Gx610px Zamrzání po pár minutách a následné blednutí obrazu

notebooky MSI a vše kolem nich
Kapslok
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 29 zář 2008 18:40

Gx610px Zamrzání po pár minutách a následné blednutí obrazu

Příspěvekod Kapslok » 21 úno 2009 12:26

Už nevím co si o tomhle přístroji myslet. Po vánočkách se mi vrátil z penty, všecko spoko, tichej jak děcko na sedativách, hry jsem radši nezkoušel. Později mi to nedalo a zjistil jsem, že mi kolísaj FPS po pár minutách - cool, dobře neuchladí to. Po měsíci se začínalo ozývat opět slabé vrčení z větráčku - fajn, snad to vydrží. A tenhle čtvertek se mi začal bezdůvodně zamrzat. Po pár minutách v systému, dokonce i při startu. A po zamrznutí vyblednul obraz do podivných čar nebo blikajících barevných čtverců. Dva dny jsem s tím bojoval. Odinstaloval ovladače na grafiku (ty pak zase bův ví proč, nešli naistalovat) a nakonec naistaloval. Jenže mi to neukazuje v systému Ati Readon HD 2600 ale M76M se stejnými parametry (takty, ramka) jako původní grafika. Každopádně, vždy, když jsem ho pustil na plný výkon, zmrznul a zase ty barvy. Nemá s tím někdo zkušenosti? (Pokud to tady někde je, tak jsem to na fóru nenašel, sory)

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 21 úno 2009 16:03

vypada to, ze grafika poputuje do kremikoveho nebe. uprimne, ja bych to reklamoval hned, jak se to zacalo prehrivat a necekal bych, az se to dojebe uplne.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Frenk1985
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 21 úno 2009 16:22

Příspěvekod Frenk1985 » 21 úno 2009 16:35

Ahoj já měl úplně ten samý problém!!!začalo to větrákem tak jsem ho vymontoval promazal silikonovým olejem ( od Sheronu ) a je klid ale po oddělání chladiče jsem odstranil teplovodivé nálepky a nanesl svoji pastu a při načítáni sys. mi to dělalo úplné to samé jako tobě. po dlouhém večeru nadávek jsem zjistil že pasivní chladič na grafické kartě se chipu ani zdaleka nedotéká ( špatně provedený chladič ) přidal jsem tudíš vice pasty aby se chladič s g. kartou propojil a vše jede jak má!!!Třeba budeš mit stejný problém pokud jsi kartu teda už neodvařil. Jinak s ovladačem mám úplně stejný problém. Při prvním installu sys se mi podařilo namodované ovladače do sys dostat a karta se chovala jak Ati mobility radeon HD 2600 ale ted po formatu kdyz tam nainstaluji ty same ovladace co jsem pouzival tak při načítání sys. modrá smrt a musim tam vratit ty originálni kdy se karta chová jako M76M ( ještě jedna věc co mě fakt ser....... je že ani v jednom případě mi nefunguje výstup HDMI ) nechápu proč pokud by byl i mě někdo schopen poradit byl bych moc rád díky.

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 21 úno 2009 17:19

Frenk1985 - nic proti tebe ale tie teplovodive gumy "thermal pad" sa nikdy neodstranuju a nahradzaju pastou bez upravy chladica ono to aj ma kolkokrat svoj vyznam v tych notebookoch a nedavaju to tam vyrobcovia len zo srandy aby bolo dostatok reklamacii - v pripade reklamacie to dufam das do pôvodneho stavu lebo ja by som za takto upravene chladenie zrusil zaruku a hotovo :? aky uz len môzes mat lepsi kontakt medzi chladicom a grafikou tym ze si odstranil tu gumu a dal tam miesto toho KOPEC pasty cize tepelna vodivost sa este zhorsila :roll:
Pasta sa mimochodom pouziva len na vyrovnanie nerovnosti medzi chladicom a chladenym komponentom a nie na vyplnenie vzduchovych medzier tym ze tam dam 3mm pasty do vysky !!Na vyplnenie medzery a chladiaci ucinok je zrovna ta modra teplovodiva guma - prip. ine farby sa pouzivaju .Ono to ma svoje dôvody preco na jednom chladici najdes na CPU pastu a na chipsete s grafikou teplovodivu podlozku ...
Proste akonahle sa chladic nedotyka uplne komponentu tak sa dava thermal pad a nie pasta --- Mimochodom ti ta pasta vyschne a rozsype sa na prach a zasa si na tom istom ze sa nebude vobec dotykat grafika chladica :idea:
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

Frenk1985
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 21 úno 2009 16:22

Příspěvekod Frenk1985 » 22 úno 2009 00:56

Díky za radu ale věř mi že kdyby mělo víznam tam ty gumy nechat tak je tam nechám ale byly na CPU a GPU úplně seškvařený. Ale chápu jak to myslíš ale vážně nemám čas odesílat kvůli každé prkotině Pc na reklamaci. Nejdřív zkrze větrák potom zkrze přehřívání a teď navíc zkrze HDMI jinak by mi spíš pomohlo kdyby jsi mi poradil co s těmi ovladači aby fungovalo HDMI dík. To co jsem udělal mi pomohlo odstranit problém který nastal. Samozdřejmě uvidíme na jak dlouho, ale už je to v pohodě cca 5 měsíců. . . . Každopádně taky nic proti tobě ještě navíc když už jsi ten servisní technik :wink:

Kapslok
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 29 zář 2008 18:40

Příspěvekod Kapslok » 02 bře 2009 19:43

No, teď poslední dva tejdny jsem s ním měl docela těžko. Nbook se pustil jen každej druhej den a to se štěstím. A když už běžel, tak šel jakš takš v pohodě, ale jen na úsprný režim. Jinak jakmile jsem ho vypnul a chtěl pustit znova, naběhl ale bez obrazu. Chvilku pracovala ramka a pak vytuh. Další den pak zas přes ty barevný čáry a přes zmrzlej obraz se nějak zázračně načetly Visty. Větráček zase pro změnu přestal chrčet, páč jsem nbook neměl třeba dva dny puštěnej, tak si odpočinul. Dneska jedu do Čech, tak ho prdnu na reklamaci. Je ale zvláštní, že to začlo blbnout, aniž bych na něm v poslední době něco hrál. Jel jsem jenom net a pouštěl jsem si videa. Nu což, uvidíme, řekl slepej.

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 02 bře 2009 20:21

začal bych uvaovat o odstoupení od kupní smlouvy
ACER Aspire 6920G-582G32MN

Kapslok
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 29 zář 2008 18:40

Příspěvekod Kapslok » 03 bře 2009 18:22

čožpak, už uvažuji. otázkou je, jak mi vyjdou vstříc. bejt v čechách tak pohoda, ale v zahraničí, to nevim no. moc jako spolehlivý přístroj se neprojevil, tak na to upozorním. nepotřebuju něco, co nefunguje a na to by mohli přihlídbout...


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů