Odcizeny Notebook - hledat?

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
soulbringer

Odcizeny Notebook - hledat?

Příspěvekod soulbringer » 04 dub 2007 18:18

Zdravim pratele,

tak se mi bohuzel povedl "husarsky kousek". Byl mi zcizen v nejzjistne chvili nout IBM Thinkpad T60 v me prazske kancelari na Praze 5.

- mam (respektive mel jsem) k tomu dokovaci stanici, v ni jsem mel NB
- tu jsem uzamkl a odbehl z kanclu
- pres zavrene dvere (nikoli zamcene) se behem 5ti minut nekdo dostal a ukradl mi NB vcetne dokovaci stanice, ktera nebyla pevne ukovtvena ke stolu...

Postup Policie je vlastne takovy, ze "zapomente na to ze se to nekdy najde" a "ze stanice to dostanou raz dva..." atd.

Tak ted nevim jestli mam sam prosmejdit nejaky bazary nebo se toho nadobro uz zbavit... Jelikoz byl ten NB pracovni, nebyl na muj otisk, ale pouza ne klasicke prihlaseni CTRL+ALT+DEL s heslem.

V NB byly i docela citlive pracovni informace.

Pokud byste prosim nekde natrefili na "nove" vypadajici NB IBM Lenovo T60 dejte mi prosim kdyz tak vedet. Uviitam samozrejme jakekoli rady (napr. nejvetsi bazary .. kam se podivat... )

diky moc

leon

Příspěvekod leon » 04 dub 2007 21:26

upřímnou soustrast ... střílel bych to rovnou mezi voči ... nebo aspoň sekat ruce jako to dělaj někde v číně či kde :evil:

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 04 dub 2007 21:39

No to mate peknou kancelar :? Kazdopadne neni od veci oznamit Lenovu (presny postup neznam) jeho seriove cislo. Pokud by ho nekdo dal do servisu, bude detekovan jako kradeny.

leon

Příspěvekod leon » 04 dub 2007 23:20

na notebook.cz byl taky nejakej clanecek o tom, ze se da vystopovat notebook po internetu ... pokud mas nasazenej SW, kterej se hlasi do site tak to lze ... ovsem nevim jak v CR bude Policie akcni aby si vyzadala od provideru dohledani pozice IP

CeCo

Příspěvekod CeCo » 05 dub 2007 17:36

Znamemu nedavno ukradli z kanclu HP nc6120 (bez dockiny, tu asi nestihli, sudiac podla vybraneho kabla z napajania).

Kazdopadne maju evidenciu, takze kontaktuj support od Lenova, budu asi chciet papiere od policie a doklad o kupe.

C


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů