konflikt Nokia PC Suite a wifi???

Obecná diskuse o programech, utlitách, střihové programy, přehrávače video / audio, zpracování fotek atp.
entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

konflikt Nokia PC Suite a wifi???

Příspěvekod entropy » 24 pro 2008 12:12

v poslednich dnech jsem se potykala s "divnymi" problemy s internetovym pripojenim pres wifi, pricitala jsem to chybne odinstalovanemu firewallu (ktery mohl za spoustu problemu a poresil to az system restore), ale v tomhle pripade je vinik jiny... poradte reseni (opravu/alternativu), jestli vite:

win xp, intel wifilink 5100, pro pripojeni pouzivam nastroj Intel PROSet/Wireless WiFi, vsechno aktualizovane (winy, ovladace wifi karty, program pro pripojeni). po instalaci Nokia PC Suite (posledni dostupna verze, 7.1.18) se zacaly objevovat problemy s pripojenim. to neustale pada a zase se obnovuje, malem kazdou minutu se ze systraye vynori bublina "pripojeno k siti ...", mezitim se internet sice nejak da pouzivat, ale bidne - browser sice funguje, ale kazda stranka chce minimalne dve tri kliknuti, nez se browser (Opera, ale s jinym to nebylo lepsi) odhodla neco udelat, jinak vytimeoutuje.

pripojeni pres kabel momentalne nemam jak otestovat, mam ted jen wifi. chovani se projevuje jak s firewallem windows, tak s AVG firewallem, takze tam pravdepodobne pricina nebude. google zadnou informaci o konfliktu tehle wifi karty a pc suite nenasel. jinak nemam nainstalovano nic neobvykleho - po startu se spousti bezne sluzby, dell control point, antivirus (bez nej se to chovalo stejne), skype, indexovaci sluzba. okamzite po odinstalaci pc suite problem zmizel.

hledala jsem, posilala jsem i dotaz na Nokiu, zatim bez uspechu. tusi nekdo, co s tim? zatim to resim tak, ze pc suite nainstaluju jen tehdy, kdyz potrebuju zazalohovat data, a zase odinstaluju. ale to je jenom workaround. - nejake napady?

dak

Příspěvekod dak » 26 pro 2008 00:05

uprimne, pokud pouzivas pc suite jenom na zalohovani, tak bych se na nej z vysoka... kazdej rozumnej soft k BT umoznuje file transfer. pokud vim, tak v nokii pc suite je snad uz jenom konvertor nejakejch zvukovejch formatu. nokii mam - prenos dat: BT, GPRS: BT
pokud ho potrebujes, tak bych ho zkusil naistalovat a kouknout do msconfigu, jestli si po spusteni nespousti nejaky sajrajty (pripadne kouknout do spustenejch sluzeb). nebo kouknout na wifi profily, jestli si neco nevytvari. samotna instalace by takovyhle konflikty vyvolavat nemela

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 29 pro 2008 12:22

bohužel vyvolává. a HNED po odinstalaci jsou pryč. netuším proč... ale je to tak. po odinstalaci není nutno ani rebootovat.

PC suite používám i pro nějakou základní údržbu, promazání sms (které se tak přehledně zobrazí i s jejich obsahem) a podobně, prostě ráda bych používala nějaký program, který tohle umí, a PC Suite to umí dobře... až na ten bordel, co dělá s wifi.

a dnes jsem dostala neuvěřitelnou odpověď z Nokia Careline:

Dobrý den

Děkujeme, že jste kontaktoval/a Club Nokia Careline.

Každá instalace jakéhokoliv programu na Vašem PC má určité požadavky na paměť RAM počítače. Bohužel, není možné potvrdit, že Vámi popsané problémy s WIFI připojením Vašeho PC jsou způsobeny programem Nokia PC suite.

Velmi si vážíme Vašeho názoru. Prosím, věnujte nám pár minut času na vyplnění naší ankety spokojenosti, kterou naleznete níže v této emailové zprávě.

S pozdravem

JZ
Club Nokia Careline.

(plus nějakých pár řádků pod tím... včetně "Tato odpoved je zpracována na základe informací, které jste nám poskytli. Odpoved má charakter pouze obecných informací. Mela by být presná a úplná, ale to nelze slíbit ani zajistit. Nevyplývají z ní žádné další závazky." šmankote.)

a jen aby bylo přehledno... tady je můj původní dotaz:

Subject: PC Suite a další software

[Country: CZECH REPUBLIC] [Language: Czech]
[Permission to Email: ]
[Permission to SMS: ]
[Permission to Letter: ]
[Permission to Phone: ]
[First name: xxxx ] [Last name: xxxxxxxxx]
[Street address: ]
[ZIP: ] [City: ]
[Email address: xxxx.xxxxxxxxx@xxx.cz]
[Landline: +42 ] [Mobile: +42 xxx xxxxxx]
[Phone model: Vyberte] [IMEI: ]
[CID: ]
[Contact topic: PC Suite a další software]
[Message: Dobry den,
po instalaci Nokia PC Suite jsem narazila na velmi neprijemnou chybu. Pouzivam bezdratove pripojeni (karta intel wifilink 5100, pro pripojeni pouzivam program Intel PROSet/Wireless Wifi, ovladace i program v posledni verzi). Po instalaci PC Suite se pripojeni okamzite zacne prerusovat a snad dokonce kazdou minutu se objevuje informace, ze byla pripojena nova sit etc. Internetove pripojeni tim padem funguje spatne, kazda stranka se otevre az na ponekolikate a vetsinou timeoutuje, pomuze az odinstalace vaseho software (problemy zmizi okamzite po odinstalaci).
Pro instalaci jsem pouzila nejnovejsi dostupny soubor (Nokia_PC_Suite_7_1_18_0_cze_web.exe), mam win xp pro se vsemi aktualizacemi.
Je prosim nejake reseni/oprava? Potrebuji obcas zalohovat obsah ze dvou telefonu Nokia, jako workaround zatim sw vzdy nainstaluju jen na dobu nezbytne nutnou, to ale neni systemove reseni... Jedna se znamy problem? Existuje reseni, anebo se na nem aspon pracuje?
Diky a zdravim, xxxx xxxxxxxxx]
[SW version: 7.1.18]
[Product Code: ]
[Operator: ]
[Operating system: Windows XP]


a mě by zajímalo:
- jak proboha přišli na ten nesmysl s RAM??? no ano, ale to by taky mohli napsat "pro provozování aplikace potřebujete zapnout Vaše PC". :roll: (btw 2 giga ramky stačit musí, ale na ram se neptali a jen tak "předpokládat" je prostě chyba)
- je tam jasná logická vazba mezi instalací PC Suite a problémem... po odinstalaci problém zmizí... a napíšou "není možné potvrdit", to si snad dělají srandu.
- pokud nemají dostatek informací, nechápu proč si nevyžádají ty, které by k vyřešení potřebovali.

tím spíš si můžu hlavu ukroutit, že kdybych podobnou odpověď poslala já (taky dělám na technické podpoře), tak by mi o tu hlavu takový mail někdo pěkně omlátil. a nováčkům by se takový mail vrátil k přepracování s hodnocením 5.

no, dost rozčilování, někdo na NBR mi poradil zkusit laborovat se skrytýma ovladačema, vyzkouším a případně to milé nokia careline pošlu coby řešení pro další postižený.

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 31 pro 2008 12:30

no vida. po druhém mailu od nich, který byl informacemi nabitý asi tak jako ten předchozí, jsem zkusila zavolat... a ejhle, holčina na technické podpoře se sice s tím samým problémem nesetkala, ale dalo se s ní lehce domluvit na zaslání podrobnějších údajů, aby se to případně předhodilo vývojářům coby bug. hurá.

(kdyby to bylo něco marginálního, tak je s tím neotravuju, ale neustálý odpojování wifi je dost ošklivej bug.)

no a jednou z věcí, co nás v hovoru napadaly, bylo zkusit jinou jazykovou verzi. záhada (protože číslo verze je stejné), ale - anglická verze to nedělá! i možná proto ten bug nikdo nehlásil, českých uživatelů PC Suite s touhle wifi kartou (pokud to s ní souvisí) asi moc nebude. takže zatím holt budu mít nainstalovanou EN verzi.

tommee
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 07 led 2009 20:17

diky, diky, diky moc

Příspěvekod tommee » 07 led 2009 20:37

ooo dekuju, bezim na vistach, na jinym wifi routeru a mel jsem stejnej problem, ale takhle trivialni reseni jako jina jazykova verze me nenapadlo, hledal jsem vsude, kde by ten stupidni NPCS mohl o blokovat, ale bezuspesne. te na anglicky verzi konecne pripojeni bezi jako predtim...
TEDA POZOR! VERZE 7.1.18.0 jen v UK english. US english dela tu samou chybu.
HA. TAK I UK verze ma problem. sice je to v mensi mire nez ostatni jazykovy mutace, ale taky to blbne.... skoda... snad vydaji najaky patch.

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 07 led 2009 21:39

jo??? no ja jsem zkousela tu anglickou verzi jen chvili a slo to... tak jsem se radovala predcasne. fakt to vypadalo, ze je to OK... jenze jsem asi nevydrzela testovat dost dlouho (momentalne NPCS nemam nainstalovany, byla mensi cistka).

tak me napada... nechces tez zavolat na tu nokia careline, aby jim bylo jasne, ze se to fakt deje a ze jsem nekecala? :) 239 000 540

gabbo
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 23 srp 2007 09:15

Příspěvekod gabbo » 05 kvě 2009 08:27

Taky mam nejspise tenhle problem. NPCS pouzivam jen na odesilani sms z telefonu pripojeneho pres BT(kdyz sedim u PC tak se mi nechci psat na klavesnici telefonu). Nevite nejaky jiny program, ktery by tohle zvladal?


Zpět na „Software (nejen) pro notebooky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů