Vrátenie notebooku z e-shopu

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
Thomas224

Vrátenie notebooku z e-shopu

Příspěvekod Thomas224 » 18 říj 2008 12:30

Zdravím, mám jeden problém. Včera mi z jedného internetového obchodu došiel notebook, ktorý som si objednal - konkrétne Toshiba Satellite A300-1EG. Zarazila ma však kvalita displeja - vôbec mi nevyhovuje.
Myslíte, že notebook sa dá vrátiť späť? Viem, že ako spotrebiteľ mám nárok na vrátenie do siedmich dní, ale s
podmienkou, že tovar bude v pôvodnom stave, zabalený atď.
Myslíte, že vadí, že už v ňom mám nainštalovanú Vistu, nemám niektoré fólie a sáčky z káblov a pod.?
Inak krabicu a papiere mám.

Ďakujem za odpovede.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 18 říj 2008 15:41

No, s tou Vistou to bude problem. Odporucam obratit sa na SOI, tam ti povedia viac.

Kazdopadne - v tejto cene necakaj ziadnu kvalitu displeja u ziadneho z vyrobcov.

C

NemesiS
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 11 říj 2008 21:45
Bydliště: Sobrance(18)

Příspěvekod NemesiS » 18 říj 2008 19:49

fólia..je jedno či sú alebo nie. to je fuk.
hoď do booku inštalačku visty a keď doformátuje a začne kopírovať súbory hneď ho surovo vypni a máš to čisté.
ide hlavne o papiere.
a do 7 dní vraciaš bez udania dôvodu.
žiadny problém 8)
powered by FS Amilo Xa2529

Thomas224

Příspěvekod Thomas224 » 19 říj 2008 13:14

Díky za odpovede... Len ešte jednu vec som chcel. Notebook som objednal na otca, teda na firmu, aby si ho odpísal z daní... No a firmy a právnické osoby vraj nemajú nárok na vrátenie tovaru. Lenže pri objednávaní som neuviedol IČO ani DIČ, len meno a pirzevisko, názov firmy a adresu... Myslíte, že to uznajú?

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 19 říj 2008 13:33

pokud to nebylo kupované na IČO, tak to bylo koupené na fyzickou osobu (pokud vím, jestli se pletu, opravte mě někdo). poštovní adresa nemá vliv.

kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvekod kyo » 19 říj 2008 14:23

vratit to samozrejme muzes ale pocitej s tim, ze obchod si nauctuje jakesi manipulacni poplatky - prave za uvedeni notebooku do puvodniho stavu co se tyce softwaru, prebaleni krabice atd.. pocitam do 1000sk.

pokud jsi neuvedl ICO, koupil jsi to jako fyzicka osoba. tvuj tata si prece vsechno co koupi nemusi kupovat na firmu.. jen pak moc nevim, ja by si to odecetl z dani, kdyz to ma pro soukrome ucely..
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 19 říj 2008 17:21

Pokud ta Vista byla samostatne kupovana OEM verze, tak bys ji legalne nemel nainstalovat na jine PC. Takze po vraceni ntb zahodit.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

CeCo

Příspěvekod CeCo » 19 říj 2008 18:42

Thomas224 píše:Díky za odpovede... Len ešte jednu vec som chcel. Notebook som objednal na otca, teda na firmu, aby si ho odpísal z daní... No a firmy a právnické osoby vraj nemajú nárok na vrátenie tovaru. Lenže pri objednávaní som neuviedol IČO ani DIČ, len meno a pirzevisko, názov firmy a adresu... Myslíte, že to uznajú?


Akonahle je tam nazov firmy tak je problem... Nechcem byt zly, ale otec si urcite chcel z toho odratat dane a byt obchodnikom, tak pozadujem dalsie dokumenty na potvrdenie toho, ze si ho NECHCEL kupit za "ucelom pouzitia pre podnikanie", t.j. odratat DPH a znizit zaklad dane zo zisku.

Inymi slovami - s vratenim asi neuspejes.

C

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 19 říj 2008 19:01

počkej, to je přece hloupost... je jedno na jakou adresu si to objednáš, pokud to neobjednával na IČO, ne? (vycházím z předpokladu, že pokud by si to odečíst chtěl, tak by to na to IČO koupit musel...)

Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvekod Vojťas » 19 říj 2008 19:11

No, někdo by se mohl točit na jménu zákazníka - že je to firma.
Fujitsu Lifebook S751

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 19 říj 2008 21:42

"pri objednávaní som neuviedol IČO ani DIČ, len meno a pirzevisko, názov firmy a adresu..." - tak to dělá kde kdo, já si taky radši nechám poslat laptop do práce (tj. firma... i když ne moje :lol: ) - než se domlouvat s kurýrem, kdy to doveze, aby mě zastihl, tohle je jistější...

Thomas224 - pak dej vědět, jak jsi dopadl... ale řekla bych že kupující nemá co prokazovat, že to "nekoupil na firmu", naopak, to by mu snad musel prokázat prodejce... že mu to neprodal jako fyzické osobě.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 19 říj 2008 22:15

entropy:
Zalezi, na koho bola uvedena faktura. Predpokladam, ze na nej bude tiez nazov firmy...

C

Thomas224

Příspěvekod Thomas224 » 20 říj 2008 11:45

Hm, akurát mi napísali, že to môžem vrátiť, no ak som nainštaloval op. systém, stiahnu mi jeho cenu z celkovej sumy... Neviete, ako by sa dal odinštalovať tak, aby pri zapnutí notebooku naskočila "nová" inštalácia, ako keď bol nový? Lebo mne sa podarilo ho len nanovo preinštalovať.

Inak jedná sa od Vistu, predinštalovanú priamo v notebooku.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 20 říj 2008 13:49

toshiba nema nejaku obnovu systemu na factory settings, respektive do stavu pri kupe? bud so servisnej particie na hdd alebo z recovery medii?

pokial ti stiahnu cenu OS z ceny tak im povedz, ze v tom pripade chces nalepku s licenciou z notebooku a fakturu na ten OS. bez toho by ti inak podla licencnych podmienok MS predali nelegalnu kopiu. celkom som zvedavy co ti na to odpovedia ;-) hlavne ked vyrobcovia notebookov tvrdia, ze OS je nedelitelna sucast notebooku a vratit sa da len notebook ako celok. :)
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů