NVIDIA GeForce 9500M GS a Vaše zkušenosti

Notebooky jsou stále výkonnější a tak na nich lze hrát i náročné hry. O své zkušenosti se můžete podělit zde.
jerrry
občas něco napíše
Příspěvky: 40
Registrován: 15 srp 2008 18:51

Příspěvek od jerrry »

No já sem normálně předtím odinstaloval ty starší drivery a pak nainstaloval tyhle, ani sem nepotřeboval upravenej inf. A do nVidia control panelu se v pohodě dostanu, HDMI mi na LCD TV taky šlape jak po másle.
Acer Aspire 6920G-834G32BN, Intel Core 2 Duo 2400 MHz, 4 GB RAM, nVidia GeForce 9500M GS 512 MB (190.62 ForceWare), 320 GB HDD, BluRay, Bios 1.14, 16" 1920×1080 px, Windows 7 64bit
3DMark 06: 3786 bodů (1280×768px)
Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od Gogo »

Dolnma píše:No tak ty ovladače od Jerry mi nejdou(180.43).Když chci spustit Nvidia Panel,tak mě to napíše,že to nelze spustit,že je prý nesoulad s verzemi.Nebo tam mám dát jiné modden Inf.?Dík za radu D.

musíš spustit i instalátor "PhysX",pak se ti zobrazí nastavení PhysX v ovládacím panelu nVidie
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno
jerrry
občas něco napíše
Příspěvky: 40
Registrován: 15 srp 2008 18:51

Příspěvek od jerrry »

Já jsem stahoval tu Doxovu upravenou 180.43 verzi, a PhysX už nebylo potřeba instalovat, nahrálo se mi to přímo s drivery (alespoň soudím dle toho, že vidím Disable/Enable PhysX položku v nVidia control panelu)
Acer Aspire 6920G-834G32BN, Intel Core 2 Duo 2400 MHz, 4 GB RAM, nVidia GeForce 9500M GS 512 MB (190.62 ForceWare), 320 GB HDD, BluRay, Bios 1.14, 16" 1920×1080 px, Windows 7 64bit
3DMark 06: 3786 bodů (1280×768px)
sleeping.dragon
píše často
Příspěvky: 124
Registrován: 02 kvě 2008 17:26
Bydliště: 3nec

.

Příspěvek od sleeping.dragon »

Ahoj, chci se zeptat jake ovladace vam jedou uplne nejlepe? Ktere davaji nejvetsi vykon? Ja osobne pouzivam 177.73 a Vy?
Acer Aspire 6920G-6A4G25MN / 2GHz Intel Core 2 Duo T5750 / 4096MB RAM / NVIDIA GeForce 9500M GS. / OS: MS Windows Vista Home Premium
jerrry
občas něco napíše
Příspěvky: 40
Registrován: 15 srp 2008 18:51

Příspěvek od jerrry »

No ja si s těmi upravenými beta 180.43 na výkon nemůžu stěžovat (Crysis, Far Cry 2...), ale je pravda, že z Acer eManagement settings mi zmizela regulace pro vykon grafiky v jednotlivych rezimech Visty (usporny, vysoky vykon atd...), ten posuvnik sem tam s tovarni verzi driveru mel... ale co jsem to meril prez GPU-Z, tak kdyz neni grafika zatizena tak stejne nejede naplno, ale na 275 MHz (pri zatezi 475 MHz), i kdyz co jsem se bavil s jednim kolegou tady z fora, tak tomu se grafika na nasich Acerech Aspire s origo Forceware podtaktovava i na 169 MHz. Ale neprijde mi to jako velky problem takze jinak s temi poslednimi FWare spokojenost.
Acer Aspire 6920G-834G32BN, Intel Core 2 Duo 2400 MHz, 4 GB RAM, nVidia GeForce 9500M GS 512 MB (190.62 ForceWare), 320 GB HDD, BluRay, Bios 1.14, 16" 1920×1080 px, Windows 7 64bit
3DMark 06: 3786 bodů (1280×768px)
Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od Gogo »

ty ovladače mám taky a ten management je v pořádku,všechny posuvníky i nastavení tak,jako předtím
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno
jerrry
občas něco napíše
Příspěvky: 40
Registrován: 15 srp 2008 18:51

Jak kompletně odinstalovat ovladače ze systému?

Příspěvek od jerrry »

divný, mě to tam pořád chybí, zkusil sem i reinstalaci ePower managementu ale regulaci frekvence pro GPU tam teď nemám.

edit: Tak jsem nahodil úplně ty tovární drivery od výrobce (175.61), předtím jsem ještě udělal přes DriverSweeper čistku od nVidia driverů, pak přeinstaloval power management a už je vše v pořádku.
Naposledy upravil(a) jerrry dne 06 lis 2008 11:20, celkem upraveno 1 x.
Acer Aspire 6920G-834G32BN, Intel Core 2 Duo 2400 MHz, 4 GB RAM, nVidia GeForce 9500M GS 512 MB (190.62 ForceWare), 320 GB HDD, BluRay, Bios 1.14, 16" 1920×1080 px, Windows 7 64bit
3DMark 06: 3786 bodů (1280×768px)
Dolnma
píše často
Příspěvky: 185
Registrován: 06 kvě 2008 21:07
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dolnma »

No borci,mám závažnej problém.Zkoušel jsem ten návod od Jerryho na vyčištění systému od zbytků ovladačů,a najednou se mě při hraní PES 09 vyhodí modrá obrazovka.(už jsem to zkoušel aspoň desetkrát...a pořád..)a třeba když hraju far Cry 2,tak na začátku mě jede hra pohodě,a pak najednou stupňovitě klesá FPS...tudíž výkon.Zkoušel jsem už aspoň 5 ovladačů a všude je to stejný...Neví někdo co s tím? :( :( :(
Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvek od Michal27 »

Ze by overheating? Zkus podlozit zadek notebooku knizkama.. Pokud to pomine, nebo nastoupi za delsi cas, je to jasne..
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012
Dolnma
píše často
Příspěvky: 185
Registrován: 06 kvě 2008 21:07
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dolnma »

No pozor,u toho FC2 mi to dělá asi tak po 1-2 minutách,že by tak rychle? Ale to Pesko není normální...To mi předtím nedělalo.... :roll:
Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od Gogo »

Jerry sice napsal návod jak "domrdat" drivery a odinstalovat i to co nejde,ale teď mu padá systém taky do modré obrazovky.Takže za každou cenu mazat nezmazatelné asi není nejlepší
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno
Dolnma
píše často
Příspěvky: 185
Registrován: 06 kvě 2008 21:07
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dolnma »

hmm...... Vypadá to tak :roll: :roll: :roll:
Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od Gogo »

snad reinstal a znova od začátku
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno
Dolnma
píše často
Příspěvky: 185
Registrován: 06 kvě 2008 21:07
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dolnma »

Jako Windows nebo Ovladačů? (ty jsem už ale zkoušel) :?
Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od Gogo »

Windows...a hlavně nečekat od této karty s GDDR2 pamětmi zázraky.Já s 9600M GT jdu na plné detajly jen ve starších hrách,v těch novějších to prostě nesmažím i když to jde v pohodě bez sekání a klesání výkonu.Ta 9500 s GDDR2 se výkonem blíží nové integrované 9400 /samozřejmě vzdáleně/,takže žádná sláva to s ní nebude
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno