MSI GX630X-008CZ

notebooky MSI a vše kolem nich
roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 16 pro 2008 21:35

Možná by i prošla,ale EU brutálně zdanila některé komponenty z Asie.(včetně TV tunerů)

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 16 pro 2008 23:20

fakt neprosla homologaci nekde to je na webu napsane
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 17 pro 2008 15:45

To ano,ale na TV tunery EU napařila přirážku asi 30 euro.Takže výrobci z Asie je tam za těchto podmínek nedávají.

Neemaj_21
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 10 pro 2008 00:05

Příspěvekod Neemaj_21 » 19 pro 2008 00:52

zdravim,o tomhle nb sem hodne cetl nez sem si ho koupil ,ale o zadny tv karte sem se nidke nedoslech..! pokud vim tak na zadni strasne v levo je pouze rSMA na wifi ..! jestli se mejlim a bude tam dvb-t (HD) karta budu jedine rad :D :D

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 19 pro 2008 08:22

U modelů určených pro Evropu nebude nikde DVB-T tuner.

m.rasin
píše často
Příspěvky: 119
Registrován: 05 črc 2007 12:15

Příspěvekod m.rasin » 20 pro 2008 14:41

Neemaj_21 píše:zdravim,o tomhle nb sem hodne cetl nez sem si ho koupil ,ale o zadny tv karte sem se nidke nedoslech..! pokud vim tak na zadni strasne v levo je pouze rSMA na wifi ..! jestli se mejlim a bude tam dvb-t (HD) karta budu jedine rad :D :D

To rSMA není na wi-fi, ale pozůstatek z toho, že do USA modelů se dávají DVB-T tunery. Je prostě neosazený, při troše šikovnosti tam de napojit wi-fi, aby to fingovalo jako konektor na externí anténu.

Amon__
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 24 srp 2008 12:51

Příspěvekod Amon__ » 22 pro 2008 11:49

Ahoj. Plánuji koupi toho notebooku ,ale po konzultaci s kolegama ze sekce "Výběr notebooku" mé nadšení z tohoto modelu výrazně zesláblo.
Dozvěděl jsem se,že MSI prostě nemá kvalitní stroje, přehřívají se, konkrétně u typu GX630 neni možnost plného využití grafické karty ( ptal jsem se proč, odpověď zatím nedorazila :D ) ale sám jsem tuhle informaci nějak nepobral....a dále že životnost ( správná funkčnost) komponentů je velice slabá a minimálně po 1 a 1/2 roce se začnou vyskytovat problémy. Mohl by mi někdo napsat názor na tyhle rozumy popř. jejich uživatelé teplotu komponentů, zda používají chladící podložku, pevnost šasi a hodnocení 3D markem 06?

Kdyby se našel nějaký ostřílený MSIčkář tak tu životnost komponentů. GX630 za sebou nemá totiž myslim ani 2 měsíce? :)

m.rasin
píše často
Příspěvky: 119
Registrován: 05 črc 2007 12:15

Příspěvekod m.rasin » 22 pro 2008 21:37

Kolegové to vidí moc černě. MSI není moc v oblibě, protože není pro typický neználky. Co se týče životnosti komponentů, není rozdíl mezi CPU, Chipsetem, VGA pro Lenovo nebo pro MSI, všecko je to stejný, záleží spíš na chlazení a to má MSI vyřešený dost dobře, narozdíl třeba od Lenova je žebrování měděný. Problém s přehříváním je způsoben výkonem..resp ztrátovým teplem produkovaným výkonnými komponenty, o jejichž výkonu si můžou bussiness modely nechat zdát. To je prostě daň za výkon, ne nějaké mínus, protože je stále možnost volby mezi nevýkoným studeným a lehce hřejícím výkonným. I toto menší přehřívání sice snižuje životnost komponent, ale že by nedaly víc než rok je blbost, mám dva GX 600 starý cca 14 měsíců a zatím jim nic neodešlo, i když jedou prakticky pořád přetaktovaný. A ta vyšší teplota je dobrá na odhalení od výroby vadných komponent, ty odejdou během 14ti dnů, ty bezproblémové vydrží v klidu 3 roky, kdy už bude výkonově posmrti. Ke GX630, měl sem ho v ruce, instalace Visty 64 Ultimate naprosto vpohodě, šasi je podstatně lepší než u GX600/610, víko už je konečně pevný, klávsnice stále stejná, co by mi vadilo jsou pouze 3USB, z toho jeden kombinovanej s eSATA a vyfukování teplého vzduchu na pravé straně, jinak nemám výhrady. Oproti předchozí řadě je to šasi postatnej krok kupředu. V 3D Marku 06 udělá cca 5500 b. bez overclocku, s overclockem CPU a GPU bych to viděl kolem 7000 b (nezkoušel sem).

polo

Příspěvekod polo » 22 pro 2008 21:43

Tak Thinkpadi maju chladenie riesene uplne genialne( a nemysilm tym teploti ani hlucnost) s tym MSI nemozes porovnavat...Nehovoriac ze poruchovost ovplyvuje aj vyber komponentov , vystupna kontrola, navrh(dosky,sasi) atd. Takze sa velmi mylis...

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 23 pro 2008 10:11

Amon__ píše:Ahoj. Plánuji koupi toho notebooku ,ale po konzultaci s kolegama ze sekce "Výběr notebooku" mé nadšení z tohoto modelu výrazně zesláblo.
Dozvěděl jsem se,že MSI prostě nemá kvalitní stroje, přehřívají se, konkrétně u typu GX630 neni možnost plného využití grafické karty ( ptal jsem se proč, odpověď zatím nedorazila :D ) ale sám jsem tuhle informaci nějak nepobral....a dále že životnost ( správná funkčnost) komponentů je velice slabá a minimálně po 1 a 1/2 roce se začnou vyskytovat problémy. Mohl by mi někdo napsat názor na tyhle rozumy popř. jejich uživatelé teplotu komponentů, zda používají chladící podložku, pevnost šasi a hodnocení 3D markem 06?

Kdyby se našel nějaký ostřílený MSIčkář tak tu životnost komponentů. GX630 za sebou nemá totiž myslim ani 2 měsíce? :)
Být Tebou,tak raději koupím model GX 620 s Intelem.Je sice dražší,ale na rozdíl od Pumy se CPU nepřehřívá.A tlačítko TURBO je velmi diskutabilní záležitost.Většinou po aktivaci tohoto tlačítka teplota jader CPU jde na teplotu 100 stupnů.Samozřejmě při 100% zátěži.A hlavně s AMDčkovými procesory.S Intelem takové problémy nejsou.A každopádně dokoupit k jakémukoliv hernímu notebooku chladící podložku.I když tady dost záleží na spodní konstrukci přístroje.Co se týká pevnosti šasi,tak to je výborné.3D mark přes 5000 bodů.Při OC skoro 6000 bodů.Stačí?
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Amon__
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 24 srp 2008 12:51

Příspěvekod Amon__ » 23 pro 2008 11:17

m.rasin : Co jsi prosimtě myslel větou : "......ty bezproblémové vydrží v klidu 3 roky, kdy už bude výkonově posmrti" ?

m.rasin
píše často
Příspěvky: 119
Registrován: 05 črc 2007 12:15

Příspěvekod m.rasin » 23 pro 2008 11:27

polo píše:Tak Thinkpadi maju chladenie riesene uplne genialne( a nemysilm tym teploti ani hlucnost) s tym MSI nemozes porovnavat...Nehovoriac ze poruchovost ovplyvuje aj vyber komponentov , vystupna kontrola, navrh(dosky,sasi) atd. Takze sa velmi mylis...


Co je myšleno geniálním řešením chlazení? Není tam taky headpipe větrák kterej chladí konec headpipe resp. žebrování? Když sem to viděl lenovo otevřený, vypadalo naprosto stejně, jen s tím, že tam bylo víc hliníku tzn. horší tepelná vodivost. U Thinkpadů tu kvalitu dělá pořádný testování spolu s výstupní kontrolou, výběr komponent vůbec ne, že by jim dodaly CPU a GPU z prostředku waferu (křemíková deska, ze která se dělají CPU) a MSI dostane ty z okraje, co nejdou na takovou frekvenci, nebo topí..to je blbost. Šasi má IBM (lenovo) asi promakaný, protože je už deset let stejně hnusný, ale že by to mělo nějaký vliv na životnost HW se říct nedá. Jinak kdo chce tichej notes doporučuju Windows 7, stačí dát pasivní chlazení v power managementu a větrák se přestane točit, na kancelář to pasivní stačí vpohodě.
\\edit.
K tomu, že vydrží tři roky a pak bude výkonově po smrti znamená, že za dva roky bude ten GX600 tak nevýkonnej krám, že si může klidně odejít a nikoho to trápit nebude, protože v tý době už budu mít koupenýho novýho následníka. Prostě nepočítám s tím, že by vydržel dýl, nemyslím že by nefungoval dýl jak 3 roky, ale že po těch třech letech půjde na odpočinek a bude se zapínat jenom sem tam, prostě žádnej ostrej provoz.

TiiM
občas něco napíše
Příspěvky: 96
Registrován: 06 lis 2008 20:17

Příspěvekod TiiM » 23 pro 2008 17:49

Za tri roky pôjde ďalej, ale ako sa vraví bude už morálne opotrebovaný (To znamená, že bude funkčný, ale v ponuke bude už o hodne lepšie nb a staré sa dá do zberu)

sin.sin

MSI g630

Příspěvekod sin.sin » 25 pro 2008 11:14

Mohl by mi nekdo objasnit jak je to s instalaci XP do tohohle typu?Protoze jakmile tam vlozim CDs XP32bit,tak nacte ovladace a hodi modrou smrt.A pri instalaci Windows Vista se mi zasekava na Dokonceni instalace,tudiz nemam tam jak dostat OS.Diky za radu

TiiM
občas něco napíše
Příspěvky: 96
Registrován: 06 lis 2008 20:17

Příspěvekod TiiM » 25 pro 2008 18:24

ine xp


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti