Latitude E

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
Naith
občas něco napíše
Příspěvky: 70
Registrován: 10 zář 2006 14:33

Příspěvek od Naith »

Ahoj Michale, vidim, ze konecne dorazil :)

Ten kryt je opravdu ze slitiny hliniku, pouze E5500 a E5400 jej ma z plastu s vyztuhou. Je na tom nejaky nater, sam si mi psal, ze si stezuji, ze se odira.

Kratky kablik mam taky :) Ale zdroj je fakt reseny prakticky. Asi nejlepe, co jsem zatim videl.

Zajimave je ze me na M4300 nejde naistalovat Intel Matrix Storage. Pry nekompatibilni zarizeni.

U meho ovladace GK lze zapnout rozsireny rezim, ale powermizer jen zapnout nebo vypnout. Podivne je ze nefunguje ani utilitka od nVidie na mereni teploty. U Asusu to taky jelo vsechno. Ale zatim jsem nenarazil na potize, tak to neresim.

CPU u me meni frkvenci jedna basen :)

OS WinXP
Dell Precision 4300 - 15,4" WUXGA,T9300, 4GB RAM, FX360, XP Pro, 200GB/7200 HDD
Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvek od Michal27 »

Tak me se menila celou dobu, ale NHC proste ukazovalo blbosti. Uz je pryc a klikani HDD resim hdparmem a exe souborem, ktery se spousti se systemem. Je to parada, tichoucko. Jen me ted na ctvrt hodky vylekaly bile pruhy pres obrazovku - restart nepomohl. Pak jsem pripojil externi monitor, pripojil zdroj a vse ok. Kazdopadne dovne chovani. Pokud se to jeste objevi, tak holt volam technika :D A jeste se mi obcas prepne zobrazeni na 16ti bitove.. Ale to dela Dell Control Point. Jenze kdyz to zakazu, tak si to sam povoli :roll: Asi ho odinstaluju. Jenze otazka je - stane se neco?
EDIT:
A jeste mi vadi, ze ty gumove packy na tele jsou moc nizke a kdyz se v zavrenem stavu oprete o roh displeje, dotyka se tela - takze se to asi bude odirat - kdyz tlacim na stred displeje, je to ale ok. Ale mam doma gumove packy z minuleho notasu, tak si jima pomuzu.

EDIT:
A jak si vsichni stezuji s tim zvukem, tak ja mam pripojene 2+1 klasicke repro a zcuk je nadhernej, cistej, krasny basy. Fakt jsem bal, ze to bude zly a ono nic.

Jdu ted stahnout nejaky pokrocilejsi drivery k ty nVidii :roll: Kvuli jednomu programu jsem na sebe upletl bic :lol: Mohl jsem si uzivat s X4500MHD.

Jinak pokud nekoho zajimaji teploty, tak pri brouzdani po netu a zaplem uspornem rezimu - 36C , maximum jsem nameril zatim 51C - pri instalaci programu, skenovani antivirem atp., ale v rezimu rovnovaha.
S grafikou to je uz horsi - pri necinnosti ma 43C a pri zatezi benchmarkem jsem nameril 65C, coz se mi uz nelibi.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012
Kuba1982
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 07 lis 2008 22:32

Příspěvek od Kuba1982 »

ahoj, ja jsem si hdparm ulozil jako BAT. Jak to ted dostanu do kolonky Po spusteni ve Vistach :) omlouvam se, mel jsem Mac...
Naith
občas něco napíše
Příspěvky: 70
Registrován: 10 zář 2006 14:33

Příspěvek od Naith »

Proc jsi presel z Macu na PC ?
Dell Precision 4300 - 15,4" WUXGA,T9300, 4GB RAM, FX360, XP Pro, 200GB/7200 HDD
entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvek od entropy »

Michal27 píše:EDIT: Tak uz ho tu mam a resim stejny problem - HDD co vterinu neco dela. Jdu to resit.

gratuluju. :D
pokud jsi to nevyresil, zkus v registrech vypnout autorun u cd mechaniky, jak je popsano tady https://forum.sysinternals.com/forum_pos ... PN=2#61055 ...to vyresilo tentyz problem u me

Kuba1982 píše:Ahoj, i kdyz je pocitac v klidu (prochazim pouze internet), tak disk jakoby porad nekam saha v intervalech tak sekundu swap, sekundu ticho... nevim, mel jsem predtim MacBook Pro a ten byl neslysitelny (myslim disk). Je to normalni? :)


...to mi pripomnelo ze na NBR jsem to resila tez - tady, pokud by nekoho zajimalo, co vsechno nezabralo :roll: :lol: https://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=318962
Kuba1982
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 07 lis 2008 22:32

Příspěvek od Kuba1982 »

Naith píše:Proc jsi presel z Macu na PC ?


doma mam porad iMac 24", mam iPhone. Ale jako prenosny jsem uz chtel neco na Win. Duvodem je, ze byt v 98 % vse funguje, tak preci jenom obcas neco nekdo neprecte, neotevre. A protoze nase klienty nezajima, ze ja mam cool maca, tak jsem sel do Dellu.

K.
Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvek od Michal27 »

Entropy: Sic mam Visty, ale zkusim tvoje reseni :D
Kuba: https://uloz.to/1041100/HDD Acoustic x64.zip
Pokud mas nainstalovany HDParm, musi byt v program files, stahni si ten soubor viz vyse a jen ho spust. Sam se ti vytvori spoustak a pri kazdem zapnuti se aktivuje.
Jeste si tam umaz to x86 v zavorce, aby to teprve fachalo.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012
Wamer
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2008 18:45

Příspěvek od Wamer »

Takže teda dneska si objednávám E6500 a ředitel slibuje, že bude do vánoc, tak uvidíme :)
Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvek od Michal27 »

Jo to jsem zvedavej. Leda ze by tam reditel jel a mlatil Poolaky po hlave. Jestli zase nedodaji LCD, tak se to potahne. Ale pokud objednal WUXGA, tak ty budou. Jen ty LEDkovy se nestihaj delat.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012
Wamer
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2008 18:45

Příspěvek od Wamer »

no bude ledkovy, ale tak budu se snažit věřit, že se to stihne :)
Wamer
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2008 18:45

Příspěvek od Wamer »

btw, vyjde mě na nějakých 29 000 bez dph což je slušná cena si myslím :)
Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvek od Michal27 »

Tak zalezi na parametrech... Jakej mas config?


Entropy: Tvoje reseni zabralo :wink: HDD uz neprede :D
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012
Wamer
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2008 18:45

Příspěvek od Wamer »

Latitude E6500 : Intel Core 2 Duo T9400 (2.53GHz,1066MHz,6MB) 26.143,0 26.143,0 S
Base Options : 256MB Nvidia Quadro NVS 160M Graphic Card
Display : 15.4in Widescreen WXGA+ (1440X900) with LED backlit
Palmrest : UPEK Swipe Fingerprint Reader
Camera : No integrated Camera with Microphone for LED PCD Panel (tady poslední minutu před odevzdáním řediteli změněno na integrouvanou kameru)
LCD Back Cover : Black for LED LCD
Documentation : Czech Shipping Docs
Memory : 4096MB (2x2048) 800MHz DDR2 Dual Channel
Hard Drive : 250GB (7200RPM) Free Fall Sensor
No Google Search Assistant Required
Optical Drive : PowerDVD 8.1 Software and Media included
Optical Drive : Roxio Creator 9.0 Software (XP & Vista Compatible) with Recovery CD
Optical Drive : 8X DVD+/-RW Drive
Power Cord : European 90W AC Adaptor 2 pin
Battery : Primary 9-cell 85W/HR LI-ION
No Carry Case
Wireless : Dell Wireless 370 Bluetooth
Wireless : Intel WiFi Link 5100 (802.11 a/b/g/n 1X2) 1/2 MiniCard with Centrino label
Keyboard : Internal Czech Qwertz Backlight Keyboard
Software Driver : Latitude E6500
Software Driver : Recovery DVD
Operating System : Czech Windows Vista Home Basic SP1 (32Bit OS)
MS Media : Windows Vista Home Basic SP1 (32Bit) Resource DVD
No Intel vPro Secure Advanced Hardware Enabled Systems Management
AntiVirus : Not Included
Latitude Order - Czech Republic
Base Warranty
3Yr Basic Warranty - Next Business Day - Minimum Warranty
No Warranty Upgrade
CompleteCare Not Selected
Freight - Notebook: 1 Unit (Special Price)


Widle sem si dal ty nejlevnější protože to hned tak 20minut po té co ho rozbalím přeinstaluju na školni ultimaty ...
Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvek od Michal27 »

Jo, to je peknej konfig. Ja mel taky zakladni Vistu a zustavam u ni, dokud mi vsechno funguje:) Moje cinnost nevyzaduje nejakej Ultimate, ani Bussines. A dokonce uz se s Vistou szivam a asi nevytahnu ani XPcka.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012
Kuba1982
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 07 lis 2008 22:32

Příspěvek od Kuba1982 »

Michal27 píše:Jo, to je peknej konfig. Ja mel taky zakladni Vistu a zustavam u ni, dokud mi vsechno funguje:) Moje cinnost nevyzaduje nejakej Ultimate, ani Bussines. A dokonce uz se s Vistou szivam a asi nevytahnu ani XPcka.


OT: muzete me nekdo poradit nejakou klavesnici, ktera se bude nejvice blizit notebookove? chci nizky zdvih. Nemuzu nic najit. Diky moc