hacknutie vlastnej wifi siete

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
jarkov1

hacknutie vlastnej wifi siete

Příspěvekod jarkov1 » 30 říj 2008 21:49

Teda...Mám vo firme zriadenú w*fi sieť (2,4GHz), má W*A zabezpečenie (na heslo).Obávam sa o bezpečnosť mojich údajov, ktoré sú veľmi citlivé a nesmú uniknúť. Ale človek nikdy nevie, čo keď sa nájde v budove nejaký hacker a prelomí to?Viem že som paranoidný, ale stým už nič nespravím...

Z nemenovaných príčin sa nedá zaviesť iné kódovanie (napríklad w*a2)
Skúšal som to cez air*rack ale nepodarilo sa mi zachytiť ani jeden handsha*e. Našiel som aj nejaké návody ako na to v linu*e ale ja to absolútne nechápem.

Teda:predstavte si že ste hacker a potrebujete mi ukradnúť nejaký dokument, neviete nič o routri(značka,model) ani o ostatných veciach, ako by ste postupovali?

čo chcem: pokúsiť sa prelomiť do vlastnej siete, ak sa to NEpodarí-sláva
ale ak sa mi to podarí tak podniknem isté kroky.
Naposledy upravil(a) jarkov1 dne 30 říj 2008 22:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 30 říj 2008 22:00

Proč jen se mi tenhle příběh nějak nezdá :roll: :wink:.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

jarkov1

Příspěvekod jarkov1 » 30 říj 2008 22:21

ako to myslíš? :?: To si myslíš že... No dovoľ... Na to by som v živote nepomyslel ... A na čo? Veď mám vlastnú sieť :!:

ZDÔRAZŇUJEM:NEJEDNá sa o hacknutie za účelom poškodenia siete niekoho iného, ide o hacknutie
MOJEJ siete za účelom OVERENIA prípadne posilnenia ZABEZPEčENIA.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 30 říj 2008 23:05

Vsetko ide hacknut, otazne je len kolko casu to zaberie. Ak niekto bude chciet tak si ta hackne, na to sa spolahni. A niekedy staci len uplna nahoda...

Prestan teda nahanat nedohnatelne a radsej citlive dokumenty vobec na NB nemaj.

C

jarkov1

Příspěvekod jarkov1 » 30 říj 2008 23:35

no ale vec je taká že dokumenty musia byť prístupné stále. :o
Keď už ide o to-tak po zadaní hesla a pripojení do siete je dostupný obsah všetkých NB ale aj servra a to je to že podľa niektorých zdrojov(z internetu)
zdolať w*a nieje pre skúseného hackera žiaden problém. :roll:
A ja to chcem skúsiť-preto sa pýtam ako na to.

Jednoducho povedané:chcem si spraviť niečo ako AUDIT

Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvekod Dorota » 31 říj 2008 08:56

Zadej do google heslo airdump a čti- zjistíš že CeCo má pravdu. Všechno se dá hacknout, je to pouze otázka času a vhodného HW. Pokud máš v síti citlivé údaje, pak šifruj, šifruj, šifruj...
A propos aircrack je skvělý nástroj, ale i s ním se to musí umět- musíš se dost orientovat v problematice.
HP 4520s WT290EA#ARL
Toshiba Satellite A200-1ZB

jarkov1

Příspěvekod jarkov1 » 31 říj 2008 09:33

O.K máte pravdu, začnem šifrovať a už aj viem akým programom-a bude kľud...Mierne stiahnem intenzitu signálu na routri a iné...Na katastrofické scenáre o hackerovi, čo chce nejaký dokument zabudnem :twisted:

v poriadku, ĎAKUJEM Vám všetkým za ochotu a pomoc. :wink:


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů