíš formát karty.mxmlll,ale co uděláš s biosem? To není jako flashnout normální bios,problém bude ho i sehnat
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

r3d

Příspěvekod r3d » 04 říj 2008 20:19

Zdravím, chci se zeptat na tv tuner co je instalován v dražším modelu, který vlastním. V krabici jsem našel přechodku mezi konektorem na externí anténu tv tuneru a televizní koax. Zkusil jsem napojit televizní anténu co mi normálně vede do televize, ale Windows Media Center mi žadnou stanici nenašel, ani ostatní programy, které slouží ke sledévání tv na počítači mi žadnou televizní stanici nenašel. Mohl by mi někdo poradit co dělám špatně, popř. jestli to funguje tak jak si myslím. dík

Henry
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 19 zář 2008 10:56

Příspěvekod Henry » 05 říj 2008 18:12

Máte někdo k tomuto notebooku chladící podložku? Jakou a je tam znatelnej rozdíl teplot?

ancovicka
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 srp 2008 13:32

Re: Acer Aspire 5930G-844G32MN

Příspěvekod ancovicka » 05 říj 2008 22:14

Roman_CZ píše:Dobrý den, chtěl bych se zeptat všech majitelů Acer Aspire 5930G-844G32MN popřípadě těch co tento notebook měli někdy v ruce.
Hodně se o tento NB zajímám a přemýšlím o koupi, tak prosím jen ty lidi co o tomto NB opravdu něco vědí. Chtěl bych se zeptat jak jste s ním spokojení, zdali byste ho dopuručily. Dále jak na tomhle NB jedou náročný hry jako je Crysis(jestli na plné detaily plynule nebo ne). Jestli je kvalitní nebo byste mi za tuhle ještě přijatelnou cenu doporučily jiný NB.
Na NB bych chtěl dělat snad úplně všechno od her až po ten náročný software jako je Pinnacle studio a photoshop. A jestli vám běhá v pohodě čtečka otisků prstů a TV Tuner. A kde bych si měl koupit NB ať už tenhle nebo nějaký jiný(prosil bych o nějakou webovou stránku kde není skoro žádný úrok, když si ho koupím na splátky). Předem děkuji všem uživatelům za odpověďi.


Projdi si cele forum.Bylo to tady hodne krat uz zminovane.

Jinak kde koupit pres net?To zalezi na tobe.Ale spise bych se dival na to jak kvalitni je to obchod, kde budes kupovat NB.
Acer Aspire 5930G-844G32Mn
Intel Core 2 Duo 2,26GHz, 2x2GB, 320GB-5200ot, GF 9600GT DDR3, DVB-TV

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 06 říj 2008 05:58

v podstatě to máš úplně jedno kde ten notes koupíš.90% eshopů jsou stejně jennajatí prodejci těch větších a známějších,kteří se tak zbaví otravných zákazníků za malou úplatu.Při koupi Aceru stejně už s prodejcem nepřijdeš do kontaktu,protože i v případě poruch voláš přímo servis. Jedině že bys plánoval notes do 14 dnů vracet,to se pak vyplatí spíše známější eshop kde praktizují osobní odběry...každý se tady ptá na Crysis,na plné detajly na plynulost hry.Jak to,že každý hru Crysis zná,ale většinou každý zapomene na souvislosti,pproč je tato hra tak známá.Není to tím že by byla tak nepřekonatelně dobrá,ale pro její brutální hardwareové nároky ze kterými má problém i nejlepší desktopová karta.Proč tedy každý očekává,že na nějaké 9600m GT si snad zahaje tuto hru na superexstra-ultra detaily s full HD rozlíšením?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

West
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 28 srp 2008 19:06

Příspěvekod West » 06 říj 2008 16:19

to: Roman_CZ

Na plné detaily Crysis rozhodně nerozjedeš a pokud o tom přemýšlíš, vybírej notebook okolo 60.000Kč s nejlépe nějakou SLI verzí grafik 8800MGT nebo lepší. Ale pokud sháníš notebook s jedním z nejlepších poměrů cena výkon, tak nepřemýšlej a objednej tenhle! Mám ho měsíc a zatím jsem nenarazil na nějaký markantní nedostatek.

West
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 28 srp 2008 19:06

Příspěvekod West » 06 říj 2008 16:30

Pekáček píše:Když jsem si ve Vistě povypínal všechny "zbytečnosti" (i stránkovací soubor na HDD), disk se skoro netočí (po zapnutí jen chvilku) a touchpad je o poznání chladnější (teplotu HDD jsem ale neměřil).




Co si myslel tím stránkovací soubor na HDD? Kde to najdu a jak to vypnu?

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 06 říj 2008 16:58

Měl na mysli virtuální paměť - pagefile.sys
ovládací panely,systém,upřesnit nastavení,upřesnit,výkon-nastavení,upřesnit,virtuální paměť-změnit, a zaškrtneš-nepoužívat stránkovací soubor. OK,restart
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů