HP EliteBook 8530p

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
CeCo

Příspěvekod CeCo » 27 říj 2008 13:28

8510 maju okolo displeja magnezium. 8530 maju okolo displeja hlinik + vnutorny ram (taky ako Lenovo).

C

krejcca

Příspěvekod krejcca » 27 říj 2008 17:57

Michal27 píše:Njn..Baterku maji volne i Precisiony. ThinkPady se zase prohybaji kolem touchpadu. Zadny notas neni dokonaly,ale ve srovnani s multimedialnim Pavilionem je to urcite jina liga.
Jinak napis o te hlucnosti, jestli je hlasity jako minula rada, nebo je nejaka prijemna zmena.

co se týče tý hlasitosti, tak mi to připadá stejný jako u mý 8510p, zatim sem na tom teda nijak moc ale nepracoval...

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 27 říj 2008 21:04

tak musím říct, že podle toho, co se tu píše, jsem fakt zvědavý jak jak to víko vypadá. Pozítří se na něho konečně půjdu na živo podívat, abych se definitivně rozhodnul, jestli si ho koupím nebo ne... :lol:
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

peto2062

hp recovery

Příspěvekod peto2062 » 30 říj 2008 19:19

caute dnes som dostal v praci hp8530p v baleni boli aj 2cd s windows xp profesional plus aj dvd recovery pre xp.Notebook som normalne spustil nainstalovali sa mi visty biznis ale niejak my nesedia chcel by som si tam dat xp profesional ktore mam na cd chcem sa spytat ako si mozem spravit zalohu win vista keby som sa chcel k nim vratit lebo sa mi tam po nainstalovani nezjavila moznost spravit zalozne media ako na mojom starsom hp6510 a takisto som tam nenasiel program hp recovery ktory to umoznuje a ked nainstalujem tie xp tak o tu vistu pridem ked ju nebudem mat na disku vypalenu a este by som sa chcel spitat ci tie dodavane disky my skutocne umoznia dat ten system xp ci su plnohodnotne lebo niekde som cital ze musim poziadat hp o zaslanie medii ked chcem ist z visti biznis do xp vdaka za odpoved.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 30 říj 2008 23:06

Media zaslane = media v baleni, tam rozdiel nie je.

Vista recovery => po novom len z prostredia Visty (je na to akasi utilita).

Btw, mozem poprosit cez sukromnu spravu S/N a P/N notebooku rovnako ako vypis z Everestu? Dakujem.

C

Aleq
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 04 lis 2008 16:22

Příspěvekod Aleq » 04 lis 2008 16:24

kyo píše:...displeje tam budou uplne stejne at v HP nebo Lenovou a at Samsung nebo LG, jedna se o jedno z nejlepsich co do notebooku dneska dostanes..


Ahoj, mas nejaky dukaz pro toto tvrzeni? Ja mam pocit, ze HP ma 8bit zatimco Lenovo 6bit TN. A i v jedne recenzi fotky ukazuji, ze HP ma mnohem lepsi pozorovaci uhly, rikali na TN velmi dobry obraz. Planoval jsem W500, tohle me zrazuje - zpracovavam na notasu hodne fotky.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 04 lis 2008 16:41

8bitovy panel ma len Elitebook 8730w s DreamColor panelom (tiez TN).

Moze sa stat, ze panely su z roznych varok/fabrik, tak daleko som sa vsak v patrani nedostal. A rozdiely mozu byt aj v reviziach (napr. si OEMka vypytaju nizsi jas). Napr. v 8530w som dostal WUXGA panel od LG a ten ma jednak uplne iny obraz nez Samsung v 8510w a ma o dost vyssi jas (konecne).

C

Aleq
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 04 lis 2008 16:22

Příspěvekod Aleq » 04 lis 2008 17:00

Tak to jsem nahranej. Cekam az bude v rade W500/8530w quad core a pak jsem to chtel poridit - neco, na cem budu moct dobre zpracovavat fotky. Ted mam T60 s 15.4" 1400x1050 Flexview (IPS), kvalitou dolu jit nechci.
A 17" taky nepripada v uvahu, temer kazdej den cestuju a notebook vozim s sebou - letadlo, taxi, vlak... :-(

Nejaky napad?

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 04 lis 2008 17:30

Jestli mas T60 s IPS, tak si pohorsis vzdycky. A ono i ten DreamColor panel od HP nebude nic extra - vsadim se, ze to nebude 8bitu. To je jako Dell s jeho RGB LED panelem - je lepsi, ale ne tak vyrazne.
Kazdopadne sleduj testy..
http://www.notebookcheck.com/Test-Lenov ... 515.0.html
W500 ma zde treba vynikajici kontrast, ale slaby jas a horsi homogenitu podsviceni...
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 04 lis 2008 19:00

Aleq píše:Ted mam T60 s 15.4" 1400x1050 Flexview (IPS), kvalitou dolu jit nechci.

flexview je tiez 6bitovy lcd panel. dva a dost vyrazne rozdiely medzi flexview a sucasnymi lepsimi lcdkami na notebookoch su pozorovacie uhly a spravanie sa dead pixlov. pozorovacie uhly sa tak skoro nezmenia lebo neviem o tom, ze by niektory z vyrobcov planoval zmenu technologie z TN na nieco ine. dead pixle moze riesit zaruka. sucasne lcdcka s LED alebo dvojlampovym podsvitenim su v niektorych parametroch aj lepsie ako flexview (gamut, rovnomernost podsvietenia, intenzita podsvietenia a s tym suvisiaca pouzitelnost vonku).

na test toho dreamcolor lcd a displejov s RGB LED podsvietenim som docela zvedavy.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

CeCo

Příspěvekod CeCo » 05 lis 2008 00:55

Michal27:
Ten Dreamcolor je naozaj 8bitovy. Jedna sa o panel LG Display LP171WU5.

Dead pixely su pripustne pri kazdom NB, ziaden vyrobca nema zaruku 0 vadnych subpixelov (su nejake vynimky na svetle pixely, ale tie sa vyskytuju velmi, velmi zriedkavo; pravdu povediac som pri HP nevidel nikdy ziaden vadny pixel).

C

krejcca

Příspěvekod krejcca » 06 lis 2008 01:33

to CeCo: jak ti prosim tě fungujou tlačítka pro info, wifi a prezentace? mě tady tyhle tlačítka pořád svítí, ale když na ně kliknu, tak se nic nestane, ani to nijak nesignalizuje, že bych se jich dotknul. a tlačítka pro ovládání zvuku pořád svítí, nevim jestli je to normální, protože na 8510p normálně nesvítí.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 06 lis 2008 13:18

Nainstaluj si HP QuickLaunch buttons, tam mas aj ich nastavenia.

C

krejcca

Příspěvekod krejcca » 06 lis 2008 13:55

ty naistalovaný mám, i sem je zkoušel přeinstalovat, ale pořád je to stejný, nic nedělaj. a jak je to s tim podsvícením? taky ti to ceý pořád svítí?

iamreddwarf
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 04 lis 2008 22:19

Příspěvekod iamreddwarf » 08 lis 2008 18:13

v pondeli si ho asi objednam...
HP EliteBook 8530p P8600, 15.4WXGA, 2GB, 250GB, DVDRW, ATI 3650, WiFia/b/g/n, BT, Cam, WVB32/64/XPP
Základní informace
Kód 341364
P/N FU455EA#AKB
Záruka 36 Měsíc(ů)
Výrobce Hewlett - Packard

snad to bude dobra volba, jeste sem se rozhodoval mezi T500 ale jeho cca o 5k vyssi cena me presvedcila pro HP, mj. HP ma vetsi vydrz baterky, v cechach asi i lepsi servis a celkouvou support jako prislusenstvi a podobne, kvalitou snad nebude priliz zaostavat IBM/Lenovo

nebo mi to jeste nekdo zkuste nak konstruktivne vyvratit ;-)


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů