Spojeni N82 a notebook pres Wi-FI

Obecná diskuse o programech, utlitách, střihové programy, přehrávače video / audio, zpracování fotek atp.
honzastrnad

Spojeni N82 a notebook pres Wi-FI

Příspěvekod honzastrnad » 14 lis 2008 22:36

Dobrý den,
rád bych propojit přes Wif-fi můj mobil N82 a notebook Sony VAIO, tak abych se na mobilu dostal na internet.
Notebook mám připojený normálně přes LAN kabel do routeru, který mu přiděluje IP adresu a dále je router připojen na přípojku UPC. Zkoušel jsem všechno možné ale prostě vůbec se mi nepodařilo spojit notebook a mobil třeba jenom Ad-Hoc, zkoušel jsem jim napevno přidělit oboum IP adresu, a všelijak to celé nastavit, bohužel at jsem dělal co dělal pořád to stejné. žádné propojení se nerealizovalo. Mám tedy dotaz zda existuje na toto nějaký návod, či zda existuje nějaké řešení třeba v podobě softwaru který udělá z mého Notebooku Access point nebo nějaké jiné řešení?
děkuji za rady
Honza Strnad

ahoj444
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 11 srp 2008 22:04

re

Příspěvekod ahoj444 » 14 lis 2008 23:28

no normalne vo viste alebo windowse sprav adhoc mod a daj zdielat internet nemal by to byt problem
Trosku sa vyznam v HW tak keby nieco napiste rad pomožem.

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 14 lis 2008 23:52

u me nebyl problem zalozil jsem adhoc sit nasdilel internet z kabelu a sel na net takze urcite neni problem v mobilu ani v notasu :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

honzastrnad

Příspěvekod honzastrnad » 15 lis 2008 07:43

nerikam ze je problem v mobilu nebo notasu, ale zajimal by me teda tvuj postup, nejlepe trochu podrobnejsi. Ja mam problem ze mi nejde rozbehnout ICS (sdileni internetu). Mam dualboot a jak ve Vista tak i v XP kdyz dam sdilet to pripojeni ktere je zdrojem internetu (mam ho nazvano LAN) tak mi vyskoci hlaska: Program sdílení příipojení k internetu nelze povolit. Pomocí adresy IP, která je vyžadována pro automatické adresování IP je již nakonfigurováno připojení LAN . Tato hláška ale vyskočí at nastavím IP adresu toho pripojeni LAN jakkoliv, zkousel jsem DHCP, pevné pridelení, proste nejde to. Nepomůže ani průvodce vytvoření sítě, ten skončí s tím že je nějaká chyba.
Chci jen poznamenat že VISTA i XP hlasi to stejne a krome ESET firewall tam nemam zadne programy ktere by tomu mohly branit. Jsou to oboje ciste nove instalace, zadne bugy a podobne.
opravdu moc prosim o radu cim by to mohlo byt

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 16 lis 2008 12:59

opravdu nevim co dodat ve viste jsem zalozil novou sit pak jsem u kabelu dal sdilet internet a s nokii jsem se pripojil. ale jak to popisujes problem je v OS neco ti tam hapruje takze snad reinstal nic tam nervat jen opravne balicky a ovladace zadny jiny soft a zkusit jinak me nic nenapada vsude mam nastavene dhcp a automaticke zjistovani takze nic jsem nedelal mozna stim nejak blbne ten ESET pokud rikas ze je to jediny soft co mas stejny v obou OS ale jak rikam me to funguje na prvni pokus :)
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

John10
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 15 lis 2008 21:43

Příspěvekod John10 » 16 lis 2008 13:20


Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 16 lis 2008 13:25

ee to je uplne mimo :)
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

John10
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 15 lis 2008 21:43

Příspěvekod John10 » 16 lis 2008 13:26

No myslel jsem to obecně na zakladatele tohohle topicu....ale to je jedno.
SNAHA BYLA :D


Zpět na „Software (nejen) pro notebooky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů