Úprava registru ve win7, potom nefunkční bios

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Ridder
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 09 lis 2008 15:37

Úprava registru ve win7, potom nefunkční bios

Příspěvekod Ridder » 25 kvě 2009 00:07

Zdravím.

Kvůli instalaci win XP jsem musel změnit řazení příkazů na disku v biosu na IDE. Pak jsem nainstaloval zpátky windows 7, takže řazení bylo pořád IDE. Našel jsem několik návodů, jak to změnit zpět na AHCI, což jsem používal ještě před instalací XP. V jednom z nich byla úprava registru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Msahci > start a změna ze 3 na 0.

Sice to nepomohlo nastavit AHCI v biosu, ale pořád jsem se dostal do windows.

V dalším návodě byla úprava tohoto registru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\iaStorV > start a změna ze 3 na 0.

A teď přichází můj problém. Po restartování PC je v biosu nastaveno AHCI ovšem při načítání windows hlásí: "bootmgr is missing". To se dá vyřešit pomocí bootovacího DVD vist, alespoň podle googlu. Jenže v biosu ať změním kterékoliv nastavení a dám "save and exit" počítač se restartuje a hodnoty jsou nastaveny na default.

Takže můj hlavní problém je, že nemohu nastavit, aby bootoval z DVD.

Jedná se o laptop Acer 8930g a bios insyde v1.10.

Na internetu jsem našel 2 možnosti. A sice zkusit Linux, který by měl "ignorovat" bios nebo pomocí USB floppy disku nahrát nový bios.

Za jakoukoliv pomoc děkuji.

P.S.: Pokud je to ve špatné sekci, tak se omlouvám.

Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvekod Dorota » 25 kvě 2009 12:40

Nazdárek. Upřímě pochbuji, že by se ti změnou těchto hodnot v registrech podařilo BIOS jakkoliv ovlivnit. Hláška "bootmgr is missing" znamená, že počítač nemůže najít bootloader- jak to opravit jsi zjevně pochopil správně. Co se týče výběru zařízení ze kterého bootovat- dobře si prohlédni POST obrazovku, měla by tam někde být hláška typu: "To enter setup press F2, to enter bootmenu press F?" (nevím přesně jak u aceru)- ta druhá Fněco tě zajímá, měla by ti umožnit vybrat bootovací zařízení aniž bys vstupoval do BIOSu. Jinak BIOS jednoduše obejít nelze- bez něj je počítač jen kupa šrotu, nezná žádné připojené zařízení atd. To znamená, že ani live CD s linuxem BIOS nemůže alespoň z počátku obejít- musíš být schopem z něj nabootovat. Jinak co se týče mně, mockrát mi vytrhnulo trn z paty Hiren´s boot CD, ale musím varovat, je to velmi mocný nástroj a dá se s ním napáchat velmi mnoho škod.
HP 4520s WT290EA#ARL
Toshiba Satellite A200-1ZB

Ridder
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 09 lis 2008 15:37

Příspěvekod Ridder » 25 kvě 2009 13:13

Bootmenu mám na F12, ale v biosu je to nastaveno na disabled, takže to mi bohužel nepomůže.

Zkusím zagooglovat o tom Hiren´s boot CD. Zatím díky.

Jakékoliv další rady jsou vítány. Děkuji.

Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvekod Dorota » 25 kvě 2009 14:09

Hiren´s boot CD ti nepomůže, pokud nedokážeš nabootovat z CD/DVD mechaniky. Tady pomůže jedině servis.
HP 4520s WT290EA#ARL

Toshiba Satellite A200-1ZB

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 27 kvě 2009 09:51

a to je problém nastavit menu F12 na enabled?
PQ service/skrytou partition/ máš smazanou?
jinak nevím co se hrabeš v biosu,nastav tam sata mode na AHCI,pokud máš instalačku Vist/ne recovery DVD/ najeď po nabootování do příkazového řádku a použij nástroj bootrec.exe,po obnově MBR ti půjde nabootovat z DVD recovery,resp.instalačky W7,pokud máš skrytou se systémem,jde to mnohem snadněji
tady máš popsaný problém i řešení http://support.microsoft.com/kb/927392/cs
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů