Máte už Windows Vista?

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.

Máte už Windows Vista?

ANO a jsem spokojen
38
27%
ANO ale neměl sem to dělat
18
13%
NE ale chystám se cca do 3 měsíců
35
25%
NE a zatím se ani nechystám
51
36%
 
Celkem hlasů: 142

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 09 kvě 2007 08:46

Je zajímavé jaké nároky má Vista na HW díky svejm animovanejm okýnkám a když jsem zkoušeli live CD korroraa (nevim přesně písmenka teď), tak to jelo i na PIII 1000 Mhz, 512 MB ram, Geforce 4 ti 4200.

Pro ty kdo by nevěděli: Korroraa, má něco podobného jako je Aero (Xgl), které je dokonce dle mě daleko vypracovanější a vychytanější než Aero :) tady si můžte něco o tom přečíst, a dol jsou i video ukázky http://programujte.com/view.php?cisloclanku=2006061303
tento účet již není aktivní.

Shal
píše často
Příspěvky: 126
Registrován: 20 úno 2007 11:11

Příspěvekod Shal » 09 kvě 2007 08:59

maxxz píše:Je zajímavé jaké nároky má Vista na HW díky svejm animovanejm okýnkám a když jsem zkoušeli live CD korroraa (nevim přesně písmenka teď), tak to jelo i na PIII 1000 Mhz, 512 MB ram, Geforce 4 ti 4200.

Pro ty kdo by nevěděli: Korroraa, má něco podobného jako je Aero (Xgl), které je dokonce dle mě daleko vypracovanější a vychytanější než Aero :) tady si můžte něco o tom přečíst, a dol jsou i video ukázky http://programujte.com/view.php?cisloclanku=2006061303


Záleží na tom, co od OS očekáváš. Mě osobně Linux v žádném případě nevyhovuje, takže jedu na Windowsech. A co se týče Aero vs. XGL , tak Aero mi plně stačí, navíc jak tady někdo trefně napsal, tak tohle tě baví tak první měsíc a pak to stejně vypneš.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 09 kvě 2007 09:03

jenže ve windows to má nároky na železo opravdu veliké, v linuxu ne. Navíc v linuxu se to používá k efektní práci ve Vistě to každej povypíná a je po srandě ;)
tento účet již není aktivní.

Shal
píše často
Příspěvky: 126
Registrován: 20 úno 2007 11:11

Příspěvekod Shal » 09 kvě 2007 09:05

Co já vm, tak kámoš si to na Linux taky pořídil a používal to asi dva týdny a pak to stejně vypnul.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 09 kvě 2007 09:07

a to něco dokazuje ? Nikdo tu nepíše o tom jak moc je to používaný jen poukazuju na Aero vs. XGL takže pšššt k věcem který jdou mimo, jakou to kdo linux používá, jistá komunita je, že do ní nepatří tvůj kamoš na to se ale už nikdo neptá.
tento účet již není aktivní.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 09 kvě 2007 11:12

Souhlasim se Shalem. Aero apod jsou delane jen pro to, aby to hezky vypadalo, ale urcite nejsou potreba pro praci. Clovek se proste jen rad kocha, jak je to krasne...Tohle ale vetsinou po kratke dobe omrzi a clovek pak zjisti, ze ho to jen zdrzuje a radsi to vypne. Je uz jedno, jestli to je na Windows nebo linuxu...

Mne osobne take linuz vubec nevyhovuje. Zalezi na tom, co clovek od systemu potrebuje a co v nem dela. Zrovna jsme to rozebirali ve vlakne pro linux. Zrovna tam jsem take psal, ze nemam rad lidi, kteri furt jen vykrikuji "linux! linux!", nechapou, jak se nekomu nemuze libit a snazi se ho "vnutit" ostatnim... Napsal jsi, ze nema tak velke HW naroky.. Ano, to je pravda a s tim urcite souhlasim... Nicmene, pokud clovek pouziva system nejen na kancl aplikace, nema cas ani chut ho tydny konfigurovat, hledat rady po diskuzich etc, aby mu pak alespon nejak fungovalo to, co ve winech funguje automaticky a naprosto bez problemu, pokud potrebuje urcite aplikace, ktere vetsinou na linux proste nejsou, tak je pro nej nepouzitelny a nema smysl o tom dal spekulovat. Proste nekomu linux vyhovuje, pro nekoho je nepouzitelny. Myslim, ze vetsine lidem plne vyhovuji windows a nemaji duvod na tom neco menit... Windows XP jsou podle meho nazoru vyborny, plne funkcni a stabilni system. Linux, presneji urcite programy pro nej, jsou dost casto pochybne kvality a nedotazene (tim nerikam ze vsechny!). To v urcite mire uznal dokonce i Warm.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 09 kvě 2007 11:31

já též jedu na windows a rozhodně nikde nevykřikuju linux nejlepší. Je to dobrej OS určitě si našel svoji část lidí a komunita tu je. Já porovnával Aero vs. Xgl, resp. vychytanější Xgl má tak 3x menší nároky než Aero u windows. Ale proč ? Že by naschvál ?
tento účet již není aktivní.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 09 kvě 2007 11:36

Tady s tebou musím dokonce i trochu souhlasit... také je mi až podezřelé, jak každá nová verze Windows má x krát vyšší HW nároky.. Přitom na příkladu linuxu lze demonstrovat, že to samé jde i s nižšími HW nároky. Myslím, že je dost možné, že mají nějakou dohodu s výrobcema HW a dělají to schválně... Výjde nová verze winů a lidi to hned "nutí" pořídit si nový HW. Výhodné pro obě strany ;)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 09 kvě 2007 11:39

Aero je ve Vistách nutnost. Proti předchozím windows je zrušena jakákoli 2D akcelerace, takže pokud Aero vypnete, tak je překreslování o dost horší než v XPčkách. Pokud je Aero zapnutý, tak se sice všechno zpracovává dál softwarově, ale samotné vykreslení oken už dělá grafika. Aero není žádný problém, ale když dostanu nějaký noťas na testy, tak hned vypínám všechny animačky, takže Aero vlastně jen obstarává tu akceleraci. Protože se nikde nic neanimuje, tak grafika skoro nic nedělá, takže se už Aero nemůže nijak podepsat na výdrži baterií a není žádným zlem.

Problém je, že na něj všichni nahlížíte tak nějak pokřiveným pohledem kvůli tomu uměle vyvolanému rozruchu, co tu byl.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 09 kvě 2007 11:45

a teď je to pokrokové řešení nebo ne ? Vlastně i když neběží animačky, tak stejně systém je pomalej na slabším konfiguracích. Takže lidi jdou dokoupí ram, grafiku, mozna cely PC aby mohli mít windows Vista. Ale proč to tak je ? Když akcelerace 3D která běží na Xgl tak naročná není, jak napsal jimmyjames, někdo nás tu asi jen nutí koupit nový železo.

EDIT: Pokřiveně na to koukám, protože Novell dokázal udělat Xgl, které tak náročné není, velké firmy z nás tahaj velké prachy. Třeba by to MS mohlo udělat míń náročné a optimalizované, ale proč když ty hlupaci si stejně koupí nové PC .
tento účet již není aktivní.

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 09 kvě 2007 11:57

Stejne si tak jako tak kupujes novej napr. kvuli hram, nebo ti napr. nestaci misto na disku , nezvladne ti PC prehrat HD video...

Rozhodne ten, kdo upgraduje PC jen kvuli toho ze vysly nove okna, je hlupak 8)
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 09 kvě 2007 12:00

takových hlupáků je. A na to se asi dneska hraje ;)
tento účet již není aktivní.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 09 kvě 2007 12:01

To: maxxz
A ještě horší sitace je u Windows Mobile... Proto také vznikají různé upravené ROMky (tzn. v podstatě systém), kde ta úprava spočívá hlavně v mazání nepotřebných souborů a procesů, které jen zařízení zpomalují. Dost jsem se divil, když jsem viděl ten výkonnostní nárust a pak my Flashman řekl, že jediná jeho práce je mazání souborů... Kdo se pohybuje také v komunitě ce4you, tak ví, o čem mluvím... ;)

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 09 kvě 2007 12:07

mám již přestárlou MPx200 s WM2003 Powermoto :) co píšeš je fakt :) tady je situace zajímavá,třeba WM05 byli dělané na MPx200 ale nikdy MS nenabídl upgrade. Stejně jako u zařízení s WM05 nenabídl na WM06 ... Přitom by to šlo
tento účet již není aktivní.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 09 kvě 2007 12:11

Tohle není tak úplně pravda... Tady to nevázne na straně Microsoftu, ale na straně výrobců mobilních zařízení, které na podporu většinou kašlou. Jinak četl jsem něco o tom, že HTC bude nabízet upgrade z WM5 na WM6 zdarma. Nevím však, jak to nakonec dopadlo..
Jinak třeba pro HTC Wizard (Vario), Universal a další jsou dostupné i WM6 ROMky...samozřejmě jen díky snazeze lidí z komunit, kteří je předělali... Nerozebírejte tu prosím legálnost tohoto počínání, to už se na ce4you rozebíralo mockrát..


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů