Nejde DVD se systémem Windows XP Home

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
honzik333
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 14 bře 2007 19:23

Nejde DVD se systémem Windows XP Home

Příspěvekod honzik333 » 18 dub 2007 12:47

Zdravím. Spravoval jsem kámošce notebook acer. Chtěla zpoátky tovární nastavení , tak jsem tam daljejí dvd s Windows XP home a ovladači.Vše normálně jelo, najel eRecovery, vybral jsem jazyk a pka se začli kopírovat soubory. Po dokončení kopírování najel eRecovery na výběr jazyku znovu, a když jsem dal ddalší tak by to jelo od znovu,tak jsem dal exit a notebook se začal resetovat. Po projetí obrazovky Biosu to psalo myslím NTLDR is missing. Ptotom sem se díval a dvd je asi poškozené.Dá se získat nějak od Aceru to tovární nastavení s ovladači a systémem natom dvd???Děkuji za odpověd.

leon

Příspěvekod leon » 18 dub 2007 12:52

nechapu proc by to melo znovu zacit instalovat vse od zacatku ... je mozne, ze si pri restartu nevyndal DVD z mechaniky a on znovu nabootoval z DVD a chtel jet vse od znova ... a tim, ze to zacalo sis mozna neco pokazil ... po dokonceni istlace z DVD se notebook resetne a pred tim musis DVD vyndat z mechaniky ... urcite to tam i nekde pisou

honzik333
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 14 bře 2007 19:23

Příspěvekod honzik333 » 18 dub 2007 15:27

ee, to znovu jelo od začatku hned jak to dokopírovalo ty soubory , se to dokopírovalo a hned zkočil výběr jazyka znovu, když jsem dal exit tak se r´to tepr resetlo a napsalo to tu chybu

leon

Příspěvekod leon » 18 dub 2007 19:09

a bylo to opravdu uplne stejne menu? ... nebyl to jen dalsi vyber jazyka v jine aplikaci? ... a tys vlastne instalaci nedokoncil?

honzik333
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 14 bře 2007 19:23

Příspěvekod honzik333 » 18 dub 2007 20:30

jo bylo stejné, bo když jsem dal ten výběr jazyka tak se mi to nahralo i na disk D ten systém.Jedině co mě napadá , že to DVD blbě vypálila nebo to dělá ta rýha co tam má.Dá se to dvd nějak od aceru získat teda??Bo na notasu má seriové číslo windows a chce si kupovat nové windowsy, což je podle mě blbost když si s notasem už jedny kupovala.

leon

Příspěvekod leon » 18 dub 2007 20:39

no me se porad nezda, ze by tohle udelala ryha ...

Acer nove CD posle tusim za 1500, nebo se jim to tam da poslat na preinstalaci coz myslim vyjde levneji ... nejjednodussi mas zavolatt na servis a optat se

... a ses si jistej, ze na HDD to recovery uz nema? ... mazala to? ... co ma za model? ... vetsina novych Aceru ma Recovery na HDD

Jochuass

eRECOVER

Příspěvekod Jochuass » 19 dub 2007 15:53

Me to udelalo uplne to same, jakmile dojel ecover zacal znova a vubec nechtel nejaky restart.Mel jsem ale rozdeleny disk C na dva ale byly porad v jednom svazku(vite co myslim-spravce disku, jeden svazek 2 jednotky).Tim recover se vsechno smaze ale disky zustanou 2 tzn 3.Myslel jsem ze se neco ulozilo na ten rozdeleny disk a proto to nefungovalo, nakonec jsem dal jiny system a cely acer jsem poslal k sipku, jen to brzdi!!!! :twisted:

Brichoni

Hmmm ...

Příspěvekod Brichoni » 23 dub 2007 16:48

Koukám, že tu byl obdobný problém jako u mě - měl notase v servisu v Itálii, vrátil se zpět, skoro jako nový (výměna HDD, boardu a LCD) a jediné co zlobilo, je ta DVD mechanika a po poradě s prodejcem, s ním jsem mluvil při své služební cestě do Prahy, tak jsem se o víkendu pustil do recovery a výsledek? Notas totálně zablokovaný - s nějakou chybnou hláškou TRAP 000006 (prostě se ani nenamáhá načíst systém) a posílám ho o5 do servisu... tak jsem zvědav s čím oni zase přijdou.

Primárně tam byl problém i s tím, že systém čas od času prostě "znovu instaloval" DVD mechaniku, ačkoliv tam už byla... a ani mě vůbec to nenapadlo ji vyndávat....

Brichoni

Re: eRECOVER

Příspěvekod Brichoni » 23 dub 2007 16:50

Jochuass píše:Me to udelalo uplne to same, jakmile dojel ecover zacal znova a vubec nechtel nejaky restart.Mel jsem ale rozdeleny disk C na dva ale byly porad v jednom svazku(vite co myslim-spravce disku, jeden svazek 2 jednotky).Tim recover se vsechno smaze ale disky zustanou 2 tzn 3.Myslel jsem ze se neco ulozilo na ten rozdeleny disk a proto to nefungovalo, nakonec jsem dal jiny system a cely acer jsem poslal k sipku, jen to brzdi!!!! :twisted:


Ten rozdělený disk jsem měl před 1. opravou a poté jsem to už radši nechal celý na jednom disku, páč Ti pak "prdne" celý hadr, když to máš rozdělené... Takže jsem po provedené opravě nechal vše na jednou a recovery jako takový jsem použil jenom zásadně z CD, které byly u notase...

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 24 dub 2007 09:10

já mám pqservice nedostupné na mém aceru.nejde se do nej dostat.pri spostení mačkám alt-f10 jak sběsilý a níc.....mám to v biosu povolené a jedineé co to udělá je že to zapípá silným tonem a tím to končí...už jednou t bylo v servise a opravili to a šlo to a tedka to zase nejde. :( dvd mam vypalene ale z disku se to recevery spoustí rychleji.....takže dojeb teda....nevíte nekdo c s tím? 8)

rip88
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 06 kvě 2007 03:25

Příspěvekod rip88 » 06 kvě 2007 04:01

honzik333
mam tu samou zkusenost a to diky tomu, ze jsem pouzil DVD z jine modelove rady. Par znamych mi rikalo, ze se jim to take stalo i kdyz nechapu proc. Zkousel jsem HDD hodit do tovarniho nastaveni prez DiscWizzard a pak instalaci z Recovery DVD udelala to same...

Brichoni

Příspěvekod Brichoni » 06 kvě 2007 18:45

Tak jsem ve stredu po 1. maji dostal zpatky svuj notas z opravy. fungoval, ale ejhle... mam licenci pouze pro ceska nebo amglicka vokna, tak sup s recovery pro anglickou verzi z italske. Vysledek? Mechanika sice cetla, ale jenom pulku CD a pak to spadlo do Trapu a behem 10 minut, mi notas o5 odesel. V servisu mi ani tu mechaniku nevymenili, pouze hadr. Tak jsem jeste ten samy den jim ho privdzl osobne zpet a mechanik sam prede mnou to zkusil znovu, ale jemu mechanika uz nesla vubec - pouze abort, retry, fail.... tak jsem zvedav s cim prijdou, ale uz jsem pozadal bud o vraceni penez (3. vymena HDD) anebo vymenu za jiny typ, odpovidajici castce, kterou by mi vratili....


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů