HP Compaq 6530b

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 06 lis 2008 23:16

Neco jsem si ze startupu odebral, ze mi nestartuje ultilita, co ukazuje kdyz menim hlasitost, zvysuju jas atp. nevi nekdo jak se to jmenuje a kde to najit?

A vubec mi to jede pod vistama nejak pomalu.. hlavne start pc.. nekolik minut.. divne... asi jsem nekde neco pokazil..
Forget the past, the future is now, the present`s gone..

mir77
občas něco napíše
Příspěvky: 66
Registrován: 03 říj 2008 14:37

Příspěvekod mir77 » 06 lis 2008 23:27

utilitku si najdeš v ovládacích panelech pod jako HP QuickLaunch Buttons. Je možný, že jsi jen zakázal zobrazování těch ukazatelů.

TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 06 lis 2008 23:47

Hm, je to ono, ale nejak mi to uplne nefunguje. asi to zkusim preinstalovat tu ultilitu.... zobrazuje se to jak chce mi prijde.

A jeste problem s Vistama. Pred zalogovanim napise "stisknete ctrl alt delete" k zalogovani - udelam a cekam cca 30sekund nez se objevi pole na zadani hesla.. pak zadam heslo, potvrdim a cekam cca 3-4minuty, kdy nic nedela a pak zacne pracovat... :(
Forget the past, the future is now, the present`s gone..

mir77
občas něco napíše
Příspěvky: 66
Registrován: 03 říj 2008 14:37

Příspěvekod mir77 » 07 lis 2008 00:16

No, mně teda visty nikdy nevyzvali ke stlačení ctrl+alt+del a to je používám už dost dlouho. Nevím tedy, jestli v nich jde stejně jako v XP nastavit způsob přihlašování, tedy zda uvítací obrazovka s ikonama uživatelů nebo prostě jen login tabulka, každopádně pokud tam máš tu uvítací obrazovku, nemělo by tam bejt ctrl+alt+del...
ale jen tak mimochodem, velmi brzo jsem odbouchnul HP ProtectTools... čtečka otisků prstů sice funguje dobře, ale zdála se mi reakční doba na přihlášení dost pomalá, takže zůstávám u klasického hesla... encrypci, nastavování biosu z windows a tak nepotřebuju. pokud to vidíš stejně, tak to taky odbouchni a třeba ti to pude rychleji

TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 07 lis 2008 00:25

No me to ukaze pro prihlaseni at dam ctrl atl del. A mam dojem, ze ten problem, ze tak dlho trva prihlaseni a zda se ze nic nedela je asi tim, ze v praci se prihlasuje do domeny a tady doma pres sit na ni zkousi se dostat a nic a akorat ztracim cas..nejak lze osetrit?

EDIT> tak u uzivatelskych uctu jsem nasel nutnost da ctrl-alt-del.
EDIT2 a tim jsem skoncil. zmizel mi muj ucet, mam tam jen Admin, Administrator a vmware...damn debilni visty..
EDIT3: tak se mi podarilo hacknout administratorsky ucet.. heh and uff
Kdyby chtel nekdo vedet jak na to tak PM.(je to otazka 5minut)
EDIT4: zabrala nejaka obnova systemu a uz mam profil zpet.. no vista sux

Hm tak mi jeste nejde finger print pri prihlasovani, ale to mi moc neva a to jsem si shodil pres tu protect tool featuru. Ale taky mi nejde ovladani napr jasu - Fn + neco (napr F9). Jde to ovlivnit jen takovym schematem napajeni...
Forget the past, the future is now, the present`s gone..

MI5
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 03 zář 2008 17:43

Příspěvekod MI5 » 08 lis 2008 11:48

Jak mám postupovat, když chci downgradovat systém na XP?

Jak zálohovat visty, abych je mohl později případně znovu nainstalovat?

duracer
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 27 lis 2007 20:50

Příspěvekod duracer » 09 lis 2008 08:55

...aku znacku ma ramka co je v notasi a ake je jej casovanie?
sandra mi ukazuje toto:
BANK 0 - Top : Micron 16HTF25664HY-800E1 E71C887F Unknown SO-DIMM Synchronous DDR2-SDRAM 2GB/64 @ 800Mt/s

Ked ste niekto dokupoval dalsi 2GB modul, aku znacku a casovanie ste volili aby vam ficali oba moduly?

TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 09 lis 2008 12:05

Zkusim se zeptat admin v praci co mi tam dal za dalsi modul a pak zkusim napsat..-asi behem tydne..

Jinak musim rict, ze tento NB ma pekny displ - fajn pozorovaci uhly
Vetrak by mohl byt tizsi, ale zadna krize to neni (jen jsem zhejckany z Dellu)
Forget the past, the future is now, the present`s gone..

duracer
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 27 lis 2007 20:50

Příspěvekod duracer » 09 lis 2008 17:51

...z mojich skusenosti mozem povedat ze "najvacsi hluk" na notasi nerobi vetrak ale disk :wink:

...a tu je moj postreh k vetraku:

btw, v biose sa da vybrat medzi dvomi profilmi spustania vetraku.

1) vetrak ide stale, pri kancelarskej praci vzdy na prvej urovni rychlosti otacok. Ak je vytazenie CPU vacsie tak pri dosiahnuti teploty 52C' sa spusta hlucnejsia druha uroven a ked klesne teplota na 45 C' tak znova nasleduje prechod na prvu uroven.
Ak mam nastaveny v biose tento profil tak vetrak mi ide takmer vzdy na najnizsich otackach teda na prevej urovni.

2)vetrak nejde vobec a spusta sa az pri dosiahnuti teploty 52C' a to hned na druhej urovni rychlosti otacok. Po dosiahnuti teploty 45 C' sa znova uplne vypne a to co pocut je len zvuk co vydava disk. Tento profil sa nastavi automaticky vzdy ked ide notas na baterku. Co ma trocha stve je to ze , ked je vetrak necinny, tak tych 52 C' sa dosiahne pomerne skoro a potom nasleduje uz mierne hulucna druha uroven otacok vetraku. A po dosiahnuti 45 je opat "ticho" no po par minutach kancelarskej prace znova nasleduje druha uroven a takto stale dookola.
Keby som si mohol zvolit teplotu pri ktorej sa mi v tomto druhom profile zapne druha uroven rychlosti vetraku bolo by to super. Stacilo by posunut tuto hodnotu o 3-4 stupne vyssie a vetrak by pri kancelarskej praci nesiel vobec. Ak niekto pride nato ako sa to da nastavitm, nech da vediet

duracer
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 27 lis 2007 20:50

Příspěvekod duracer » 09 lis 2008 18:15

MI5 píše:Jak mám postupovat, když chci downgradovat systém na XP?

Jak zálohovat visty, abych je mohl později případně znovu nainstalovat?


...sformatuj uplne disk a nainstaluj XP prof co je pribalene pri notasi. :wink:

...vistu netreba zalohovat :lol:....zohnat instalacku nie je a ani v najblizsich rokoch nebude problem!!!
Ked ju budes vsak niekedy instalovat nezbudni zadat poduktovy kluc ktory mas na nalepke na spodnej casti notasu :wink:

Moureek
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 24 říj 2008 11:02

Příspěvekod Moureek » 10 lis 2008 08:39

To zformátování disku je fakt nutné?
HP 6530b (C2D T9400, 14" WXGA+, X 4500 HD, 2GB, 160GB, zatím Vista Business)

TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 10 lis 2008 12:39

Ti to nabidne pri instalaci... udelej to tak..mozna bude rvat, ze to je systemovy oddil, ale nenech se odradit
Forget the past, the future is now, the present`s gone..

MI5
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 03 zář 2008 17:43

Příspěvekod MI5 » 11 lis 2008 22:09

duracer píše:...sformatuj uplne disk a nainstaluj XP prof co je pribalene pri notasi. :wink:

...vistu netreba zalohovat :lol:....zohnat instalacku nie je a ani v najblizsich rokoch nebude problem!!!
Ked ju budes vsak niekedy instalovat nezbudni zadat poduktovy kluc ktory mas na nalepke na spodnej casti notasu :wink:

Jo díky, taky jsem to neřešil. Prostě jsem naformátoval komplet disk...

//edit by Ghost: necituj prosim svoje predchadzajuce prispevky. je to zbytocne a zneprehladnuje to forum.

MI5
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 03 zář 2008 17:43

Příspěvekod MI5 » 11 lis 2008 22:12

Ještě k HP protect tools. Zdá se mi, že to děsně žere ramku, samozřejmě to nabízí nějaké zajímavé funkce, ale všechny oželím. Jediné, co využívám je přihlašování otiskem.
I s tím je problém, protože to trvá asi minutu, než mi to umožní využít otisk k přihlášení.

Tak se chci zeptat, zda je nějaká alternativa na využití čtečky otisku, za prvé bych se mohl zbavit celých protect tools a za druhé by mohlo být přihlašování rychlejší.

Máte někdo zkušenosti?

mir77
občas něco napíše
Příspěvky: 66
Registrován: 03 říj 2008 14:37

Příspěvekod mir77 » 11 lis 2008 22:31

s ničim jiným zkušenosti nemám. orisky to četlo dobře, ale je fakt, že to chvíli trvalo, takže sem celý protecttools odbouchnul... chtělo by to mít možnost si zvolit, co do toho systému nacpat, než se to začně instalovat :(


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů