Malý noťas na turistiku a cesty mimo civilizácie

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
wawrik
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 15 zář 2007 08:36

Malý noťas na turistiku a cesty mimo civilizácie

Příspěvekod wawrik » 11 led 2009 09:04

Doporučte mi malý a ľahký notebook, ktorý by som mohol bez problémov nosiť na dlhšie cesty mimo civilizácie (mesačný treking po Nepále, Sýrii atď.).

Primárna úloha bude presypávanie fotiek z foťáku na DVD plus ľahká úprava v Lightroome, ale mal by toho vedieť viac. (V tejto súvislosti ma napadá - to sa už fakt nerobia noťasy s čítačkou CF kariet? Prečo, preboha?) Požiadavky sú:
- váha do 2 kg, pokiaľ možno aj s adaptérom
- procesor rýchlostne aspoň na úrovni T7250, čo mám v domácom noťasi
- integrovaná DVD napaľovačka
- klávesy PgUp/PgDown, Home a End (bez prepínania cez Fn)
- malé prehrievanie, nech ho človek vydrží mať položený na nohách
- wifi (pokiaľ možno N), bluetooth
- potešil by HDMI výstup kvôli prezentácii
- cena do +/- 21k SKK (cca 700 €).

Nepotrebujem grafický akcelerátor, hry na tom fakt hrať nebudem, ani nemusí byť brutálne výkonný.

Predbežne mi to vychádza na nejaký 13", len tam sa váha aj s adaptérom pohybuje okolo 2,5 kg, čo je trochu viac, ako by som chcel. Pol kila je vo vaku celkom poznať, keď to človek ťahá mesiac na chrbáte... Ale kvôli cene sa asi nedá veľmi vyberať.
Padla mi do oka Toshiba Satellite Pro U400, ale nemá HDMI, čo je drobná chybička. Zasa má možnosť downgrade na XP, tie Visty mi fakt pijú krv. Satellite U400 bez PRO má zasa HDMI, ale procíky Txxxx, u ktorých predpokladám väčšie prehrievanie a menšiu výdrž. A hlavne (zrejme) menej odolné šasi.
Naposledy upravil(a) wawrik dne 11 led 2009 09:11, celkem upraveno 1 x.

Kajis
píše často
Příspěvky: 180
Registrován: 05 bře 2007 11:40

Příspěvekod Kajis » 11 led 2009 09:09

Já bych mrknul po nějakém Lenovu.
http://www.barbone.cz/?stiid=80241&strsort=&str=0
HP530

designme
píše často
Příspěvky: 217
Registrován: 19 črc 2008 11:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designme » 11 led 2009 10:52

stoji trosicku viac ale myslim dobra investicia http://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-sl300-d107694.htm
Digital designer
Acer Nitro V15 VN7-591G-76L9 (i7-4710HQ, 16GB, 128GB SSD + 1TB HDD, GF 860M, Win10)

wawrik
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 15 zář 2007 08:36

Příspěvekod wawrik » 16 led 2009 17:03

Lenovo je fajn, ale nemá ctrl v rohu, čo mi vadí teda dosť :-(

Na ebay sa objavil Dell XPS M1210, čo by mi celkom vyhovoval, ale je jazdený. Ako je to s ich kvalitou? Má magnéziové šasi, vydrží to aj zaobchádzanie nie úplne v rukavičkách? Je trošku cez váhu, ale ak má byť vďaka tomu pevnejší, prežijem to...

Holubrider
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 27 zář 2007 12:31

Příspěvekod Holubrider » 17 led 2009 23:16

Klávesa ctrl v rohu je poslední věc co bych řešil,taky mi to vadí ale zvykl sem si,to leonovo mi přijde jako nejlepší volba,ma i dobrou vydrž.Ten Dell XPS to těžko říc moc lidí ho nemá a přece jen XPS nepatří mezi jejich klasickou business řadu,takže bych váhal.

cyrusc2
občas něco napíše
Příspěvky: 51
Registrován: 09 zář 2008 20:55

Příspěvekod cyrusc2 » 17 led 2009 23:30

ale XPS je jeden z mala "multimedialních notebooků", který by se dal srovnávat s bussines třídou...ikdyž v tomhle případě bych se taky přiklonil k lenovu....
Toshiba Satellite Pro A300-1NT (C2D P8400, HD3650, 4GB, Vista Bussines)

wawrik
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 15 zář 2007 08:36

Příspěvekod wawrik » 18 led 2009 09:52

Sporadicky používam dve Lenova, na ten CTRL si zvyknúť neviem. Na druhej strane sú obe postavené tak pevne, že presne tak si predstavujem noťas do nepohody...

Tá SL rada je čo zač? Nie je v niečom ochudobnená oproti klasickým R radám? Naživo som ho ešte nevidel. Takisto som nevidel ani ten Dell M1210, takže nemám veľmi prestavu, v čom môže mať navrch. Preto zháňam názor niekoho, kto s ním nejaký čas strávil. Má konfiguráciu porovnateľnú s tými Lenovami (vďaka za odkazy), a vyjde na necelých 500 éčiek. Fakt neviem posúdiť kvalitu, najmä keď je jazdený.

Podľa recenzíí na nete je postavený veľmi dobre, nekazí sa ako vyššie série (XPS 1330), dokonca váži o nejaké to deko viac...


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 80 hostů