GX610 - problémy s ventilátorem

notebooky MSI a vše kolem nich
Fazotron

Příspěvekod Fazotron » 13 led 2009 18:34

Zakupil som si model MSI EX610 v oktobri miluleho roka cez Agem. Po mesiaci mi zacal chrcat vetracik. Nakoniec som sa rozhodol ho reklamovat.poslal som ho spat do Agemu nech to vybavia avsak v novembri som menil RAM, cize som strhol tu naleplu co tam bola. Odoslielany bol 28.12 tak som zvedavy kedy mi pride domov a ako to dopadne s tou zarukou a opravou

Iroc
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 09 pro 2008 13:43

tak jsem na tzom stejně

Příspěvekod Iroc » 16 led 2009 09:38

co se větráku týká tak moje 610tka je hlučnejší než stolní pc.
příští týden jedu osobně do Penty a dám jim to zbaštit. Mimo jiné se zdeformoval tak že se na něj nedá kokukat a při založení cd do mechanky se celý stroj rozdrnčí jak vchodový zvonek u dveří. Jsem zvědav co mi na to pánové poví. A jak to topí (suložen na chladící podložce ) teplota cje kolem 90ti

Petr_K
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 26 dub 2008 16:28

Příspěvekod Petr_K » 21 led 2009 17:57

Ty větráky, to je prostě u MSI na pikaču.
Původní jsem nějak zklidnil, ale včera zase začal dělat takovej bordel, že jsem to musel začít řešit.
Začal jsem hledat na netu a našel firmu, která by mohla nějaký ten větrák zaslat. Pbracet se na servis MSI asi nemá cenu, protože každému to začlo také hučet, takže to řešení není.
Firma je mimo ČR, ale to není zase takový problém, když se vše dá dnes zaslat.
Jedná se o firmu laptopfans
Tak to by bylo jedno řešení a druhé, že jsou u nás i firmy, které rozprodávají díly z mrtvejch strojů. Vydal jsem se na kladno, kde jsem v jedné takové firmě koupil větrák, který odpovídal původnímu. Nyní to testuji, tak uvidím, co se bude dít. Asi to bude jen provizorní, protože si myslím, že ty větráky mimo rozměrů mají rozdílné výkony a třeba tolik netočí a tím i méně chladí. Pokud to původně větrák na jednojádrový procesor s frekvencí 1000MHz, tak je chlazení trošku někde jinde. Ale jinak si myslím, že grafika možná topí víc než procesor, takže prozatím je větráček tak tichounkej, že to ještě snad nikdy nebylo, ale uvidím, jestli to uchladí.

Potřeboval bych, jestli by jste někdo nemohl nenapsat naměřené teploty s originálním větrákem, abych věděl z čeho posoudit, zapomněl jsem si to předtím zkontrolovat. K teplotě prosím uvést program, kterým se to naměřilo, abych to porovnal stejným programem, pro objektivní hodnocení.
Předem děkuji za info.

Fazotron

Příspěvekod Fazotron » 21 led 2009 18:23

Takze svoje MSI uz mam konecne doma. Celá reklamacna procedura+dovoz,odvoz trvala od 28.12 do 20.1 Notebook mi vyreklamovali bez problemov, na papieri mam napisane "vymena cpu chladica". Vetracik je teda zatial v pohode avsak ako tu uz bolo napisane je asi silnejsi pretoze vydava ovela viac hluku ako ten povodny. Bol som poteseny ze ho vyreklamovali bez problemov aj ked som mal strhnutu naleplu. Kazdopadne mi tam nalepili novu,tentokrat v slovenskom jazyku :-)

growerboy
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 30 pro 2008 00:37

Příspěvekod growerboy » 28 led 2009 23:47

Petr_K: zdravim tak moje teploty v programu hwinfo32 jsou cpu 55, hdd 41 a gpu 22...

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 29 led 2009 00:30

zmer to necim jinym, 22 stupnu (pokojova teplota) je blbost (nektere programy obcas nechteji spravne cist)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

growerboy
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 30 pro 2008 00:37

Příspěvekod growerboy » 29 led 2009 11:10

cim to mam teda zmerit.. porad nejaky good sw :)

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 29 led 2009 12:33

napr. muzes zkusit hwmonitor, everest...
jinak teploty v klidu se bezne pohybuji cca 40-50°C podle toho, jak ma dany book udelane chlazeni
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů