MSI GX700

notebooky MSI a vše kolem nich
Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 29 pro 2008 10:39

navod viz popis je tam prace v dosu pri update biosu na gx600 takze stejne :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

vlado.sk
občas něco napíše
Příspěvky: 86
Registrován: 29 pro 2007 19:47

Příspěvekod vlado.sk » 29 pro 2008 10:44

PJ píše:vlado.sk: je fakt ze v dosu sem se nikdy nejak nehrabal, ale prvni navod co sem tu cet byl na widle a když sem to skusil tak šel dobře, tak nějak nemam důvod to měnit, ale pokud to tvýmu egu udělá dobře, tak ano nevim jak v dose
OK.Sry za podpichovanie.

PJ
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 14 pro 2007 19:21

Příspěvekod PJ » 29 pro 2008 20:49

vlado.sk: vpoho
Damianus: jasne vim, ale chtel sem win
all: hodně štěstí v Novym roce 2009 8)

impact
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 06 pro 2007 22:21

Příspěvekod impact » 30 pro 2008 16:20

Damianus píše:Michal27 a to jsou jako argumenty :lol: myslim ze bychom se mohly bavit o tom dokola ale rekl bych ze mi proslo vice notasu pod rukou nez tobe a ja teda muzu rict ze spokojeny jsem. Jinak tvoje pripady se stavaji normalni u znacek jako je apple ci dell nebo HP taky takze blbosti.


Pro ostatni dnes jsem vymenil tu pastu a tak muzu rict ze jsem nechapal pasta sucha musel jsem ji seskrabavat a odsvat po naneseni kvalitni nove pasty vycisteni vetraku a chlazeni mam o 12 C na cpu dole a 10 na gpu :shock: notas nejde skoro slyset malem se chladi pasivne. V zatezi jsem ale nezkousel ale musim rict ze to je mega teda. Pouzita pasta s keramickyma nano casticema znacka Coolink Chillaramic http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1 :twisted:


Tady jsem našel instrukce pro Dell XPS1330 (ano, ten Dell, ve kterém dochází k samouškvaření grafických karet NVIDIA... oops, kde udělali soudruzi z Dellu chybu... :)) i s fotkama, předpokládám, že tvá operace s MSI vypadala podobně.

Až mi doběhne záruka, tak o tom taky zauvažuju. Jsem zvědav, kolik bude za ty dva roky ve větráku prachu.

impact
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 06 pro 2007 22:21

Příspěvekod impact » 30 pro 2008 16:21


Trniman
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 03 pro 2007 02:18

BIO,s

Příspěvekod Trniman » 30 pro 2008 23:36

No tak chlapi, žadne hadky na sylvestra. Nekdo to děla ve widlech, nekdo v dosu, ačkoliv oficialně je DoS podlě Microsoft je mrtvy :D Teda občas bootuji flash přes usb a nemyslim že Dos je tuhy. Ať tomu řikaji 3,11 , 95, 98, milenium, XP, Vista.... pořad je tam přikazovy řadek C:\ :D
MSI GE60 0ND-465XCZ W7

Trniman
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 03 pro 2007 02:18

Všeobecně

Příspěvekod Trniman » 30 pro 2008 23:45

No všem Vam přeji pěkny novy rok :)
A o tom prachu v notebook,s: Neda se nic dělat, smirte se s tim že prach ktery nasavaji kvalitni značky bude zřejmě kvalitnejši než nasava MSI. :D
MSI GE60 0ND-465XCZ W7

impact
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 06 pro 2007 22:21

Příspěvekod impact » 30 pro 2008 23:49

Tak jsem psychicky nevydržel, nainstaloval ten poslední BIOS (pomocí USB disketové mechaniky a bootovací diskety z Windows 98 :)) a zatím nepozoruju žádné změny.

Trniman
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 03 pro 2007 02:18

BIOS

Příspěvekod Trniman » 31 pro 2008 00:07

to: Impact
Impacte, co to plantaš:) I když ti zavidim, mit takovou disketovou mechaniku a nejake diskety tak jsem o 7 let mladši :) Ale maš jak řikaš disketovou mechaniku na USB :) No jo ta kapacita 1,44... no vlastně ne. Box na diskety ma obsah 20 ks takže 20 x 1,44 je .. možna maš menič, kdo vi? ale asi to bude nostalgii... stare dobre a:\ :)
P.S nepoužil jsi tu mechaniku spiše na SATA HDD ? to by pochopil i když to neni zapotřebi.
MSI GE60 0ND-465XCZ W7

impact
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 06 pro 2007 22:21

Příspěvekod impact » 31 pro 2008 09:49

Ne, je to tohle: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=27510

Kupoval jsem jí asi před rokem právě kvůli update firmware. Nejdřív jsem chtěl používat Freedos, ale měl jsem doma disketu od Windows 98, která nabootuje do ramdisku. Samozřejmě do prostředí MS DOS, ne do Windows 98 (i když to při startu hlásí, že "spouští se systém Windows 98" :))

Takže při flashování jí vždycky použiju, abych se dostal do DOSu, pak jí vyndám a vložím druhou disketu s tím flashovacím programem od MSI, všechno to nakopíruju do ramdisku a flashuju z něj.

Jo, je to trochu komplikovaný, ale mě to nevadí. Mám to hlavně pro klid mysli. :) Kdyby se při flashi něco nepovedlo a už jsem nenabootoval, tak pomocí USB disketovky a speciální diskety, na které je nahraný BIOS, můžu během pár minut provést nouzovej flash mrtvého počítače a nemusím s počítačem do servisu.

Ovšem co budu dělat, až se přestanou prodávat diskety, to nevím... :)

DeBugger
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 23 led 2008 00:43

MSI GX700 / GX705 FLASH Recovery aneb obnova BIOS

Příspěvekod DeBugger » 01 led 2009 14:23

Hehe, pekne impact .-)

Inu pro BIOS FLASH Recovery lze u MSI AMIBIOS8 pouzit:
- USB FDD
- USB Klic
- interni CD/DVD mechaniku
- kerekoliv zarizeni splnujici USB Mass Storage Class definition
* neni treba z nich delat "special" bootovaci DOS / MSDOS disk,
pac BIOS Boot Block (kery zustava v 99% pripadu neposkozen) obsahuje "lowlevel sluzby" jako je pristup na media, flashovani a obsluhu klavesnice i zobrazovani.
Na rozdil od desktop PC (nebo jinych modelu notasku) s AMIBOS ale nehleda pri FLASH Recovery standardne soubor AMIBOOT.ROM

* MSI GX700 / GX705 ma custom OEM AMIBIOS8 a hleda soubor A1719IMS.ROM - takze postup:
1, Prejmenovat (korektni verzi pro vas model) BIOS soubor na A1719IMS.ROM a prekopirovat na Disketu / USB klic / dostat na CD/DVD medium.
2, Dale od stupne poskozeni, budto se BIOS bude snazit najit tenhle soubor automaticky, anebo bude potreba si obnovu "vynutit", tj. bude nutno pri zapnuti notaska mackat kombinaci klaves:
Ctrl + (Fn) + Home -> Initiate BIOS Recovery + clear CMOS data
Ctrl + (Fn) + PgUp -> Initiate BIOS Recovery + clear CMOS and NVRAM settings
Ctrl + (Fn) + PgDn -> Initiate BIOS Recovery, but preserve CMOS and NVRAM settings

3, Cekat a cekat - inicializace chvylicku potrva (prohledavaj se vsechny pripoj. zarizeni) nez zaregistrujete pristup na media (blikani kontrolek), pak se vam zobrazi neco jako:
Obrázek
4, Nakonec vytahnete baterii + napajeci kabel...
(tenhle postup lze pouzit i pro aktualizaci BIOS - jako 3. moznost krom flashovani bezne z Win nebo z DOSu - v praxi pouzitelny kdyz nejni nainstalovan na notasku OS nebo proste jako rychli reFlash neboli Update - nekdy se Vam muze hodit...) .-)

~ P.F. 2009 ~

Trniman
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 03 pro 2007 02:18

BIOS

Příspěvekod Trniman » 02 led 2009 03:32

jj, dnes 286, 386, pentia 2 už jsou v analach PC historii, spolu s diskety... Bootuji přes USB :)
MSI GE60 0ND-465XCZ W7

tester_pedro
píše často
Příspěvky: 172
Registrován: 07 pro 2007 17:36

Příspěvekod tester_pedro » 02 led 2009 12:36

2 DeBugger: kde tyhle info beres =-O, diky moc. (btw doporucis nejaky zdroj k "hrabani se v biosu"?)

otazka pro ostatni: s nejnovejsim biosem mam nejak vyssi teploty, v klidu u cpu i gpu +5'C, muze nekdo toto potvrdit?

jlname
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 06 zář 2007 15:14
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod jlname » 03 led 2009 00:07

Hosi, je to trapne zahlcovat toto vlakno s kazdym nove vydanym biosem od otazek jak se dela az po stupidni co je lepsi "DOS/WIN". At si to kazdy dela jak chce.Ja to chci mit tak, jak uvadi vyrobce - proto volim DOS prostrednictvim utility http://download2.lsoft.net/NtfsFloppySetup.exe , kdy pouzivam starou 1GB SD kartu. (mam tento boot i na sve 2GB klicence a jako IT bych se bez toho neobesel).
:?: Tester_Pedro: Nepotvrzuji - dnes po celodennim gameskovani se synkem mam teploty stejne jako s minulym BIOSem - ovsem pouzivam natrvalo jako sluzbu RMClock - takze nevim zda-li to je objektivni.
:?: :!: Nakonec jeden postreh ze vcerejsi ocisty: u hlavniho chladice vespod mi hned od neho vede k baterce centimetrova prasklina (viz screeny). No presel jsem to mavnutim ruky, ale zjistil jsem, ze primo pod nim vede chladici trubice.Take na plastu jsou lehke znamky jakoby "rzi".
Reklamovat A/N ??
Obrázek
Obrázek
*** GX700PX-061CZ - 17" WSXGA+, C2D 7500, GF8600M GT 512MB, HDD 500GB 5400ot 4GB DDR2 *** Touch Pro, HTC HD2 ***

xheretic
píše často
Příspěvky: 403
Registrován: 19 zář 2007 17:44

Příspěvekod xheretic » 03 led 2009 00:28

No nevim jestli s reklamaci uspejes. Podle me ti to vezmou na posouzeni, ale pak ti to po mesici vrati s tim, ze si za to muzes sam. Ovsem za pokus nic nedas, krome toho ze budes nejaky cas bez notasku.
Mam presne tento samy model notebooku uz pres 13 mesicu, pouzivam ho prakticky jen doma, obcas prenesu na nejakou lanparty, ale zadne znamky rzi, jako mas ty, na nem nenachazim. Porad mi drzi bez sebemensiho problemu. Ani ten prach jsem se jeste neodvazil vycistit.
Zajimalo by me docela v jakem prostredi ho pouzivas, to musite mit doma pekne vlhko ne? :lol:


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostů