Notebook: střih a hraní do 17 tisíc

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Astronaut
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 12 říj 2008 12:34

Notebook: střih a hraní do 17 tisíc

Příspěvekod Astronaut » 12 říj 2008 12:53

Dobrý den,
hodlám si koupit notebook vhodný na filmový střih (operační paměť alespoň 2GB, procesor od Intelu T5750 a vyšší, 2GHz), propojitelný s TV a kamerou (Firewire, TV-out) a zářoveň dostatečně výkonný pro hraní her jako GTA SA. Cenový limit je do 17 tisíc.
Mám ale ještě pár otázek:
1.ot.:Četl jsem, že operační paměť např. 1x2GB je výkonnější než 2x1GB? Je tomu tak, a případně proč?
2.ot.Jak propojit audio při propojení notebooku a tv? Přes jack na reproduktory?
3.ot.Vybral jsem si 4 kandidáty, u každého je však nějaký otazník. Budu vděčen, pokud se k tomu někdo znalý vyjádří:
a) Notebook ACER Extensa 5620G-602G32Mi – u tohoto notebooku si nejsem jistý tou operační pamětí
b) c) U těchto notebooků TOSHIBA Satellite A300-1EC/ C2D T5750 a Notebook ASUS F3E-AP367/ C2D T8300 nevím, jak je to s grafickou kartou Intel GMA X3100 – jestli odpovídá mým požadavkům. Jinak mám na tuto značku dobré reference.
d) Notebook MSI EX600X-432CZ/ C2D T5750 dle parametrů vyhovuje. V alzasoftu k němu ale nedávají operační systém a nejsem si jistý důvěryhodností ke značce.
Nejraději bych šel do značky HP, ale modely v mé cenové kategorii nemají. Notebook HP PAVILION dv6920/ C2D T5750 se zdá být vhodný, má jen menší disk, což se ale dá změnit.

Děkuji předem za pomoc při výběru.

philler
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 23 zář 2008 08:04
Bydliště: Ostrava

Re: Notebook: střih a hraní do 17 tisíc

Příspěvekod philler » 16 říj 2008 15:42

Takže začneme jednoduchou otázkou jak často hodláš svůj notebook přenášet. Jelikož výkonné grafické stroje nejsou zrovna pověstní svou kvalitou šasi, respektive jsou pověstní svou nekvalitou šasi. Dále jestli chceš hrát hry typu GTA SA, stačí ti skoro obyčejný ntb, jelikož tuto hru rozjedeš skoro na čemkoli (není to až taková grafická bombaú.. Jinak grafická karta gma x3100 je integrovaná tudíž její grafický výkon je velmi slabý (tato grafická karta je stavěná spíše na výdrž baterie, ne na výkon) Pokud nemáš třeba ještě přesně vybráno, Acer s pamětí problém nemá, spíš bych se obával grafiky. MSI je značka s obecně dobře známým poměrem cena/výkon, za cenu méně kvalitního šasi. No a na závěr, pokud se ti líbí značka HP, kterou bych mohl jen doporučit, je tu ntb Hewlett-Packard 6735s, které stojí sotva 11000,- a GTA SA zvládne dobře..


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů