Edit - Rozhodnutí mezi HP 6530b x TP R400

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
outsider
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 17 říj 2008 20:50

Edit - Rozhodnutí mezi HP 6530b x TP R400

Příspěvekod outsider » 17 říj 2008 21:22

Pořád se nemohu rozhoupat ke konečnému rozhodnutí, zda HP nebo Lenovo..budu vděčný za postřehy, díky

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Potřeboval bych poradit...dosud jsem používal ASUS A6Vm-Q076 - běžel dva roky celkem spolehlivě. Dával jsem ho na reklamaci díky špatnému kontaktu adaptéru a následnému špatnému nabíjení. Nedokázali mi ho však vrátit do 30ti dní zpět, takže mám za něj peníze...pro mě jedině dobře:).
Požadavky na nový:
- něco menšího a lehčího, než byl ten asus, tzn. 13-14 uhlopříčka a hmotnost pod 2,8 kg, což měl tenhle
- odolnější, co se týče vnějšího provedení, budu ho poměrně často přenášet..do školy, do práce, na cesty.
- výdrž baterky minimálně 3hodiny při práci, to je fakt minimum!
- velikost hdd min 80 GB, ram min 2048
- využívat ho budu k práci, tzn. internet a nejrůznější kancelářské aplikace, taky do školy - více méně to samé, občas nějaký film, hudba nebo hra
- design neřeším a zároveň se ničemu nebráním:)
- cena by měla být v rozmezí 15 000 - 25 000,- CZK včetně DPH..
Tak čekám Vaše rady...2 roky jsem absolutně nesledoval trh..takže mě klidně usměrněte...poraďte...všechno konstruktivní vítám
Díky
Naposledy upravil(a) outsider dne 20 říj 2008 09:33, celkem upraveno 3 x.

BlackDragon
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 24 srp 2008 19:13
Bydliště: Město Piva (Plzeň)

Příspěvekod BlackDragon » 18 říj 2008 10:08

Máš 2 možnosti: [odkaz] nebo [odkaz]
Hlavní rozdíl je v tom, že ten druhý má dedikovanou grafickou kartu, na které spustíš i většinu nových her. Bude mít ale menší výdrž na baterku a bude více topit, tudíž menší životnost. Zálaží jak moc chceš hrát. Pokud moc hrát nechceš, tak ber určitě ten s integrovanou grafickou kartou. Konstrukce je dobrá, mají i vyztužené výko a oba modely mají 3 roky NBD záruku (oprava do druhého dne u tebe doma).
Toshiba Satellite A210-19J + 1GB RAM + Windows 7 Professional
IBM ThinkPad T42

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 18 říj 2008 11:16

Já bych to spíš viděl na HP 6530b nebo TP R400, oba výrazně kvalitnější než to vostro, jen teda NBD bys musel přikoupit...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 18 říj 2008 12:47

BlackDragon píše:Máš 2 možnosti: [odkaz] nebo [odkaz] Konstrukce je dobrá, mají i vyztužené výko

to tvrdi kto?
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

BlackDragon
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 24 srp 2008 19:13
Bydliště: Město Piva (Plzeň)

Příspěvekod BlackDragon » 18 říj 2008 12:56

třeba na www.alza.cz: Vyztužené šasi z hořčíkové slitiny, odolné závěsy a utěsněná klávesnice jsou připraveny pro náročnou práci v terénu.
Toshiba Satellite A210-19J + 1GB RAM + Windows 7 Professional

IBM ThinkPad T42

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 18 říj 2008 13:11

vostro 1310 ma sasi z plastu. sasi zo zliatin horciku ma az latitude E6400. vyztuze vostro ma ale nie aj pod displejom.

Unfortunately, the lighter weight and thinner profile come at some cost. Namely, the plastics used in the chassis feel thin and in some areas, such as above the keyboard and on the palmrests, there is a significant degree of flex. The edges of the chassis are also sharper than what we've seen on earlier Dell notebooks and these sharp edges and thin plastics make the design of the Dell Vostro 1310 feel slightly unfinished or unrefined.

Although I wasn't a huge fan of the glossy black plastic lid with metal flake paint on our pre-production Vostro 1310, it does look and feel nice.

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=4362

este treba dodat, ze vostro ma leskle veko.

pozeram, ze tu hlupost s magneziovym sasi ma na svedomi opat blby preklad.

dell.com: Durable Construction – Enjoy the durability of Vostro’s magnesium-alloy reinforced chassis, sturdy hinges and sealed keyboards

dell.cz: Vyzkoušejte trvanlivost vyztuženého šasi z hořčíkové slitiny, odolné závěsy a utěsněné klávesnice řady Vostro

tie preklady im robia cvicene opice alebo co? :roll:
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

outsider
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 17 říj 2008 20:50

Příspěvekod outsider » 19 říj 2008 00:58

Dobře, takže se rozhodnu mezi HP 6530b nebo TP R400.
Nějaká výrazná pro nebo proti k jednomu z nich?
Osobně se víc kloním k HP..
Chci vyšší rozlišení, takže WXGA+ nebo je to zbytečný?
S WXGA+ jsou dva, ale tam už asi žádný extra rozdíl nebude, jeden má 7200 ot/min. na HDD a druhý 5400 ot/min., je to nějak zásadní?
Pokud bych ho vzal, měl bych rovnou rozšířit RAM nebo standardní osazení dostačuje?
Poslední otázka je odkud ho vzít, jestli je nějakej významnější rozdíl, zda ho vemu
http://www.hpmarket.cz/product.asp?ccode=Compaq_6530b nebo http://www.alza.cz/SearchAdvanced.asp?E ... rtNumber=1

Díky za rady a názory

*Marty*

Příspěvekod *Marty* » 22 říj 2008 14:36

Dneska jsem na oba byl osobně taky mrknout a co mi vadi u Lenova R40 oproti HP, tak je to, že se prohybají plasty zejména u čtečky otisku prstu a nad mechanikou, která je asi o 2 mm menší než výřez na ní. Další nevýhoda je vykukující baterie. HP to jasně vítězí designem i když má měkčí víko displeje. Tak pořád nevim čemu dát přednost... Smile

jirka86
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 22 říj 2008 19:28

Příspěvekod jirka86 » 22 říj 2008 19:48

Prave se taky rozhoduji o notebooku. Nejprv jsem koukal na R400, ale bohuzel mi vadi slaba dostupna konfigurace u nas. Dale jsem na webu nasel HP 6530b. Vcera jsem jej byl omrknout v Mironetu,ale jsem tedy zklaman... :( Nevim jak vam, ale me 6530b prisla o tridu niz nez R400. Za prve Lenovo mi subjektivne prijde o dost bytelnejsi. Napr. sasi na 6530b se prohybala u touchpadu a take ma mekci viko. Dalsi neprijemnosti je ctecka otisku prstu umistena mezi tlacitka touchpadu, coz mi osobne prijde dost neprakticke, nemluve o tom, ze touchpad je posunut mirne vlevo (bude to asi o zvyku). Ma nekdo podobne postrehy nebo se mi to fakt jenom zdalo.

Momentalne jsem zase v rozhodnuti, ze snad koupim tu R500 (R400 by byla lepsi.. ale ta konfigurace.. :( ) Chtel bych se zeptat, zda nekdo ma zkusenosti s tou grafikou ATI 3470. Me zkusenosti s HP Pavilion 1030 (Ati 3450) rikaji, ze to silene topi a zere baterku, avsak R500 bude mit lepsi chlazeni.. ale stejne nevim.. nema nekdo zkusenosti?

Dale u te R500 jde spis o ten displej, ale ze zkusenosti s Pavilionem (1280 x 800) mi to prijde (1650x1080), ze by to bylo moc jemne?

*Marty*

Příspěvekod *Marty* » 23 říj 2008 00:15

Mno nevim jak tobě, ja to byl omrknout dneska...Co se týče HP, tak v okolí touchpadu mi nepřišel měkkěj ( a že jsem to náležitě zkoušel :)) Souhlasim s měkčím víke, oproti Lenovu, to určitě. Ale zkoušel jsi promačkat Lenovo ? zejména tu R400 ? V okolí čtečky prstu se opravdu na můj vkus poměrně dost prohýbá, to samé je nad mechanikou, což je způsobeno tím, že je menší než otvor pro ní o nějaké 3 mm...

Sice se pořá rozhoduju, ale kromě měkčího víka mě spíše přesvědčilo HP. I když u Lenova se mi líbí některé vychytávky :)

jirka86
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 22 říj 2008 19:28

Příspěvekod jirka86 » 23 říj 2008 10:05

No mozna jsem byl uz trosku zklamany z toho, ze neuvidim to rozliseni displeje (1440x900) v praxi, jelikoz v Mironetu maji Kubuntu.. a k tomu na podivnym rozliseni (sice nastaveno nativni, ale to co to ukazovalo to rozhodne nebylo).

Jinak jsem opravdu promackal oboje. Ano, u toho Lenova taky jsou nejake nedostatky, jak pises, ale myslim, ze to neni tak tragicke. Jeste mi prislo, ze displej u Lenova vic drzel polohu,ale to je asi subjektivni. Kazdopadne to pujdu omrknout jeste asi jednou. jinak fakt kdyz promackavas HP vlevo od touchpadu, tak mi to prislo moc pruzny.

Dale nevim, jestli je to obecne u vsech kusu, ale prislo mi, ze u toho HP se trochu pri psani prohybala klavesni vpravo?

Clovek si hold za ty penize nevybere presne, co chce... :(

*Marty*

Příspěvekod *Marty* » 23 říj 2008 13:37

Tak to nevim, každopádně mi to přišlo míň pružný než u toho lenova na výše zmíněných místech. Taky to ještě asi omrknu ale spíš už mám jasno, že půjdu do toho HP, kámoš má HP z týhle bussines řady a je víc než spokojenej...

outsider
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 17 říj 2008 20:50

Příspěvekod outsider » 24 říj 2008 15:49

tak já už mám doma to HP, další postřehy budu psát již do topicu přímo k 6530b

*Marty*

Příspěvekod *Marty* » 24 říj 2008 15:57

bezva, jsem víc než zvědavej :-)

Moureek
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 24 říj 2008 11:02

Příspěvekod Moureek » 24 říj 2008 15:58

*Marty* píše:bezva, jsem víc než zvědavej :-)
já taky... :lol: :wink:


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 93 hostů