Latitude E

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvek od Michal27 »

To je divny - nejaka chybicka se holt vloudila. Ja bych rekl, ze to bude softwarovej problem. Ja po reinstallu nainstaloval jen DCP security center - nic vic od Dellu a beha to. Predtim to bylo taky jak aprilovy pocasi. Ale device closed - to jsem nevidel nikdy...
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012
Wamer
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2008 18:45

Příspěvek od Wamer »

Tak dneska tady budu mít tchnika, tak ho zavalím otázkami. A když sem volal na podporu, tak říkali, že důležitý je nainstalovat jako první Dell System Software. Naštěstí ho mám tak sem ze sebe neudělal idiota :)
Pak mám po obnovení notebooku ze spánku problém s vypínajícím se ovladačem audia - Host Windows Services přestal pracovat - nebo něco takového. Je to celkem otravný, ale předpokládám, že to bude něco v ovladači.
Stejně budu dělat ještě jeden reinstall jak přijedu do školy, takže uvidím jak to pošlape pak. A jestli ne tak se naseru.
Dell Latitude E6500
250GB Seagate
2.53 Ghz
4GB RAM
nVidia Quadro NVS 160M
r_a_d_e_k
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 28 pro 2008 09:00

Příspěvek od r_a_d_e_k »

Zdravím, uvažuji o koupi E6400, prosím o radu s výbavou.
Jaký je rozdíl mezi:
Mobile Intel® Graphics Media Accelerator X4500HD With Express Card
a
Mobile Intel® Integrated Graphics Media Accelerator X4500HD with PC-Card
???

Děkuji
Ghost
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Ghost »

prva moznost znamena, ze budes mat notebook s Expresscard slotom a v druhom pripade s PCMCIA (PC Card) slotom.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8
Wamer
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2008 18:45

Příspěvek od Wamer »

Tak technik nevěděl a odvezl si notebook. I čtečku vyměnil a nepomohlo to. Zítra se mi ozvat.
Nevíte jak je to s tím když je třeba chyba na mé straně špatně nainstalovanými ovladači třeba?

EDIT:
tim myslim jako jestli jim budu muset zaplatit ten vyjezd a praci technika nebo tak
Naposledy upravil(a) Wamer dne 30 pro 2008 19:16, celkem upraveno 1 x.
Dell Latitude E6500
250GB Seagate
2.53 Ghz
4GB RAM
nVidia Quadro NVS 160M
r_a_d_e_k
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 28 pro 2008 09:00

Příspěvek od r_a_d_e_k »

Ghost píše:prva moznost znamena, ze budes mat notebook s Expresscard slotom a v druhom pripade s PCMCIA (PC Card) slotom.


A co je rozumnější?
Ghost
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Ghost »

to by si mal vediet ty, ktory z nich potrebujes... expresscard je novsi standard, ktory ma nahradit pc card ale vela ludi ten starsi este potrebuje (napr. pre pcmcia datove karty).
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8
r_a_d_e_k
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 28 pro 2008 09:00

Příspěvek od r_a_d_e_k »

Dekuji.
Jeste dotaz - pokud k E6400 (WXGA+) pripojim externi LCD 22" (1680x1050) pujde toto rozliseni? Bude obraz OK?
Wamer
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2008 18:45

Příspěvek od Wamer »

jo, pro kazdy monitor muzes mit jine rozliseni.
Dell Latitude E6500
250GB Seagate
2.53 Ghz
4GB RAM
nVidia Quadro NVS 160M
Wamer
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2008 18:45

Příspěvek od Wamer »

Tak nakonec mi technik vrátil notebook s vyměněnou čtečkou a dokonce i základní deskou. Zrovna přeinstalovávám windows, tak pak dám vědět jestli to funguje. S jeho diskem to šlo bez problémů. I teď s mým diskem to jde při prebootu.
Dell Latitude E6500
250GB Seagate
2.53 Ghz
4GB RAM
nVidia Quadro NVS 160M
Wamer
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2008 18:45

Příspěvek od Wamer »

Tak čtečka funguje skvěle.
Btw. taky vám to zobrazuje připojená USB zařízení?
https://img9.imgup.eu/scr01.jpg
Dell Latitude E6500
250GB Seagate
2.53 Ghz
4GB RAM
nVidia Quadro NVS 160M
Kuba1982
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 07 lis 2008 22:32

Příspěvek od Kuba1982 »

Ahoj, mel bych nejake dotazy. Mam E4300 a jsem s nim vicemene spopkojen, zde jsou moje poznatky:
1) klavesnice - zvykal jsem si, mel jsem MacBook Pro. Ted uz jsem s ni v pohode, ale neni nejtissi.
2) baterka - zapnute WiFi, jas na 40 % - vydrz 4,5 hodiny pri praci ve Wordu a Outlooku. 4 hodiny prehravani videa na Streamu. Mam 6cell - precuhuje, pozor na to.
3) displej LED je super, pozorovaci uhel horsi - ale da se to.
4) ctecka OK, zvuk me obcas praskne (mam Intel wifi), ale zatim jsem to nehrotil.
5) 7200 ot. disk - no tohle je nejvetsi slabina - je hlucny a kdyz pracuje, tak proste dost rusi. Za pul roku ale bude 128 GB SSD za cenu okolo 5000 Kc a pak uz to resit nebudu :)

Moje dotazy:
1) na co je WiFi Catcher? A jak a kdy ho pouzivat? Nerozumim teto funkci - k cemu je? :)
2) Latitude ON - co to je? Kdyz to zapnu, tak me to nahlasi, ze nemam nejaky software a bootovani pokracuje normalne do Windows Vista. Jaky je rozdil mezi Latitude ON a Latitude ON Reader?
3) pod baterkou mam slot na SIM kartu (WWAN). Ale nikde nevim, jak to zprovoznit. Ani jsem si nic takoveho neobjednaval...
4) mam docking - a nemohu zaboha nikde nastavit, aby po zavreni vika pokracovala prace na externim LCD. Vzdy me Dell skoci do spanku - byt mam ve Vistach nastaveno, ze po zavreni vika neprovadet zadnou akci.

Diky K.
entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvek od entropy »

dobré ráno a šťastnej a veselej a tak. :roll: :D

hledala jsem všude možně na netu jakoukoli recenzi na E5500, ale kde nic, tu nic, jenom tahle: https://www.techbargains.com/news_displayItem.cfm/136663 víte někdo o jakékoli další?? dík..
Ghost
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Ghost »

Kuba1982 píše:3) pod baterkou mam slot na SIM kartu (WWAN). Ale nikde nevim, jak to zprovoznit. Ani jsem si nic takoveho neobjednaval...

to je len predpriprava. na jeho sfunkcnenie si musis objednat od Dell-u WWAN modul.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8
z142
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 12 kvě 2006 11:42

E6400 nebo E6400 ATG?

Příspěvek od z142 »

Zdravím všechny uživatele v r. 09 ;)

Prosím majitele o odpovědi na následující otázky:
1. jak je na tom nová řada s kvalitou zpracování? Hlavně proti starší řadě D630 /vůle v pantech víka/ a T400 /prohýbání klávesnice/.

2. má někdo E6400 ATG? Je ten rozdíl v robustnosti zpracování opravdu znát?

díky, z.