Spokojenost s MSI notebooky, servisem aj.

notebooky MSI a vše kolem nich

Jsem spokojeny s notebook od MSI?

ano
124
59%
ne
85
41%
 
Celkem hlasů: 209

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 21 úno 2009 11:08

Damianus: Kolik mas uz zavad? Budes taky vracet?
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 21 úno 2009 12:08

krome zavady s baterkou ani jedno :wink: jen vetracek nejak tyden blbnul ale zese jak mimino :) takze ja jsem trefil asi kus
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Uživatelský avatar
kasper
píše často
Příspěvky: 493
Registrován: 17 lis 2008 11:46

Příspěvekod kasper » 21 úno 2009 15:16

tak moje zkusenosti s msi ex600
1. zavada dvd romka + kousek odlople barvy mam tam dirku vymena dvd v pohode prasklo mi to nad jemnim sasim ktere se prohibalo neuznali
2. zavada zaskavani pri praci jak na baterce tak na adapteru zavada se neprojevila rekl jsem si ok
3 ta sama zavada se neprojevila navic mi napsali neopravena reklamace
4 to same pluis vymena popraskaneho plastu u lcd
5 ta sama napsal ze to muze byt deska nebo hardisk protoze kdyz s notebookem pracuju zasekne se pry pouzivaji svoje hardisky ze neveri systemu uzvatelu nevim co si o to myslet nestahnul ani lunux zase mi to zamrzlo do haje a pritom mam legalni windows
jak se mam branit nakupavano u alza.cz tam rikali ze musi byt 3 prokazane reklamace ja uz nevim je to des za par mesicu maturuju a ten notebook potrebuju budu na nem psat slohovku
mam ho rok a 8 dni

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 21 úno 2009 17:34

Nuz ja som mal rovnake problemy na EX610 ze nahodne zamrzal a to aj po vymene dosky v servise aj ramky a disku - stale mrzol aj po preinstalacii prostee cim dalej tym horsie to bolo, bohuzial poslat to do servisu stym ze nahodne mrzne je blbost tak som 3x reklamoval nie samovolne odidenu dosku a pak vratili peniaze bez zbytocnych reci a pod.,
Co viac ti k tomu napisat ? Ine riesenie nema zmysel a casovo je nezaujimave a dokazovat niekomu ci prasknutie plastu je vyrobna chyba alebo nieje je tiez somarina na mooc dlhu dobu - hore som napisal ako som vyriesil nefunkčnost mojho booku a mimo ineho mi sice plast nepraskol ale v extremnej miere mi z plastu okolo klavesnice zliezla strieborna farba co tiez nieje normalne a urcite zapricinene mimo ineho aj extremnymi teplotami v okoli touchpadu kde sa mi po hrani hry prehybali plasty len pri slabom dotyku rukou --- :x MSI zazitok navzdy
Naposledy upravil(a) MaTToS dne 21 úno 2009 19:04, celkem upraveno 1 x.
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

Uživatelský avatar
kasper
píše často
Příspěvky: 493
Registrován: 17 lis 2008 11:46

Příspěvekod kasper » 21 úno 2009 18:51

bohuzel je mi lito naletel jsem na znacku msi ,ale potrebuju co nejrychleji tento problem vyresit opravdu mrzne atd ,ale to neni duvod mi dat ban
,ale tady na foru nejsem tak zbehly tak odpuste ze jsem se zeptal

PiTRiS
píše často
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2007 13:57

Příspěvekod PiTRiS » 21 úno 2009 18:53

kasper píše:jak se odpaluje deska

připojíš ji na 220, poleješ lihem a škrtneš, jebneš do ní někde šroubovákem... metod je spousta :))
Dell XPS 15 - i7 2630Qm, 6GB RAM, nVidia 540GT, 750GB 7200 ot.

Oldies: Dell Studio XPS 1645, Acer Aspire 6935G, MSI GX700PX

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 21 úno 2009 18:57

kasper píše:bohuzel je mi lito naletel jsem na znacku msi ,ale potrebuju co nejrychleji tento problem vyresit opravdu mrzne atd ,ale to neni duvod mi dat ban
,ale tady na foru nejsem tak zbehly tak odpuste ze jsem se zeptal
uz je to ze se zeptas je trestny cin takze tak. Pokud mrzne je jednoducha rada dej ho na posouzeni pokud mas pravdu ty tak ti zaplati i to posouzeni neni to chyba znacky ale chyba kusu ja mel problem s baterkou a to je vse jinak mi notas funguje nez od kamose HPcko :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Uživatelský avatar
kasper
píše často
Příspěvky: 493
Registrován: 17 lis 2008 11:46

Příspěvekod kasper » 21 úno 2009 19:00

ok parominte ,ale jsem zoufali msi uz nikdy

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 21 úno 2009 19:09

Damianus píše:BAN :roll:

Dobre tak som to upravil aby to nebolo tak priame ...
Ale tak vzi sa do mojej situacie ten notebook mal byt na domace pouzitie - milion krat ma mama volala ze nejde pocitac a pridem knemu a zamrznuty , uz som XY instalacii skusal po reklamaciach stale ziadna zmena po druhej reklamacii som volal do CR Penty a samotny technik mi nenapadne naznacil ze reklamujte tretikrat ze je nefunkcny a potom si chodte k predajcovi po peniaze no a tak som aj spravil a tak aj bolo -
Precitaj si ostatne prispevky ako penta riesila reklamacie a zakaznici su nespokojny - ja som toho nazoru ze ked niekdo da 3 mesacne brigadnicke vyplaty za notebook a je student a potrebuje tam pisat cely den pracu do skoly a pocitac 3x denne zamrzne a neustale huci a vrci ventilator potom to na baterke vydrzi necelu hodinu cca. 3 mesiace po kupe tak je to zjavna kvalita vyrobcu tak nech si to pak ten vyrobca aj schyta ako kdo mu zato môze, setrenie na nespravnom mieste sa niekde ukaze a dost velka cast su dobropisy :idea:
Ja tu nikoho na nic nenavadzam ale z MSI mam vlastnu nezabudnutelnu skusenost kde boli vyrobne chyby, neskutocne pomaly servis, neodstranitelne zavady atd. atd., proste podpora vyrobcu sa nakoniec odrazi na jeho ziskoch tak co -
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 21 úno 2009 19:21

bylo receno nech si udelat posudek u nas je to do cca 1000,- a mas klid :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 21 úno 2009 19:23

Taky posudok som si nechal spravit este v roku 2007 na mobilny telefon a dodnesneho dna sa sudim zo servisom GSMobile Praha .... tak co odtoho ako ma cakat ??? Do posudku napise znalec ze je notebook na pikacu a servis povie ze neni a sme doma moze to dat na sud a cakat - ajked je pravda ze slovenske zakony a sudy stoja za "*CENSORED* .
Ale naco vobec dotoho takto rypat ty si to nezazil tak je ti to jednoduche pisat - ja som to zazil a zazivam na vlastnej kozi jak v praci tak aj v sukromi a nieje to nikdy ta spravna cesta posudok a sud s vymahanim nakladov ---
A mimo ineho mam telefon aj s posudkom ktori hovori o pochybeni servisu mam doma do dnesneho dna a mozem si stym ---
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .

Iroc
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 09 pro 2008 13:43

Příspěvekod Iroc » 21 úno 2009 20:56

jen bych chtěl říct
od MSI jsem v minulosti stavěl PC a vše v pohodě
měl jsem ntb. IBM R51
pak ASUSE model nevím
pak HP 530
a ted MSI 610
nyní mám dela služebního tuším že je to 630

neb na své msi dle vyjádření budu čekat 10 dní
jsem na ně kluky zvědav na to že stváří že jim je to u prd... když člověk který dře své peníze vloží v důvěře do š.....
MSI notebook už nikdy

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 21 úno 2009 22:13

No ja som svojho casu bol tiez brigadnik pocas studia a mesacne som cca. 6000,- SK dostal , tak ked som 3,5 mesacnu vyplatu si dal do notebooku ktory som mimo ineho potreboval na studium a notebook bol 3 mesiace dokopy len v service odkial sa 3x vratil s rovnakou chybou tak nech mi tu potom niekdo nepise aka som ja svina ze som 3x odrovnal notes a pak zobral prachy - nech si to ten clovek vyskusa ako pisem trojstranovy referat do skoly pocas ktoreho mi to 4x vytuhne lebo si pustim firefox a nedajboze sa trocha vytazil procesor a hned to padlo alebo si otvorim PDF so studijnym materialom a notas vytuhol alebo som skoncil s BSOD :twisted:
Momentalne mam jeden z lacnych modelov od Fujitsu Siemens ktory som si trochu upgradoval a cele je to vyrobene firmou ECS Elitegroup a ten notebook bezi bez jedineho problemu, nikdy nebol nestabilny a nemal som ani ziadne problemy pocas prace nanom, vetrak je tichy(vecsinu casu ani nebezi co na MSIcku nonstop a vrcal jak svina) a baterka +- 3 hodiny vydrz - na pracu idealne tak neni ocom .Co potom ma clovek cakat od MSInotebooku ked si ho kupi a pocas pol roka je 3 mesiace v servise a ajtak stale nefunguje a uz aj samotny technik naznaci ze je to akosi vyrobna vada :arrow:
Ja proti MSI nic nemam ako VGAcky co som vlastnil boli v pohode , MP3 player bol v pohode ale notebooky prenich vyraba bohviekdo na taiwane a nejak si tu kvalitu neustrazili - plasty, panty, komponenty .
Uvediem priklad ventilator od MSI : mnoho ludi na svete stym ma problem , mne ho pocas troch oprav 2x menili a kolkoze vydrzal novy byt tichy ? Presne rovnako ako ten co po kupe cca. 2 tyzdne a potom zacal uz hrkotat a vrcat atd., kam taky vyrobca speje ? Co usetri 1 dolar na tom ventilatore alebo co ?? Ved viacej da servisu cashov za to ze vymeni ten vetrak ale stale nedaju kvalitny - nepoznam jediny Fujitsu notebook s takym srotnym vetrakom aky malo to moje MSIcko :!: :!:
Tam ked chce niekdo dosiahnut tichy chod notebooku tak asi len dobropis a ina znacka to riesi lebo vymena ventilatora za rovnaky srot nema vyznam !!!
Priklad k tym srotnym komponentom : ECS lacnak predavany ako Fujitsu Siemens - LCDcko LG Philips , mechanika SONY NEC Optiarc ... MSIcko od bohvie koho - LCDcko sunt od CMO , mechanika noname oznacena ako - SlimType DVD-RW ... a to je len zaciatok kdovie co to ma za šasi dosku atd., ked tu XY ludom praskaju plasty, zlieza farba , prehyba sa to akoby to bolo z papiera a ine veci , baterka vo fujitsu je od samsungu v MSIcku bol volaky cinsky CellXpert co po troch mesiacoch slo do kytek pri pouzivani cca. 3x tyzdenne - ocom to potom je :roll:

Pozrite sa na ine fora, ostatne prispevky a pod., pristup servisu ked tam Iroc prisiel osobne - ja som nikdy zakaznika neposlal prec s prasknutym plastom a pod., ked vidim ze sa o notebooka stara a nevyzera akoby prave dosiel zo stavby alebo smetiska tak mu to vzdy sa snazim bezplatne opravit a na Pentu mam tiez svoj nazor ked som im presne napisal ze je vadny modul RAM aj s fotkami testov atd., a ajtak trvala oprava 28 dni , tak budto im tych notebookoch chodi 100 denne alebo inak si neviem predstavit co na vymene RAM tolko trva :!:
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 22 úno 2009 09:16

treba nemaji radi slovaky :lol: me servis msi zatim vzdy vyhovel mel jsem tu od kamose 630 a v poho vse na reklamacce probehlo dokonce vymena MB do 14 dnu
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Uživatelský avatar
kasper
píše často
Příspěvky: 493
Registrován: 17 lis 2008 11:46

Příspěvekod kasper » 23 úno 2009 10:42

tak jsem volal do servisu na opakovanou reklamaci a oni se mi dokonce smali jinak zavada se uz projevi pojistil jsem si to


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů