Přehřátí a následné sekání Amilo Xa 2528 u her.

Notebooky jsou stále výkonnější a tak na nich lze hrát i náročné hry. O své zkušenosti se můžete podělit zde.
Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Damianus »

pockej takze jako naslinit prst a strcit ho na ten pasiv :lol:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220
Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvek od Dorota »

Přesně tak. Pro orientaci, jestli se teplo z čipu na pasiv skutečně přenáší to stačí. Jestli má požitelný teploměr- tím líp.
HP 4520s WT290EA#ARL
Toshiba Satellite A200-1ZB
Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Damianus »

no nevim nevim zda to je teda dobre slina ukapne na MB :lol: a bude po notasku takze spise ten teplomer :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220
Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvek od Dorota »

Samozřejmě nepředpokládám, že někdo bude do noťase slintat jako Pavlovův čokl... :D , navít ho těžko bude za chodu obracet vzhůru nohama. Nicmémě určitě chápeš o co tu jde. Stačí aby byl pasiv z výroby trochu křivě nasazený, nebo byla použita nevhodná pasta (některé se vypalují tak podivně, že styčnou plochu s chladičem spíš zmenší), a hle, přenos tepla se nekoná, chladič je studený, větráky valí na max a přitom se čipy pečou.
HP 4520s WT290EA#ARL
Toshiba Satellite A200-1ZB
Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Damianus »

to jo ale staci se podivat jak to chlazeni je delane a taky vidis o co tu jde asi by to sice melo fungovat ale mozna odcenuju uzivatele ale nevim zda by se mel poustet do vymeny pasty atd... ale mozna jen muj dojem. Proto radsi rikam poslat na reklamaci at se staraji protoze jak on jednou neco zvrzne tak je po reklamaci a po notasu :?
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220
Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvek od Dorota »

Jasně, didix musí sám posoudit na co si troufne a na co ne. Jen jsem mu naznačil jeden možný směr pátrání.
HP 4520s WT290EA#ARL
Toshiba Satellite A200-1ZB
Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od Gogo »

to ale není sám s tímto strojem https://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=247918
na jedné pipeline dva pasivy napevno uchycené,dost zvrácený design.Při vyšších teplotách tam musí vznikat tlaky jak sviňa,stačí si přečíst něco o tepelné roztažnosti materiálů
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno
Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Damianus »

AL a CU nejsou moc materialy ktere se nehodi. Prave naopak hodi se na chlazeni a uchyceni je dobre ale system je spatny.
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220
Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od Gogo »

Proč mě chceš vykládat něco o uchycení,když je ůplně špatně? Něco o tom vím,ale rozepisovat to tady se prostě nehodí.O materiálech jsem nepsal,pleteš si hruška s jabkama..dva pevné body přepojené pevnou přepážkou při rapídně se měnící teplotě-konstrukční nesmysl
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno
Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvek od Dorota »

Ano, souhlasím, chlazení není navrženo zrovna zrovna optimálně, nicméně zvládat by to mělo- jinak by se přehřívala celá série. Možná má jen didix smůlu a sešli se mu zrovna víc topící čipy. A možná je jádro pudla někde jinde.
HP 4520s WT290EA#ARL
Toshiba Satellite A200-1ZB
Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od Gogo »

podívej na ten okaz,hned první,co jsem otevřel-podobně vysoké teploty,takže to až taková náhoda nebude
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno
didix
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 říj 2008 02:15

Příspěvek od didix »

Tak k tomu hřátí... Ta měděná "tyčka" byla nejteplejší.. takže myslím že v pastě problém nebude.

Tam v tom odkazu od Gogo píše že to posílal na reklamaci a nic nepomohlo, ninak mám úplně ten samý problém tj pravda. Zkusím vypnout to aero, jeslti to pomůže.

prosím vás mohli by jste mi přeložit tenhle příspěvek:
"Seriously, this is going too far.
They told that they changed my GPU the second time it was in repair. GUESS WHAT, they found out after 4 months that it was never replaced. + They said that if they cant find the problem next time when its in repair, theyre going to take a repair fee."
Naposledy upravil(a) didix dne 10 říj 2008 11:39, celkem upraveno 1 x.
Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvek od Dorota »

Pochopitelně, sa sbírá teplo z pasivů a odvádí ho na žebrování. Ale dal se na ní udržet prst? Při těch teplotách co uvádíš by to nemělo být možné. 60 stupňů už je au.
HP 4520s WT290EA#ARL
Toshiba Satellite A200-1ZB
didix
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 říj 2008 02:15

Příspěvek od didix »

po 3 sekundách to začalo pálit, a hlavně ty teploty jsou jen při zátěži když se přepnu do win tak hned spadne o těch cca 10°C. ale asi to těch 80°C nemělo.
Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvek od Dorota »

To by značilo teplotu tak 50-60 stupňů. Takže: buď špatný tepelný kontakt mezi pasivy a čipy (nevhodná pasta, špatně pridělaný pasiv)- zjistíš snadno- pasivy jsou horké? Nebo špatný kontakt mezi pasivy a heatpipe.

Edit: Sorry, už jsi psal, že nejteplejší je heatpipe- takže reklamuj- závada je jasná.
HP 4520s WT290EA#ARL
Toshiba Satellite A200-1ZB