Compaq 6735b

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
CeCo

Příspěvekod CeCo » 01 pro 2008 16:37

Logika je vec jedna, realita vec druha. Proste sa zahrievaju, to je fakt.
Kup si 6730b a budes mat zarucene riesenie mozneho prehrievania pri 6735b.

C

PavelH
občas něco napíše
Příspěvky: 84
Registrován: 06 črc 2008 20:51

Příspěvekod PavelH » 01 pro 2008 22:56

Je na druhou stranu fakt, že se s tím faktem dá smířit. Při běžné kancelářské praci nahrozí žádné problémy s přehříváním. Rovněž teploty na vrchu a spodku šasi jsou přijatelné a nejsou obtěžující. To na mém starém Aceru (Sempron) bych skoro oproti tomu mohl smažit vajíčka :-) Takže, ano 6735 má nedostatky o kterých tu bylo napsáno. Výdrž na baterie je nižší, výkon AMD obecně taky není oslnivý (ikdyž grafika je slušná), hlučnost je bohužel spíše podprůměrná. Ona jde posoudit spíše subjektivně, já jsem si třeba v tomto ohledu oproti mému předchozímu nb rozhodně pomohl. Samozřejmě zčásti je na vině platforma, ale z velké části i HP a jeho poněkud nešťastné řešení - vše zde bylo napsáno. No je fakt, že moje počáteční zklamání trochu ochladlo a tak bych nyní tento notebook zase úplně neodsuzoval, myslím, že pro kancelářské potřeby se hodí a výkonem plně postačuje pro běžnou práci. Jinak ještě moje takové doporučení, můj model (dole v podpisu) stál cca 17tis. což osobně považuji za hranici kdy do 6735b ještě jít. Kdo uvažuje o té dražší konfiguraci s procesorem ZM82 (cca 20tis.), tak tomu bych asi doporučil opravdu už ty dva tisíce připlatit a investovat do "Intelovské" verze 6730, ty výhody za ten doplatek určitě stojí.
HP 6735b (KU211EA), AMD Turion64 X2 RM-70, 2GB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3200, 160GB HDD, 15.4" WXGA

hlavi

Příspěvekod hlavi » 02 pro 2008 00:04

A nestačil by starší Athlon s pamětí navíc ? Rozdíl frekvence je minimální a za dva roky to stejně bude elektroodpad, proto se mi nechce investovat do 6730b s Intelem. Taky mám dojem, že cena poslední dobou roste.

Před dvěma lety jsem koupil HP 6125 a nebyl s ním jediný problém, na kancelářskou práci a filmy stačí. Kamarád si o rok dřív koupil Acera - po roce mu začla zlobit mechanika, po dvou repráky a letos mu vyhořel a hádejte co si koupil za nový ? *ACER* To nepochopim.

Scorpio1337
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 29 lis 2008 11:52

Příspěvekod Scorpio1337 » 02 pro 2008 13:19

Bych řekl, že když jsi zhýčkaný z 6715, tak ti to příjde teplejší i hlučnější, ale dá se to vydržet, jenom je to škoda vůči výdrži baterie, jelikož jak známe, teplo je přeměněná energie.

Chozze
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 09 zář 2008 14:22

Příspěvekod Chozze » 09 pro 2008 01:28

Zdravím, chci se zeptat, jak je to s linkovým vstupem u tohoto ntb. Potřebuju nahrávat přes linku z externího zdroje, linkový vstup ve zvukovém ovládacím panelu je, nicméně si myslím, že na ntb není vůbec fyzicky. V panelu je odkaz na 3,5 mm zdířku na zadním panelu, která tam prostě není. Samozřejmě jakékoli nastavení taky nefunguje. Jde mi o to, jestli jde vstup - zdířku pro mikrofon použít i jako vstup pro linku, případně když ne, tak jak se to dá řešit. Napadá mě potom snad jenom připojit externí zvukovku přes USB nebo FireWire. Díky.

PavelH
občas něco napíše
Příspěvky: 84
Registrován: 06 črc 2008 20:51

Příspěvekod PavelH » 11 pro 2008 22:32

Chtěl bych se zeptat k čemu přesně slouží proces "Global Virtual Card Host". Souvisí to nějak s bezpečnostním softwarem notebooku? Nevím proč mi občas tento proces začne poměrně dost vytěžovat procesor, přitom, když ho sestřelím nic se nestane. Z bezpečnostních utilit používám pouze čtečku otisků při přihlašování.
HP 6735b (KU211EA), AMD Turion64 X2 RM-70, 2GB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3200, 160GB HDD, 15.4" WXGA

bazo
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 07 říj 2008 10:06

hd akceleracia

Příspěvekod bazo » 15 pro 2008 18:57

ahojte,

viete mi niekto poradit ako sa da zapnut akceleracia hd videa v .mkv ? pouzivam media player classic na viste x64.

Vasilij
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 03 zář 2008 07:39

Příspěvekod Vasilij » 16 pro 2008 15:51

s odstupom casu po vyse 3 mesiacoch pouzivania musim konstatovat ze by som si stale nevedel vybrat lepsie(v danej cenovej hladine), vzhladom k tomu ze som pozadoval WSXGA+, pridavnu baterku a rozumnu grafiku (aby siel hratelne napr. EVE Online)

podla tohto http://www.notebookcheck.net/Review-HP- ... 203.0.html mi prijde uvedena vydrz o malo vyssia ako 6735b (mam model so ZM82), ale grafika u 6730b je najmenej o polovicu slabsia

musim povedat ze s klavesnicou u aceru ani asusu som si velmi nerozumel, ale u tohto notebooku som si ani velmi nemusel zvykat, chyba mi akurat obcas numericka klavesnica, s cim sa neda u 15" asi nic robit :D

po cely cas pouzivam ntb na 75% praca a 25% filmy&hry na winXP, pri hrach sa samozrejme zacne vetrak tocit naplno a vali horuci vzduch, pri beznej praci je to zriedkave skor vobec nie.

podtaktovavanie cpu v xp samozrejme funguje a agresivita zavisi aj od zvoleneho profilu, cpu skace medzi 550, 1100 a 2200 MHz

ACPI (tj ovladanie vetrakov atd) v XP obcas zahapruje co sa prejavi tym ze sa vetrak rozbehne a uz nechce spomalit aj ked fuka studeny vzduch, vtedy mi na 100% zaberie pripojenie a odpojenie adapteru, pripadne zmena profilu (laptop->home tam a nazad), vtedy sa to akoby zresetuje a zase to ide normalne. stava sa to mozno 1x za 3 dni.

Scorpio1337
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 29 lis 2008 11:52

Příspěvekod Scorpio1337 » 17 pro 2008 10:01

Takže. Po pár pár týdnech co ho mám přináším dojmy.
Jak je psáno na barbone, kde jsem ho kupoval, tak má výdrž kolem 4 hodin. Povedlo se mi vytáhnout 4 hodiny a 5 minut (zapnuté wifi, občasné odepsání na qIp). Samozhřejmě to není při vytížení, ale když posloucháte na konferenci a nic moc na něm neděláte, tak přes 3 hodiny se dostanete určitě.
Co se týče hlučného větráku, tak ano, když startuje, jede naplno, což taky nechápu, ale jakmile se zklidní a třebas nehrajete graficky hodně náročnou hru, tak nejde slyšet.
Teplota je opravdu dobrá. Pokud zase napaříte, tak ho můžete používat i jako chlazení pití vedle notebooku. Na kolenách je to unesitelné a ani to nepostřehnete.
Mám konfiguraci s ZM-82 a myslím, že když nejste opravu nějaký vybíravý a nejde vám o to, abyste za každou cenu našli chybu, tak bude sloužit dobře.
A dost mě dostal ten bios. x D. Ten nemá chybu, jelikož takový, který má kurzor a klikám na tlačítka jsem ještě neviděl. Prej se dá sehnat nějaký plugin, který mi umožní v něm poslouchat i MP3. x D.
K té klávesnici. Já si vybíral nouta i podle toho, že má klávesnici jako můj starý asus (dlouhý levý shift a dlouhý, ale nízký enter), dokonce to bylo i na fotce a oni mi pošlou tu druhou s obrovským entrem a krátkým shiftem, takže jsem se musel jen naučit znova psát.

a-tom
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 29 zář 2008 14:53

Příspěvekod a-tom » 29 pro 2008 12:15

Po pár měsících intenzivního pekla s Vistami chci downgradovat na XP, pro jistotu bych ale rád měl nějaký recovery disk... četl jsem tady že je na to nutný HP Recovery Manager, jinde píšou že je nutné si ho nechat poslat... ale já pomocí Centra pro zálohování a obnovení vytvořil zálohu celého disku (4 DVD, přesně jak tady víc lidí psalo) - bude mi to stačit na případné vrácení Vist kdyby se něco podělalo?
Chtěl bych teď zformátovat disk, nainstalovat XP a zrušit oddíl HP_RECOVERY.

r4in
píše často
Příspěvky: 242
Registrován: 29 srp 2008 01:10

Příspěvekod r4in » 29 pro 2008 22:40

Opět jednou skočím do diskuse: Jak si to tady tak pročítám, někteří už mají na své 6735b Windows XP. Docela by mě zajímalo, jestli pozorují větší výdrž na baterie než u Vist. Díky.

a-tom: Teoreticky ano. Prakticky snad taky, ale ideální by bylo, kdyby se ozval někdo, kdo už v praxi zkoušel z těch DVD obnovit disk.

Edit: 4 DVD? Já když jsem dělal bitovou kopii disku tak měla 40 GB... Jak se to může na ta 4 DVD vlézt...?
Pokud chcete regulovat chlazení u 6465b navštivte http://www.computerbase.de/forum/showth ... ?t=1070494

Jestli vám nefungují Fn klávesy u 6465b pod Windows 8/10, tak nainstalujte poslední verzi HP Hotkey.

a-tom
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 29 zář 2008 14:53

Příspěvekod a-tom » 29 pro 2008 23:51

Pro jistotu jsem zavolal technikovi od HP a podle něj to nejde, jediný způsob jak na notes dostat zpátky Visty je prý z instalačních ktéré mi zdarma pošlou... no nic, už tam mám funkční XP (už jen restart je teď rychlejší zhruba pětkrát... chtěl jsem vyzkoušet i 3Dmark před a po, ale na Vistách mi ho nešlo ani spustit a mě se nechtělo pátrat po tom proč).

Akorát s mazáním HP_RECOVERY počkám než mi přijde to instalační DVD

r4in
píše často
Příspěvky: 242
Registrován: 29 srp 2008 01:10

Příspěvekod r4in » 30 pro 2008 12:18

A výdrž?
Pokud chcete regulovat chlazení u 6465b navštivte http://www.computerbase.de/forum/showth ... ?t=1070494



Jestli vám nefungují Fn klávesy u 6465b pod Windows 8/10, tak nainstalujte poslední verzi HP Hotkey.

bratrekim
občas něco napíše
Příspěvky: 49
Registrován: 01 srp 2008 20:05

Příspěvekod bratrekim » 01 led 2009 18:07

taky by mě moc zajímalo, jak ten downgrade na XP zahýbe s výdrží...

tracymc
píše často
Příspěvky: 100
Registrován: 09 kvě 2008 15:11

Příspěvekod tracymc » 07 led 2009 16:30

Zdravím chtěl jsem se zeptat majitelů tohoto NB, jak vám drží plasty....
Mě se právě nějak odlepuje plast pod víkem na NB a ty plastové krytky na pantech vůbec nedrží.... celkově je víko uplně měkké...

Chtěl jsem se zeptat jestli je to třeba důvod na reklamaci...??
S odstupem času musím říct že mě NB zklamal, čekal jsem o něj víc.

AMD je dost pomalé a topí, výdrž na baterii celkem slabá.

Naopak displej ten je perfektví...
HP Compaq 6735b_15,4" WSXGA+_AMD X2 2,2GHz_ATI Mobility Radeon HD 3200


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů