nc8430

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
lubos
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 14 úno 2007 11:00

nc8430

Příspěvekod lubos » 21 bře 2007 07:19

Zdravim Vas.
Vcera som videl jeden notebook HP nc8430 a dost ma prekvapilo ako mal nerovnomerne podsvietenie obrazovky. Na spodnej casti obrazovky boli rohy nechutne vysvietene. Islo o SXGA+ WVA obrazovku. Od takeho draheho notebooku by som ocakaval vacsiu kvalitu. By ma zaujimalo ci je to dovod na reklamaciu...
Na mojom starom nc8230 som mal len obycajnu obrazovku a tam bolo podsvietenie rozvnomerne. Sa teraz normalne bojim kupit ten nc8430. :(
Lenze co miesto neho?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 21 bře 2007 10:26

Definuj "nechutne". Podla mna je to bezne u velmi vela notebookov... Ci je to dovod na reklamaciu musi posudit servis. U mna zatial posudil 2 vady displejov (tmavsia oblast pixelov, cudzie teleso pod LCD maticou) pozitivne - displej vymenili.

Netreba totiz zabudat ze notebook je este stale skor kancelarsky nastroj nez uzasne zobrazovadlo a nc8430 je cisto business notebook, kde sa napr. aj roznymi "ulavami" snazia dosiahnut jeho neodber beznymi ludmi (produktak HP sa velmi divil, ze som dal nc8430 bratovi ako gaming machine...); pre tych maju totiz v HP urcene Pavilion-y.

No a zalezi od varky - do nc8430 zatial davaju LCDcka od LG.Philips a Quanta Display; tam zalezi aj od nich.

A co miesto neho? Iny notebook alebo rovno karisblok s ceruzkou...

C

lubos
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 14 úno 2007 11:00

Příspěvekod lubos » 21 bře 2007 11:17

Nuz moc si mi nepomohol CeCo. Skoda ze som nespravil fotku asi by si bol prekvapeny ako rusivo tam svietili oba spodne rohy. To som nevidel este u ziadneho notebooku nieto este u kvalitnej HP nc rady. Ale asi ho aj tak objednam, vo vsetkych recenziach co som cital bolo na fotkach podsvietenie normalne takze dufam ze to bola chyba kusu a servis by na to zareagoval.
Este jedna vec. Oplati sa ist do toho 7200 otackoveho disku alebo sa to naozaj potom uz dost prehrieva? :?:

CeCo

Příspěvekod CeCo » 21 bře 2007 11:53

Vies ze neviem?
Ono je znatelne horucejsi, ale sviznejsi...

Lenze:
1, Vcera som kupil jednu nc6320 s 80GB diskom (klasicka skladovka, vyrobca Inventec v Cine) - a cuduj sa svete, bol tam Hitachi s kolmym zapisom (co sa mi zda byt pri 80GB trosku drahe riesenie, kedze su urcite aj lacnejsie zasoby starsich diskov; ale holt, mozno Hitachi dalo nejaky bonus)... Cize testy ziarili jedna radost a cely system bol dost svizny...

2, SanminaSCI (firma co robi notasy z TopConfig-u, tovaren ma v Madarsku) ma dost velke skladove zasoby - v decembri kupovane nc8430 dostalo ako 7200 ot. disk Seagate Momentus 7200.1 (ten starsi) a displeje davaju zatial Quanta. To sa vsak moze dost menit - ja som raz cakal na DVD mechaniky a zjavne im doviezli uz novsiu varku, lebo mesiac dozadu davali este mechaniky LG rady 46xx a po tom cakani uz davali LG T10...

3, Co dostanes je dost nahoda - napr. doteraz som dostaval v HPckach vacsinou mechaniky od LG, disky od Fujitsu (5400 ot.) a displeje od Quanty. V poslednom case vsak zacinam mavat uz standartne LG.Philips-y, v tej nc6320 sa zas objavila mechanika Toshiba...

Suma sumarum - ake presne vnutro dostanes sa dozvies az ked mas notas. Specifikacie budu splnovat urcite vsetky, ale ci to budu presahovat - to uz je vo hviezdach...

A ci ma 7200ot. disk zmysel? Pokial neplanujes robit s videom - podla mna nie. Radsej si kup 2GB ram.

C

lubos
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 14 úno 2007 11:00

Příspěvekod lubos » 21 bře 2007 14:54

Strihat video na notebooku? To je nejaka nova forma sadomaso? :-)
Na to mam stolny pocitac, takze to mi naozaj netreba. Doteraz som mal klasicky 5400ot disk a vydrzal som takze toto uz nemusim riesit. Trochu si ma zaskocil co vsetko mi madari mozu naservirovat. Myslel som ze tie zostavy su pevne dane. No uvidime co z toho nakoniec bude.
Ta Tvoja nc8430 ka sa da niekde v BA vidiet nazivo? Pripadne vedel by si mi poslat fotku podsvietenia obrazovky?
Dik

CeCo

Příspěvekod CeCo » 21 bře 2007 15:51

Komponenty u vyrobcov splnaju nejake vopred dane specifikacie, ktore sa nemenia. Hocico navyse (napr. lepsie pozorovacie uhly, kolmy zapis a pod) pridu skor s casom - napr. sa vyvinie lacnejsi postup na vyrobu lepsich displejov a pod... Kedze sa to vsak tazko da odlisit a kvoli systemu JIT maju viacerych dodavatelov (z ktorych nie vsetci maju "bonus"), tak daju len zakladne parametre. Takze to nezalezi od Madarov, ani od Taiwancov - proste je to fakt s milion faktormi.

HP uz nejaky ten mesiac ma tzv. TopConfig - vybrane modely notasov (nc6400, nx6325, nc8430 a nc6320) si mozes nakonfigurovat (v ramci ponukanych moznosti), potom to poskladaju (pre strednu a vychodnu Europu v spominanom Madarsku). Niekedy je to lacnejsie, niekedy drahsie - zalezi od momentalneho stavu trhu, zasob a obchodnej strategie HP. Ja to celkom vyuzivam, napr. kvoli 7200 ot. diskom, ked nechem silny procak ale ostatne silne chcem a pod.

Ano, strihat video. Su taki freaks...

A nazivo - to bude trosku problem. Tri su u kamaratov, jeden je u brata (ktory je mimo), jeden u pani z jedneho ministerstva... Ale na www.techsupport.sk som spisal par slov o nom, tak si to pozri...
Je mozne, ze to bol panel LG - tie niekedy maju dolny riadok kapanek svetlejsi. Na druhej strane maju Quanty trosku viditelnu tu antiglare foliu...
Ale ber to ako nazor cloveka, ktory uz vystriedal viac nc8430 a na jednej z nich uz 3 displeje (mam CarePack, tak prehanam technikov za kazdu hovadinu, co sa mi nepaci ;) ), ostatni si vobec nevsimli nejake rozdiely medzi Quantou a LG. A pravdu povediac, je to aj napriek bugom jeden z tych naj notasov, ktore som mal doteraz v rukach - slusny vykon v slusnom sasi, stabilny a celkom schopny servis.

C

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 18 kvě 2007 12:21

heh, celkom dobra ponuka imho. ked chce niekto odolny vykonny notebook tak lepsi za tie peniaze asi tazko najde :)
HP COMPAQ nc8430/ Core Duo T2400/ 15.4" WXGA/ AX1600/ 512MB/ 60GB 5.4k/ DVD±RW/ WiFi/ BT/ FPR/ XP Pr + 512MB ram zdarma

30tisic ceskych aj s dph http://www.alza.cz/notebook-hp-compaq-nc8430-d65455.htm

CeCo

Příspěvekod CeCo » 18 kvě 2007 14:26

Kazi to akurat ta WXGA obrazovka :( (nielen kvoli rozliseniu, ale je kvalitativne slabsia nez WSXGA+)
Ale evidentne sa ich nevedia zbavit a tak to davaju takto pod cenu. Zaujimala by ma vsak ta pamat - HPcka su dost citlive na pouzite pamate a ak to nebude chodit...

Kto vsak dokaze prekusat "slabsi" procesor CoreDuo a WXGA displej, tak dostane slusnu kanceralsku masinu, super sasi, fajne prevedenie a na danu cenu aj vykonny stroj (X1600, T2400...) :)

C

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 18 kvě 2007 15:42

kebyze ma WSXGA tak uz ho mam objednany :)

K32
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 20 říj 2006 19:22

Příspěvekod K32 » 18 kvě 2007 20:32

Ahoj. Ta paměť je OK. Jinak mohu potvrdit –super stroj- na takovou cenu + standardní záruka 3 roky.
Jinak je dobrý pocit po dlouhé práci,sáhnout zezadu na displej a cítit chladivý pocit kovu… :lol:

Chtěl bych tam dát větší HDD aspoň 100GB ,ale nevím ,jak na to bude reagovat HP Mobile Data Protection Systém. Nejlépe s kolmým zápisem.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 19 kvě 2007 00:21

K32:
No, nc8430 mava vacsinou zaruku len 1 rok... Iba niektore modely (fakt len zopar; v SR tusim bol 1 alebo 2) mali 3 roky standartne; vsetko ostatne len jeden rok.

C

K32
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 20 říj 2006 19:22

Příspěvekod K32 » 19 kvě 2007 11:24

Normálně jo ,ale na jejich stránkách .com mají standart 3 roky. Sem si to aj ověřoval ,jestli platí pro právnické osoby.

Nevíš o nějakém HDD s kolmým zápisem a podporou HP Mobile Data Protection Systém?
Sem někde slyšel ,že u nekompatibilních HDD se HP Mobile Data Protection Systém deaktivuje.
Moc se v HDD neorientuju ,co bude lepší IDE ,ATA ,ATA II ??

CeCo

Příspěvekod CeCo » 19 kvě 2007 14:24

Jedine SATA/SATA II; ine tam nenapchas.

A ktore disky? Standartne tam montuju Fujitsu (doteraz vsetky 80GB/5400) a Seagate (100GB/5400 a 80/7200); oba vsak len s normalnym zapisom. Nedavno pridali do konfiguratora 120GB/5400ot. a 100GB/7200ot.; ktore presne modely, to vsak neviem).

V nc6320 bol nedavno pouzity Hitachi 80GB/5400 (u jedneho znameho), ktory uz mal kolmy zapis; ci vsak ma tento notas HP 3D... si nespomeniem; pozri datasheety.

Apropo - na stranke hp.com som uz videl tolko hovadin, ze zaruky zistujem jedine u distributorov; to co dostanes na dodacom listu plati cisto pre teba.
Okrem toho ma HP pre USA vacsinou ine konfiguracie, ktore v poslednom case tie 3 roky maju (snazia sa dopredat nc8430 pred prichodom Santa Rosa); predtym vsak aj tam vacsina modelov mala len 1 rok...

C


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů