WWAN na Dell notebookoch

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
Majo1986
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 06 říj 2008 21:32
Bydliště: Martin

WWAN na Dell notebookoch

Příspěvekod Majo1986 » 18 říj 2008 14:42

Zdravim
Prosim vas mam v slote vlozenu sim kartu, cez aku aplikaciu ju otvorim?Da sa aj volat z ntb na mobil a naopak.Nasiel som len navod na pripojenie internetu cez mobil.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 18 říj 2008 14:57

a mas tam WWAN modul? pokial ano tak by utilita mala byt uz predinstalovana (Dell Mobile Broadband Card Utility alebo tak nejak sa vola).
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Marsus
občas něco napíše
Příspěvky: 79
Registrován: 21 čer 2007 22:07

Ghost má pravdu, volá sa tak.

Příspěvekod Marsus » 18 říj 2008 19:53

No myslím si, že WWAN modul nemáš, nájdi si tému o 3G moduloch, tam som napísal ako som ho zohnal a nainštaloval ja. Nedá sa cez túto sim volať, ale môžeš cez ňu posielať SMS, má svoje číslo. Mám Mobilný Orange Internet klasik a funguje v poho. Veľa zdaru a bezporuchový chod ntb ti prajem. Keď máš nejaké otázky, na ktoré viem, rád odpoviem a poradím. Som taký amatérsky fanatik a veľa vecí sa dá zohnať a spojazdniť, len človek musí veľa čítať a zháňať. Ahoj

Tak to tu pridávam, bolo to na inom fóre, mám DELL XPS M 1330 ale bude to podobné ako u teba:

Tak tu to je, ak by to pomohlo, neupravoval som to:

A pre mňa dobrá správa, taktiež pre Slovákov čo majú Orange mobilný internet a Čechov, čo majú Vodafone. Mal som externý Huawei modem, no vadilo mi, že trčí a bál som sa, že si poškodím USB a hlavne mi ostal len jeden USB voľný, tak som kúmal a našiel recenzie o internom modeme, veď aj preto som si XPS-ko zaobstaral, aby som bol mobilný. Skúšal som ho zaobstarať cez ZERO, neozvali sa; CDP detto; Delicom mi odpísal, ale keď už som tam zavolal a zistili, že som súkromná osoba, tak sa už viacej neozvali a ináč pre info, sú to firmy na SK, čo distribuujú DELL, no zväčša pre firmy. No aspoň mi potvrdili, že pre Orange to funguje, lebo ináč je to Vodafone produkt. Tak som to skúsil normálne cez Prahu ako XPS-ko a vynútil si zľavu, dávali mi ho myslím niečo pod 6000 SKK bez dph, zjednal som za 5000 bez dph a zaplatil 5950 faktúru, ďalej procedúra bola ako pri objednávaní ntb z Írska, v potvrdzovacom maily bol odkaz na podporu a sledovanie zakázky. Ináč som ako argument na zľavu uviedol, že som 3G/HSPDA modul chcel v základnej výbave, čo bola pravda, no oni sa bránili, že v konfigu nebol uvedený a že to môžem reklamovať, no bez šance. No ja som ho objednával ešte za horúca a už v septembri som ho mal, veď som ho aj musel reklamovať, no fachčí teraz v poho, vymenili základnú dosku, optiku a prednú časť s fingerprintom a chcem na to naviazať, nechcite technika(myslím na ten modem), argumentujte, že je to v návode na XPS, čo aj je. Vyšiel by vás na takých 3700 SKK myslím. Tak po 3týždňoch prišla malá krabička, v nej malý modem veľký ako zápalková krabička a tenký asi ako hrubšia čokoláda, CD a návod v ang. a simka na ang. Vodafone, tú si nevšímajte. Vypnite ntb opatrne odšrubujte kryt zospodu, je asi pod touchpadom a asi takej veľkosti, je prichytený jednou malou šrubkou, má síce špeciálny štvorcový profil, no krížovým sa dá odšrubovať, pozor aby ste ju nestrhali. Je tam WLAN karta a vedľa voľný slot, tam pichnite tú WWAN 5520 kartu, ten modem, nasaďte podľa farby kábliky, čo sú tam voľné a dobre ich pritlačte na konektory, zacvaknú. Potom nainštalujte DELL mobile broadband card utility, obslužný program z CD a stiahnite si novší firmwer a novšiu verziu z DELL stránky, sim Orange vložte do slotu pod baterku a o chvíľu frčíte na nete, je zhruba o tretinu rýchlejší ako Huawei, max speed 3,6 Mbps je spoľahlivejší pri zobúdzaní zo spánku npr. zatvorením veka, dá sa nastaviť aj autoconect. Jediná nevýhoda je že topí a hreje a ide ventilátor, hlavne pri videách a TV live, skúšal som dať UMTS only v poho stačí, GPRS only a naskočil mi EDGE, topí menej sa mi zdá ale video už seká. Rád sa podelím o skúsenosti alebo poradím iným ohľadom XPS 1330. Rozmýšľal som či to nepreložiť do vlákna o XPS 1330, nechám to na moderátoroch.

Dodatok: to topenie sa vyriešilo vyčistením ntb, bol zanesený chladiaci blok, nebolo to tým modulom.

Majo1986
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 06 říj 2008 21:32
Bydliště: Martin

Příspěvekod Majo1986 » 18 říj 2008 20:57

dakujem vam za odpovede,a ani v pc som nenasiel predinstalovane Dell Mobile Broadband Card Utility.Tak nic ked nejde tak nejde.Vela zdaru...

Autocult
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 02 bře 2010 08:28

Příspěvekod Autocult » 02 bře 2010 08:48

Aha tak fotka mi to prozradila -


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů