Windows XP + SATA ovladače -> problém

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Shifter960
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 07 pro 2008 18:40

Windows XP + SATA ovladače -> problém

Příspěvekod Shifter960 » 07 pro 2008 18:41

Zdravim, tak jsem si sehnal muj první notebook (HP nx6125) zatim se tam používali jen Linux Mind přes DVD, a tak jsem chtěl nainstalovat windows XP jenomže když skončí načítání souborů naskočí černá obrazovka a v levym horním rohu bliká podtžítko. Zjistil jsem že NTB potřebuje SATA drivery bud se tam měli dostat disketou ale disketovou mechaniku nemá nebo je dostat do XP to se mě taky nepovedlo a tak sjem stáhl z internetu XP už se SATA driverama jenomže se děje pořád to samí už si nevim rady tak prosím o pomoc jak to vyřešit verze BIOSU je 1.06


Děkuji

jivo
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 06 pro 2008 03:41

Castecne OK, ale furt ne komplet

Příspěvekod jivo » 07 pro 2008 20:07

Nazdarek, uz to resim dva dny. Zatim jsem dokazal udelat boot CD s ovladacema, takze instalace se spustila.
vice na: http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?p=154551#154551
Ale nakopirovani ovladacu a restartu to skonci na chybe:
NTLDR is missing
Press any key to restart

a reseni stale hledam. Jeste ted zkousim pri instalaci vybrat moznot pro SCSI disky. Ja jsme predtim predpokladal, ze se natahnout automaticky. Doufam, ze to byla ta chyba. Uvidime tak za 30min.

Trvalo to dele, ale jiz PROBIHA INSTALACE WIN XP NA SATA FAT32. Takze je opravdu nutne i pri integrovani ovladacu do zakladni casti stisknout tu podporu pro SATA klavesou F6

p.s.
DOPORUCUJI si k tomu take pripravit tyto veci:
Nejake DOS98 boot CD s nejakym filecommanderem. Ja pozuivam Volkov
Dale pro praci,rozdeleni apod asi nejakou linux CD distribuci.
Hodne nervu.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 07 pro 2008 21:42

jen maly dotaz...proc nepouzivas NTFS misto starsiho FAT32?
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

jivo
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 06 pro 2008 03:41

Proc ne NTSF

Příspěvekod jivo » 07 pro 2008 22:01

Popravde jsem zacal ted o NTSFku premislet az ted, ale jen na data. Prej uz se da pod linuxem zapisovat. Ale treba ted jsem zkousel koppete a nic standartne jen procteni. Ale opravdu zacinam resit, zda na tu datovou partions 160GB nemam dat NTSF.

Na systemovou v zadnem pripade. Plno problemu resim tak, ze nabootuji ze svych nepovedenych CD nebo povedene USBflasky a vse v systemu opravim. Jiz se mne to nekolikrat vyplatilo. Ta Rescouseconsele neni nic moc a stary dobry DOS98 ci linux v txt rezimu je zazrak.

Protoze mam XPprof a umoznuji sdilet disky jen jednim uzivatelem a to musim jeste zapnout sluzbu, takze bezpecnost dat nemusim resit. Takze tato velka vyhoda NTSF odpada.
Prej je bezpecnejsi, ale FATku VZDY opravim, tazke toto take neni pro mne vyhoda.

Zbejva pouze lepsi sprava souboru a velky limit. Musim casto kontrolovat, abych pres ty 2GB nepresel. Nadruhou FATka ma velkou podporu ve vsem. Ale opravdu, na systemu jeste NTSF dlouho nebude. Mozna ted na datech. Ale musis nekde zjistit, jak je to s tou podporou zapisu.
Jinak po instalaci systemu a instalaci zakladnich driveru a programu provadim zalohu adresare document and setting pouhym zkopirovanim. Nejrychlejsi obnova pak do cisteho stavu pouhym prepsani puvodni. NADHERA.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 07 pro 2008 22:56

na data bych bral urcite NTFS...
FAT32 ma max velikost souboru 4GB, takze mas problem uz kdyz chces treba ulozit obraz DVD (coz obcas vyuzivam, chcu treba zkopnout nejake DVD, ale nemam po ruce, tak udelam obraz a z nej si to vypalim jindy), atd.. ale zalezi, co na pc delas a jak ten prostor vyuzivas, no.

jinak pokud jsi fakt ten typ uziatele, kery v pripade problemu vleze do text rezimu a tam zacne kutit, tak kloubou dolu a v tom pripade to chapu, ze pouzivas na OS FAT32, kdyz ti pres nej tohle jde a jinak ne. kazdy je zvykly na neco jineho. ja proste jedu na NTFS a jednou za rok cely oodil s OS preinstaluju :)
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

jivo
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 06 pro 2008 03:41

ANO, NTFS

Příspěvekod jivo » 08 pro 2008 00:03

Ano, mas pravdu. mel jsem i problem pri pakovani posty apod. Ted jsem zkoumal NET a UBUNTU http://www.ubuntu.cz/ umi v zakladu i zapisovat na NTFS. Takze po hodinovem formatovani 180GB partions ve FAT32 ji hodim na NTFS. Na systemovou si to zatim netroufnu.

Jinak jsem odchovanej z DOSu a ono to neni zadne kuteni. Staci jen vedet, kde co najdes a pres par prikazu to najit, zkopirovat a z editovat. Proto ma vsechny instalace jeste instaluji DOS. Muj zakladni zachranny adresar vcetne file managera ma 1,5Mb a nikdy nezklamal. Kdyz jsem jednou zkousel XP konzoli, tak chtela plno dalsich souboru co nenasla v systemu.

Dal nevim co delas, ale ja mam na starem notasu WIN XP jiz skoro dva roky a kdybych ted nekoupil novej notebook, tak bych o preinstalovani neuvazoval. Pokud ti dochazi misto, tak projdi adresar "document and seting" a je tam skovano plno kopii instalacnich souboru.

Jinak mohu jeste poradit toto:
Vytvorete si c:\temp a ve vlastnostech pocitace VSECHY tempy (jsou CTYRI) prepiste sem. Ted jsem jednomu znamemu mazal z tempu celkem asi 6GB dat. Pak to chce jen hlidat sluzby, programy a XP budou skoro spolehlive.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 08 pro 2008 05:17

ccleaner to všechno zvládne ani ne za minutu,proč se za každou cenu hrabat v systému? Někoho prostě baví "ničit a opravovat",já osobně nemám problém se systémem poslední 4 roky žádný a s Vistou kterou mám na Aceru 4 měsíce už vůbec žádný,takže pořád se hrabat v něčem co jsem sám nevymyslel je poněkud zvláštní
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvekod Dorota » 08 pro 2008 10:31

Jivo, musím ti trochu oponovat, protože opravdu jediným argumentem pro použití FAT32 je požívání systému postaveného na DOSu a i ty umí NTFS číst i když za použití externích programů- neumí však na ně zapsat. NTFS má daleko lepší samoopravné mechanismy, proto je výhodné použít ho právě pro systémový disk- spolehlivost je pak řádově větší, než v případě použití FAT (jak víš, FAT se sice opravit dá, ale data z opravovaných sektorů jsou často zničená). Navíc není pravda, že v XP prof. můžeš data sdílet jen s jedním uživatelem- naopak, pokud použiješ NTFS, můžeš si přesně nastavit vlastnictví a práva přístupu, což FATka nepodporuje. Systém FAT používám právě pro datové disky a to z toho důvodu, aby byly čitelné i zapisovatelné z jakéhokoliv systému (používám i linux). Jinak dokud nebudou mrkvosoftí OS používat žurnálovací souborové systémy, se spolehlivostí to bude vždycky na levačku.
HP 4520s WT290EA#ARL
Toshiba Satellite A200-1ZB

jivo
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 06 pro 2008 03:41

Příspěvekod jivo » 08 pro 2008 15:47

Ano, mas pravdu ze NTFS v XP je zurnalovaci system. Ale pokud nahodou zbuchne, nemam jednoduchy zpusob ho opravit. Hodne pracove cestuji a nemuzu si dovolit byt treba 3-4 mesice bez notebooku. Vcera jsem jen tak zkusil konzoli zotaveni z XP. Ani ta neumela data disk cist.

Dale i s tim sdilenim mas pravdu. Ale ja mam zakazan pristup k PC ze site i administratorem, takze mam ochranu v secpol n urovni systemu.

Jinak jsem presvedcen, ze tento thread byl ohledne problemu instalace na XP. Dekuji za Vase rade a pripominky a mozna bychom mohli nekde udelat jinej thread. Ja pouzivam FAT pro jeji univerzalnost a primitivnoat, i kdyz vim, ze si musim hlidat jeji stav. Posta zapisuje na data disk a na c: snad jen temp a neco do document and setting. Proste data, bez kterych se obejdu. Ale v pripade havarie systemu mam cisty funkcni system behem par minut zpet z rescue CD. A to je pro mne hlavni plus.

Shifter960
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 07 pro 2008 18:40

Příspěvekod Shifter960 » 08 pro 2008 22:20

tak je všechno vyřešeno dal jsme tam vistu a je to ale mám další problém a to je ten že mi to nečte USB ani flashky ani Myš nic myš jen svítí ale nic se neděje visty mi píšou že tam nejsou žádný ovladače tak bych potřeboval nějaký sehnat tak kdyby jste mě nějaký sehnali byl bych moc vděčný :D

Shifter960
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 07 pro 2008 18:40

Příspěvekod Shifter960 » 11 pro 2008 19:40

no super vista nečte USB a asi to nijak vyřešit nepujde tak si tam asi dám XP ale je tu stejný problém našel jsem toto ale vubec tomu nerozumím pls pomoc je to asi v polovině tohodle http://forums11.itrc.hp.com/service/for ... Id=1103376

chuckeen
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 01 říj 2008 17:36

HP 6735b

Příspěvekod chuckeen » 13 pro 2008 23:23

Zdravim ,mam problem ohledne toho že nevim jak dostat sve vlastni ovladače na HDD do instalačniho disku Win XP. Zkoušel sem to přes program driver Pack ale tam ta možnost nebyla ,takže prosim o nakou užitečnou radu . Díky

Rastr.rastr
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 21 lis 2008 13:53

Re: HP 6735b

Příspěvekod Rastr.rastr » 19 pro 2008 14:03

Najdi si program nLite a tím dostaneš jak ovladače, tak další soft do instalačního CD. Vytvoř si .ISO obraz instalačního Win a pak to vypal například DvdDecrypterem



chuckeen píše:Zdravim ,mam problem ohledne toho že nevim jak dostat sve vlastni ovladače na HDD do instalačniho disku Win XP. Zkoušel sem to přes program driver Pack ale tam ta možnost nebyla ,takže prosim o nakou užitečnou radu . Díky


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů