notebooky pro Dj's

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
D@ni

notebooky pro Dj's

Příspěvekod D@ni » 28 lis 2008 09:57

zdravim, zhanim nejakej notebook, se kterym bych mohl delat hudbu. Nemam s tim zatim moc zkusenosti a jestli se tady s tim nekdo z vas uz setkal, tak by mi to hodne pomohlo. Potreboval bych, aby NB měl dva zvukove vystupy, aspon tak mi to vysvetloval znamej. Např. mam program, kterej je schopnej vypouste jednu pisnicku do jednoho vystupu, to budu mit treba ve sluchatkach a druhou pisnicku, ktera mi pojede do reproduktoru. Tohle je hodne primitivne vysvetleny, ale dokud se o tom nedozvim vic, tak to jinak popsat nedokazu. Zajimalo by me, jak to teda funguje, jestli je to pravda nebo se to dela uplne jinak. Diky za kazdou odpoved.

polo

Příspěvekod polo » 28 lis 2008 10:39

Pokial to myslis trosku vazne tak to chce externe zvukovky A to Expresscard/USB ci tie trosku profesionalnejsie maju casto Fire-Wire (1394)... Takze by som riesil nieco co ma dostatocny vykon na programi ktore chces pouzivat a inac ako casto to chces prenasat ? Kam to chces tahat, aku potrebujes vydrz,vahu aka je max. cena atd.

D@ni

hp a jine udaje

Příspěvekod D@ni » 28 lis 2008 22:41

Nejdriv se vyjadrim k tomu, co jsme se dozvedel dnes v obchode. Byl jsem v prodejne s notebooky v Olomouci a ptal jsme se prodavace, nejdriv nevedel a potom si uvedomil, ze vetsina Hp v drazsich radach ma dva vystupy na sluchatka, tak si myslim, ze by to mohlo stacit. Jinak kdo trosku vi, tak u Virtual Dj se da nastavit vystup jeden, co jde do sluchatek, a vystup druhej, co jede lidem(proste repro) Co na to rikate? Je to pravda?
Tedka k tomu, co jsi mi tady napsal. Dekuju za informace, jeste to budu muset prodiskutovat se znamym, ktery dela v tehle branzi, aby mi to dopodrovna vysvetlil co a jak.
Jde o to, ze s hudbou spis zacinam, driv jsem neco delal na PC, ale nemam s tim moc zkusenosti, uz vubec ne s nejakym hranim v klubu. Potrebuju, abych s laptopem mohl hrat a mohl na nem zacit hrat treba v klubech atd. Dal ho potrebuju na praci do skoly a jelikoz dost cestuju vlakem do skoly, tak bych to rad vyuzil na koukani filmu. Hry na nem hrat nebudu. Prenaset ho budu hodne, temer kazdy den se mnou bude cestovat. Byl bych rad, aby baterie vydrzela tak 4 hodiny prace. Minimalne. Jo a slysel jsem ze procesory se vyrabi rozdelene jeden typ pracuje neustale na plny vykon a druhy pracuje jen na vykon, ktery je nutny, coz taky znacne ovlivni zivotnost baterie. Co se tyce obrazovky, netusim jestli mam zvolit lesklou ci matnou, o tom si budu muset asi neco precist v jine kategorii. Zatim dekuju za informace.

D@ni

cena

Příspěvekod D@ni » 28 lis 2008 22:46

Je mi lito, ale cena by se mela pohybovat kolem patnacti tisic, bohuzel moje finance nejsou na vyssi urovni.

DANIK
občas něco napíše
Příspěvky: 95
Registrován: 15 črc 2007 18:27
Bydliště: SNV / KE

Příspěvekod DANIK » 29 lis 2008 00:31

no nechcem ta sklamat ale s 15timi k na dj-ing zabudni ..to si tak mozes mixovat doma na zahrade s tym ..sice neviem ako si natom s aparaturou ale kedze tu mas takto okresany rozpocet ..tam to asi nebude o nic lepsie ..skus si radsej este co to naskreckovat a potom sa do toho mozes pustit ..s tymto rozpoctom si tak mozes kupit nejaky hp compacq / lenovo z nizsich radov koli v celku pevnemu sasi, co bude asi potreba pri tolkom prenasani ..tvoje poziadavky ale samotny notas asi nebude splnat ..urcite to bude vyzadovat par externych doplnkov ..
born to be ....

Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvekod Dorota » 29 lis 2008 13:15

No řekl bych to asi takhle. Zapomeň na to, že najdeš nějaký vhodný notebook přímo na tohle. V téhle ceně seženeš tak HP 6730s a připrav si další 2-3 tisíce na solidní externí zvukovku (třeba mrkni tady) . Zvukové kodeky vestavěné v notebooku rozhodně kvalitativně nestačí na jakoukoliv veřejnou produkci, nehledě na nedostatek vstupů, nutnost redukce pro kvalitnější mikrofon, pronikání brumu do kabelů atd.
HP 4520s WT290EA#ARL
Toshiba Satellite A200-1ZB

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 29 lis 2008 13:32

Pokud ho bude hodne prenaset, tak to chce 30 000Kc, aby po roce nemusel kupovat novy. Ja bych doporucil bud koupit drahy notebook, nebo povesit toto povolani na hrebik. :wink:
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Petr_Cze1
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 24 čer 2008 23:15

Příspěvekod Petr_Cze1 » 30 lis 2008 12:21

řeším podobný problém, zatim dělám hudbu na stolnim pc, s těmy výstupy - zatimto řeším 1 výstupem a rozdvojeným kabelem, do začáktu to myslím stačí, potom plánuju notebook (přemýšlím o hp (15000 Kč a potom midi kontroleru 10000 Kč s integrovanou zvuk. kartou)

V!RUS
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 24 říj 2008 11:28

Příspěvekod V!RUS » 30 lis 2008 14:40

Kup si asus 1000H. Kamarád z něj hraje v klubu Chapou rouge a kvalita je dobrá. Nikdy jsem si nemohl stěžovat....A za ty prachy ti ještě zbyde na exerní zvukovku...A jestli chceš express card slot tka kup asus N10

Taky by možná bylo dobrý napsat na jakej styl muziky to chceš...

Petr_Cze1
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 24 čer 2008 23:15

Příspěvekod Petr_Cze1 » 03 pro 2008 21:12

bylo by fajn kdybych na tom rozjen traktor nebo virtual dj..hraju hlavně taneční a začínám čili nemám zatím vybráno přesně co budu hrát, jinak externí zvukovku neřeším, kupuju midi kontroler za 10.000 s kvalitní integrovanou, 10" mi přijde málo, kouknu se po 12-13" noteboocích abych na to líp viděl přeci jenom

V!RUS
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 24 říj 2008 11:28

Příspěvekod V!RUS » 03 pro 2008 22:20

rozdil mezi 10 a 12 skoro ani nepoznas. Ja mam ted asus n10 a ten display je parada. Myslim ze dostacujici....


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 100 hostů