Celkové shrnutí kvalit značek

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Dragokazov
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 29 led 2007 21:56

Celkové shrnutí kvalit značek

Příspěvekod Dragokazov » 19 dub 2007 11:20

Mohli byste sem prosím psát, v čem jsou určité značky NTB většinou dobré a v čem špatné? A pak též nějaké "špatné série" a "podařené série". Můžete zaběhnout i trochu do minulosti, protože aj NTB, co byly dříve vydané se třeba ještě někde prodávají... Myslí, že by to spostě lidem pomohlo. Jen tak obecně.

Snad mě chápete a dííky :)

[Příklad: Proč vzít HP, a proč ne Acer, apod....]

[Toshiba, IBM, HP, Lenovo, Acer, Asus, VBI, MSI,...]

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 19 dub 2007 11:41

kolko ludi tolko nazorov. ani sa to imho neda rozdelit na dobre a zle a hlavne nie bez ceny. HP za 20tisic bude rovnaky smejd ako acer za 20tisic. a zas keby som kupil notebook za 80tisic tak nebudem pozerat asus alebo acer ale radsej dell, hp alebo lenovo lebo servis a zaruky.
a rovnako najdes kopu rozdielov aj v ramci jednej znacky. napr. FS Amilo a Celsius alebo nx a nc u HP.

a detto zalezi aj od ucelu na aky bude pouzivany. notebook primarne na hry od lenovo alebo hp si asi tazko vyberies. u toshiby alebo asusu ten vyber bude jednoduchsi. u notebookov urcenych primarne hlavne na pracu to moze byt presne naopak.

p.s. kazia sa notebooky vsetkych znaciek a vsetkych cenovych kategorii. rozdiel je potom v tom, ze za aky cas ho mas opat plne funkcny.

Dragokazov
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 29 led 2007 21:56

Příspěvekod Dragokazov » 19 dub 2007 12:21

No, tak rozhodně, která značka je ohledně záruky a servisu nejlepší ???
Jde mi hlavně o kvalitní zpracování notebooku, což znamená, že se po 2 letech nerozpadne.

Právě, co člověk, to jiný názor.
Co já jsem slyšel, tak to bylo: Acer je šmejd (hlavně ty levnější), HP je best, apod. Ale nevím, jak je na tom například Asus.
A podle mě je IBM prakticky VŽDY na velice dobré úrovni zpracování NTB, že ?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 19 dub 2007 13:07

Zaruka - Dell.
Prevedenie - Lenovo Thinkpad rady T (aj ked uz mozno nie).

A potom su notasy schopne vydrzat nejake to zachadzanie - vsetko business rady s magneziovym sasi od velkych americkych vyrobcov (HP, Dell, pripadne to Lenovo Thinkpad, co su notasy prebrate po IBM).

C

mata80
píše často
Příspěvky: 331
Registrován: 09 úno 2007 14:36

Příspěvekod mata80 » 19 dub 2007 13:08

No sepsat to asi nejde musíš si na to udělat svůj obrazek kterej se ti bude postupem času trošku měnit podle zkušeností.. Lidi který už nějaký zkušenosti maj ti je tu rádi předaj ale musíš ty informace taky hledat..
Prostě čti a čti je toho tu hafo..

Záruka ti dneska nebo včera vyšla pro několik značek na notebook.cz

Dragokazov
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 29 led 2007 21:56

Příspěvekod Dragokazov » 19 dub 2007 13:20

Mit trosku vetsi rozpocet, tak se neptam a osobne zkousim, ale rozpocet holt neni. Zaujal me IBM TP R60....

mata80
píše často
Příspěvky: 331
Registrován: 09 úno 2007 14:36

Příspěvekod mata80 » 19 dub 2007 13:35

Tak to asi málokdo :( já sem spíš myslel přejímat zkušenosti ostatních..

Dragokazov
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 29 led 2007 21:56

Příspěvekod Dragokazov » 19 dub 2007 14:05

No, ok, ale na to se tu prave ptam :-D

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 19 dub 2007 14:07

ThinkPad R60 s ATi X1400 se mi take libi:) Za par tydnu ho budu kupovat:) Duvody, proc jsem si ho vybral, muzes najit tu na foru (jsem ted na Opere mini,tkz odkaz vlozim pozdeji).
Myslim, ze s notasy ThinPad urcite chybu neudelas. Teda pokud ho nechces na hry. V tom pripade bych moc nedoporucoval, protoze ThinkPady maji obecne problemy s hrama. Presneji jejich ovladace graficke karty (jsou optimalizovane spise na CADy apod...tzn OpenGL). Nicmene lze na ne nainstalovat ovladace Omega a tam pry k zadnemu problemu nedochazi ;)

Obecne se opravdu neda rict, ktere znacky jsou jake, protoze hodne zavisi na cenove kategorii. Ja osobne bych se drzel znacek IBM (dnes bohuzel Lenovo) ThinkPad, Dell a HP. Hlavne co se tyce pracovnich notebooku. V pripade domacich notasu bych pridal jeste ASUS. Zcela urcite bych pro zadne pouziti nedoporucoval Acer.

Timto urcite neodsuzuju ostatni znacky, ale spise nemam o nich dostatecne informace, abych je mohl soudit. Takze pisu jen svoje osobni preference.

Dragokazov
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 29 led 2007 21:56

Příspěvekod Dragokazov » 19 dub 2007 14:53

Ok, tak az ho budes mit, dej echo, protoze bych se rad zeptal pak na par veci :) teda, pokud ti to nebude vadit....
No, pokud nasetrim dostatek money, chtel bych jit tez do IBM R60. Hry prakticky nehraju... Nevim proc, ale vzhled IBM se mi nejak libi, i kdyz jsou NTB od IBM strasne hranaty. ma to proste svoje kouzlo :)....

HP, DELL a IBM jsou pro me takove ty NEJ znacky..;)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 19 dub 2007 15:01

IBM uz jedine ak tak server ;-) notebooky uz len repas alebo secondhand :)

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 19 dub 2007 15:37

Z jakeho duvodu si to myslis? Jinak psal jsem pouze o rade ThinkPad...ne od "cistokrevnych" Lenovo...
Podle tveho nazoru jsou soucasne IBM ThinkPad horsi nez HP, Dell...nebo i ASUS..?

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 19 dub 2007 15:43

Co do kvality mechanicke konstrukce jsou soucasne ThinkPady stale stejne dobre. Rozdil mezi vyrobci je pak predevsim v pridane hodnote ve forme zaruk pokryvajicich veskera nahodna poskozeni (vcetne displeje). Zde treba Lenovo v CR selhava, protoze zde nenabizi ThinkPad Protection zaruku.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 19 dub 2007 16:02

to bola reakcia na "HP, DELL a IBM jsou pro me takove ty NEJ znacky.."
IBM v notebookoch uz neexistuje. akurat, ze ludia si na to nevedia zvyknut. a za 3 roky ked im skonci licencia na meno thinkpad tak urcite furt budu ludia o lenovo notebookoch hovorit ako o IBM Thinkpadoch :-)
no cinania neboli blbi ked trvali aspon na docasnom pouzivani IBM znaciek :D

a co sa tyka napr. Tckovych thinkpadov tak posledny od IBM bol T43p. T60 je uz afaik ciste Lenovo a imho to na nom aj vidiet. a co sa tyka lenovo 3000 serie tak na tej robia aj ti ludia co presli z IBM do Lenova. a aj povodni ludia z lenova robia na novych thinkpadoch. akurat, ze v 3000ckach nemoze lenovo pouzivat niektore technologie koli licencii od IBM viazanej na thinkpady.

a k tej tvojej otazke. bez konkretneho modelu alebo aspon cenovej kategorie sa mozme bavit akurat tak o kvalite servisu. a u asusu s nim nemam ziadne skusenosti, kedze som ziadny asus nikdy nemal :)

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 19 dub 2007 16:29

Konkretni model je R60 s X1400 a 120GB hardem. Cena je cca 38500Kc vc.DPH.
Prave proto,ze na nich pracuji stale stejni lide a pouzivaji stejne technologie, jen uz v jine firme, si myslim, ze kvality ThinkPadu jeste stale jsou na vysoke urovni. Nebo je snad treba ASUS lepsi zpracovanim sasi? O ASUSu jsem take uvazoval (cenova hladina 35k..tusim ze F3J s klasickym matnym displejem o rozliseni 1400x1050), ale kdyz jsem se na nej byl podivat...proste pripadalo mi to zpracovanim spise jak detska hracka...


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 106 hostů