Velké dilema ve výběru notebooku

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
René
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 11 dub 2009 17:07

Velké dilema ve výběru notebooku

Příspěvekod René » 05 čer 2009 23:19

Původně jsem ani nechtěl vytvářet nové téma a vybrat si jenom dedukcí z ostatních vláken zde na fóru, ale pořád se nemohu rozhodnout.

Plánuji si pořídit svůj první notebook, rozpočet okolo 20tis Kč a měl by sloužit jako doplněk k PC, což znamená (v tomto pořadí): internet, psaní dokumentů do školy, filmy a občas nějaká starší hra (rád bych, aby se na tom dalo hrát třeba LOTR: Battle for the Middle Earth 1, nebo Sims 2).

Upřesnostňuji praktičnost nad výkonem. Displej 14/15. Nehodlám si notes každé dva roky měnit, takže bych rád, aby něco málo vydržel. Ale podotknu, že s ním nehodlám hrát ping-pong, takže jenom přenášení z postele na stůl a naopak, možná občas ho přitáhnu do školy (ikdyž nevím jak to na vysoké ekonomické s notebookama ve škole vypadá, tak těžko říct, jestli ho tam budu tahat často nebo jen občas). Takže nemusí to být nějaká extra super odolnost. :)

Teď něco konkrétního. Mám vyhlídnuté některé typy notebooků, které se mi líbí:

1) Sony Vaio (řada CS21S) - přijde mi, že se tu Vaio málo uvádí. Sice se jedná spíše o multimediální notebooky, tak ale Vaio je přeci kvalita sama o sobě. Akorát nevím jestli má digitální výstup.

2) Acer TravelMate - sice jsem nechtěl do svých plánů zahrnovat žádné Acery či Asusy, ale když tu poslouchám, tak řada TM je kvalitnější, než ostatní Acery a má HDMI.

3) Lenovo R500 - nelze nezmínit zde na fóru ohraná písnička jménem R500. S hlediska pevnosti možná nejlepší a má digitální výstup, ale za boha nemůžu pochopit proč vypadá tak děsně. Jsem jen člověk a na vzhledu mi záleží :), ale pravda je, že jsem ho viděl pouze na obrázku.

4) Toshiba Tecra A10/M1O - můj asi největší favorit. Má skoro vše, co bych si přál: pevné tělo, 3 roky záruka, možnost přejít na XP, slušný výkon, ale má jednu vadu na kráse a tím je absence digitálního výstupu. Proto takové dilema ... nevím jestli absence dig. výstupu mi bude až tak vadit, rád bych ho měl, ale bůh ví jestli ho někdy použiju.

5) HP Compaq - prostě další možnost. Ale také absence dig. výstupu.

Také stále nevím, jestli mi bude stačit integrovaná grafika v případě TP R500, respektivě bych chtěl vědět jak jsou na tom v poměru výkon/výdrž a teplota u té Tecry (NVIDIA Quadro NVS 150) a u Vaio (NVIDIA GeForce 9300M GS).

Předem děkuji za vaše názory, jsem otevřený jakékoliv připomínce :)
Toshiba Tecra M10: C2D, NVS 150M
Toshiba Satellite L670: i3, ATI HD5145

FT

Příspěvekod FT » 05 čer 2009 23:49

Ohľadom toho digitálne výstupu pri Toshibe Tecra. Myslím, že v škole ho využívať nebudeš a ak len, tak doma. A to by sa dalo veľmi jednoducho a elegantne vyriešiť pomocou dokovacej stanice. Na začiatok by si to mohol vyskúšať bez nej a keď tak, našporiť a neskôr dokúpiť.
Inak, to Lenovo v skutočnosti vyzerá pekne, jeho dizajn, podobne ako u Tecry, je funkčný, žiadne otravné blikajúce svetielka, pri práci by si ocenil. :)

Coram.Judice
píše často
Příspěvky: 104
Registrován: 16 led 2009 17:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod Coram.Judice » 05 čer 2009 23:54

Pokud se ti nelíbí Lenovo (což je opravdu škoda) tak ber tu Tecru. Dle 3DMarku na notebookcheck je to quadro nepatrně výkonnější, než 9300.

edit
odkaz na notebookcheck
DELL Latitude C400

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 06 čer 2009 00:04

quadro 150m = podtaktovana 9300gs (tzn. vlastne 9200gs)

jinak, nevim, jestli je vaio nejnizsi rady nejaka extra kvalita, spise prumerny multimedialni notebook, u sony bych hledal kvalitu az u vyssich rad (stejne jak napriklad u dellu)
pokud to ale nebudes casto nosit, muze byt i to dobra volba (osobne mi neprijde to telo nijak hrozne)

na R500 se v realu podivej, mi prijde hezci, nez tecra a/m 10, i kdyz na obrazkach je tomu naopak.

ty hry nevim, jak jsou narocne, snad nekdo odpovi, jestli staci integrovana intel grafika (pokud jo, tak bych pak sel do neceho s ni)

kazdopadne tecra s quadrem nebude mit zas tak spatnou vydrz, ty lowendove grafiky moc nezerou. pocitej, ze 3.5 hodiny by to dat melo, kdyz se budes krotit, zahrivanii - tak urcite, ze thinkpad R s intel grafikou bude tissi, chladnejsi, nez tecra s dedikovanou, ale yslim, ze to nebude nic hrozneho.
co se tyce digitalu - viz.prispevek FT
(to same plati i pro thinkpad R400, coz je 14ka R serie, narozdil od R500 ma navic vyztuhu displeje ale prisla o displayport)

myslim, ze neudelas chybu ani s jednim, pokud to budes nosit casto, tak bych mozna vynechal to vaio

j, jeste k tomu HP compaq: -b ma lepsi telo nez -s, i lepsi vybavu, takze bych volil spise toto, pokud bys do nej chtel jit, taky bych se vyhnul compaq na AMD platforme, topi vice nez intel a mene vydrzi
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 06 čer 2009 00:05

Opravdu bych se na to lenovo šel podívat na živo, kdysi dávno jsem to taky udělal a od té doby považuj jeho design za jeden z nejlepších. Nicméně notebook má být funkční a spolehlivý a na vzhledu by nemělo záležet...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

polo

Příspěvekod polo » 06 čer 2009 09:44

Ak chces hrat tie hry na FULL tak to chce tu Tecru M10 (ale inac aj MHD4500 to zvladne plynule a nie na min)

Quadro v M10 ma DDR2 pamat a nahrabe 1700bodov v 3D Mark 06...

René
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 11 dub 2009 17:07

Příspěvekod René » 06 čer 2009 10:47

ááá bože, teď mám snad ještě větší dilema :)

Asi neurazím legendu a půjdu se zblízka mrknout na tu R500 ... akorát ještě kde v Plzni sehnat naživo Lenovo :(

Když se to vezme, tak jsem naživo neviděl ani tu Tecru ... bych na tom měl zapracovat.

Ještě 2 malé otázečky. Je lepší si nákup (z hlediska ceny) ponechat na konec prázdnin? Spoustu věcí je na konci léta levnější, než na začátku ... jestli to tak funguje i u notebooků.
A nevíte jestli výrobci neplánují v brzké době vydat nějaký nový model, které by mě mohli zajímat? :)
Toshiba Tecra M10: C2D, NVS 150M

Toshiba Satellite L670: i3, ATI HD5145

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 06 čer 2009 11:18

Podle mě je hloupost čekat na konci prázdnin slevu. Bude začínat nový školní rok, takže notebooky se budou prodávat tak jako tak, takže nebude nutno zlevňovat s cílem vyššího prodeje...
V plzni by mělo být nějaké lenovo centrum, kde se na R500 můžeš mrknout...
T420, X31

Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

Palinkas
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 31 kvě 2009 12:36

Příspěvekod Palinkas » 06 čer 2009 15:26

resim stejny problem. pro mne je ale hdmi nezbytnosti. proto tecra zel neprichazi v uvahu.

do konce prazdnin necekej. pockej si ale jeste mesic abys dostal kupon na bezplatny upgrade vist na 7. ma to zacit za 3 tydny pry...snad.

René
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 11 dub 2009 17:07

Příspěvekod René » 06 čer 2009 17:29

Mno, já právě moc nevím jestli to HDMI budu vůbec používat ... sice je pěkné si propojit noteboook s velkou plazmou, ale nevím no.

Také si rozmýšlím, jestli mi bude ta integrovaná karta stačit. Nerad bych na ni pak nadával :) Sice si kupuji notebook za účelem studia, ale jak se znám, tak na tom budu stejně furt čučet na filmy a pařit nějaký nesmyslný hry :)
Toshiba Tecra M10: C2D, NVS 150M

Toshiba Satellite L670: i3, ATI HD5145

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 07 čer 2009 11:43

http://notebook.cz/pro/zna/Lenovo/Plzen-mesto.html
nevím jestli zrovna tady,ale někde v Plzní musí být Lenovo k vidění
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

LoGi.ism
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 01 čer 2009 12:11

Příspěvekod LoGi.ism » 07 čer 2009 13:04

V Plzni v Tylově ulici je Lenovo Centrum, kde mají několik notebooků vystaveno.
Dell Vostro 1310 - Windows 7 Ultimate

René
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 11 dub 2009 17:07

Příspěvekod René » 07 čer 2009 16:05

Fakt? To jsem ani nevěděl .. díkes ... půjdu se tam mrknout.
A takhle náhodou o Toshiba Centrum v Plzni byste nevěděli? :)
Toshiba Tecra M10: C2D, NVS 150M

Toshiba Satellite L670: i3, ATI HD5145

René
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 11 dub 2009 17:07

Příspěvekod René » 08 čer 2009 16:42

Mno, tak jsem se šel mrknout na R500 a nevím proč, ale mě přijde, že vypadá v reálnu ještě hůř, než na obrázku :) Takhle ošklivé plasty jsem opravdu nečekal ... jsem úzkoprsý, já vím, ale tohle překousnout asi nedokážu :) ... omlouvám se všem R500 nadšencům.

Už to teda vypadalo, že je rozhodnuto, ale nějak mi vpadly do oka Delly :)

Jaké řady značky Dell jsou vhodné pro výše popsané využití?
Inspiron, Vostro, Studio? Nebo něco jiného?

Případně bych je rád porovnal s Toshibou Tecrou M10 potažmo A10.

Opět děkuji za odpovědi
Toshiba Tecra M10: C2D, NVS 150M

Toshiba Satellite L670: i3, ATI HD5145

CeCo

Příspěvekod CeCo » 08 čer 2009 16:49

René píše:Takhle ošklivé plasty jsem opravdu nečekal ...

Oni maju okrem zvysenej odolnosti aj ulohu tlmenia narazov. Co inac cakas pod pojmom "pekne plasty"? Leskle makotiny?

Tie notasy co si vymenoval od Dell-u su urcene na gaming; ak ti ide o praktickost tak su kapanek nevhodne a relativne vysoko kazive. Tecry zasa velmi nedostat...

C


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů