HP Pavilion dv7-1199 vs. Acer AS7730G-734G32MN

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
j.strbik
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 13 bře 2007 13:53

Příspěvekod j.strbik » 29 lis 2008 16:44

zapoměl sem dát ten odkaz na ty požadavky od výrobce:)

tady to je: odkaz

j.strbik
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 13 bře 2007 13:53

Příspěvekod j.strbik » 01 pro 2008 15:42

tak se to tady zase nějak zaseklo:)....můžete teda radit nějak dál???

Thorus

Příspěvekod Thorus » 01 pro 2008 16:20

No HP na tom není taky nijak dobře. Známý má jeden z té nové řady Pavilionů a během 3 měsíců ho měl již 2x v servise (přibližně na 3 týdny). Paviliony mají totiž nejbližší servis v polsku. Zato co jsem slyšel o Acerech, tak servis trval max 5-10 dnů (mluvíme samozřejmě o roce 2008...).

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10674
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 02 pro 2008 15:15

Gogo píše:vidím,že píšeš hlavně z vlastní zkušenosti,ale proč si myslíš,že mají všichni takové,jako ty? Budu tady nadávat a vymýšlet si báchorky jen abych se někomu zalíbil? Mám ještě doma zrcadlo. Tak jako přehání ten co tvrdí že MSI je nejkvalitnější značka na trhu notebooků,tak přeháníš i ty v negativismu toho co se ti nelíbí
Přesně tak.Nechápu některé zaslepence zde na foru,kteří si myslí,že zn.jako je Dell,Lenovo,HP(řada elite) jsou zázračné výrobky.Kluci jsou to jen "pouhé" stroje vyrobené zase dalšími stroji(a z menší části lidmi).Tzn.,že jsou více či méně poruchové jako všechny značky(včetně VBI.MSI,Asus ,Acer,Umax a další).Jediné plus je zde jejich 3letá záruka.Ovšem za tu si patřičně připlatíte.Takže je na každém jakou cestu zvolí.Ale kritizovat dokáže každý.Já osobně mám pro jistotu 3 notebooky.(na cesty,netbook a poslední výkonný multi).Tohle je dle mého úsudku nejlepší řešení.Děkuji za pozornost.

merlin77
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 20 lis 2008 16:38
Bydliště: Praha

Příspěvekod merlin77 » 02 pro 2008 18:28

Tak to som sa dost pobavil :D

Zaruka rozhodne nie je jedine plus. Rozdiel je tiez v pouzitych materialoch. A v mnozstve pouziteho materialu. A v miestach, kde je ktory material pouzity. A z toho priamo vyplyva, aky bude notebook tazky, hlucny, pevny a horuci.. Ver mi, ze to su veci, ktore ti budu po chvili pouzivania _ovela_ dolezitejsie, nez rozdiel jednotiek fps, desiatok MB alebo zlomkov GHz. Alebo par tisic korun.

Moznost chyby je vzdy. Ale od toho je zasa ta zaruka, ze? ;)

A pokial ide o cenu.. Vies, pomaha sa vzdy zamysliet, ako dlho by mal dany notebook sluzit. A rozpocitat si tu cenu na tu dobu.. A dat si potom otazku - oplati sa mi kupit mesacne o 4 (5, 6, 7?) piv menej a mat istotu, ze o rok a pol nebudem riesit vyber noveho notebooku znova, pretoze stavajuci bude uz tri mesiace v servise? Pripadne, ako dlho si mozem dovolit ostat bez notebooku? Alebo, aku hodnotu budu mat data, vytvarane na tom notebooku?

A z tohto pohladu neodporucam ani Pavilion, ani Acer.
Aktuálne: Dell Latitude D620, Dell Precision M90, HP Compaq 6710b
Predtým: Toshiba Tecra 730CDT, HP Omnibook XT6200, FS Lifebook C1020, Lenovo ThinkPad Z61m
A všade GNU/Debian.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10674
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 02 pro 2008 19:30

HM...za život mi prošlo rukama hooodně notebooků a vím co píšu.Tak materiály,ano? Tak třeba TOP model za 30000k od MSI je více kovový než ostatní značky v této cenové relaci včetně Dellu.(chlazení apod.dopadlo v recenzích taky velmi dobře)Takže tímhle moc neargumentuj,ano? Horší servis? Ale ano,ale od toho je tady mít raději náhrádní notebook.Potom je jedno jak dlouho bude v servise porouchaný NB.Acer,Pavilion...špatná kvalita? Snad.Ovšem záleží na sérii(kusu).Osobně jsem měl třeba Acer Travelmate(621XV) 7 let bez jakékoliv závady.Takže asi štěstí,že?Nedají se takhle příkře odsoudit některé značky.Vše je dnes potenciálně poruchové.PS:dneska si už nemůže dovolit žádný výrobce vyrábět BRAK.To by byl jeho brzký konec!

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 03 pro 2008 05:54

Merline,jako komik by ses rozhodně uživil..."z tohoto pohledu" se alespoň zamysli dříve než začneš filozofovat... potřeba taky přemýšlet i nad tím,že věci jako auta a elektronika časem nejvíc ztrácejí na ceně a když dneska koupíč cokoliv z toho,tak v ten samý den to už většinou neprodáš za stejný peníz. Máš v plánu koupit si notebook na 4-5 let,ale už za pár měsíců se může /nemusí/ situace změnit a ty přemýšlíš nad něčím lepším resp.výkonnějším,tím pádem ti tvůj vesoce odolný ale nevýkonný notes zůstane na stole na koukání.To je taky jedna stránka věci...
strbliku,jak silná má být ta grafika? Protože pokud budeš trvat na 9600M GT a silnější nVidii a mobilitě a 17" ,tak řešení je až tady http://hewlettpackard.mironet.cz/hp-873 ... s+dp87887/ http://www.alza.cz/sony-vaio-aw11z-d104352.htm pak slabší grafika http://www.alza.cz/sony-vaio-ar71s-d93065.htm http://www.alza.cz/dell-vostro-1710-d103221.htm nebo pak 15,4" http://www.alza.cz/hp-elitebook-8530w-d101320.htm
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 121 hostů