HP Pavilion dv2000 - přehřívání

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
martin..h
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 16 čer 2009 21:13
Bydliště: Plzeń

Příspěvekod martin..h » 17 čer 2009 00:36

Alien píše:Noo doma mám HP Pavillion dv2110us nejde zapnúť, nič sa nezobrazí zrejme odišla matičná doska. Čo sa týka chladenia, mal som ho úplne celý rozobraný a graficky procesor nemá na sebe žiadny chladič, iba procesor. Grafika mi kludne dávala aj 105°C ked som hral GTA San Andreas. Tento notebook neodporúčam a ani žiadne série dv2000, dv6000 a dv9000. Odchádzajú im matičné dosky, grafické procesory (zrejme kvôli žiadnemu chladeniu) a samozrejme aj wifi čo mne raz išlo a raz nešlo.


Tak to je přesně ono, mám stejný problem.
Na tento neduh jsem našel nějaké video na youtube. Opravují to tim že graf.čip zahřejou a přimačknou ho zpět na základní desku, potom mezi čip a tepelný vodič strčí nějakou mněděnou minci (pro lepší odvod tepla)!
HP TX Pavilion 1000

cigi
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 28 srp 2006 21:23

EVO N610c

Příspěvekod cigi » 08 črc 2009 23:48

Koupil jsem ho před 3 lety a běží denně 16 hodin. Že topí mi tolik nevadilo, páč slouží bez problémů. Poslední dobou se začal hřát více (párkrát i vypnul)
Nainstaloval jsem Everest - CPU 65 a HDD 69 stupňů.
Rozebrat do štoubu, vyfoukat, vyndat z chladiče chomáč prachu a teď CPU po 3 hodinách 48, ale HDD 64 - což se mi nezamlouvá. Je to normální, nebo může být něco s hadrem špatně? Pravděpodobně topí co ho mám, tak nemohu srovnat. Fyzicky se nemá jak chladit a kapacita nic moc. Pokud bych měl jistotu, že nový větší hard tolik topit nebude, tak jdu do něj. Jinak šilhám po netbooku a tohle by byla vykrývačka.(pak bych ty peníze radši použil na lepší výbavu nového)
Pokud to ale pomůže, tak s větším hardem bych počkal na slušnou cenu SSD a pak kupoval nový comp.
Tak babo raď - a dík.

Alien

Příspěvekod Alien » 24 říj 2009 20:07

Tak nakoniec mi matičná odišla úplne, rozobral som chladič a pod ním bol procesor a aj grafický čip. Omlúvam sa za dezinformáciu, ten grafický čip tam naozaj je. To čo bolo vonku je potom neviem čo, zdalo sa že to je grafika, možno to je ale niečo ako radič, neviem no slušne sa to prehrievalo a je to veľké jak starý procesor čo bol ešte obalený v celom púzdre. Označenie je tam Nvidia. Keby niekto mal záujem o procesor AMD Turion 64 X2 TL-52 1,6~Ghz mám na predaj za 20,-€ a rád by som sa aj zbavil 14,1" displeja s rozlišením 1280x800 vhodný do série notebookov HP Pavillion dv2000 a dv6000 a možno aj dv9000 proste musí to byť 14,1" taktiež.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 25 říj 2009 01:31

Alien:
ten druhy cip s napisem nvidia bude pravdepodobne chipset (ty taky umi docela hrat)

jinak pozn. do dv6000 a dv9000 ten displej asi tezko, 6xxx je 15.4 a 9xxx je 17 :)

spis by se to dalo pouzit dokonce i v jinem notebooku, napr.tady vidis, jak jsou krasne kompatibilni 15.4 displeje,
http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=13413
u 14tek to bude podobne.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

asus HADRD-Repair
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 30 zář 2010 18:57

přehřívání

Příspěvekod asus HADRD-Repair » 30 zář 2010 19:06

Dobrý den. Reaguji na tohle tema z duvodu pomoci pro všechny strany.
Tady jsem se dočetl že někdo zahřívá graficky čip a pak ho přimáčkne, ano ovsem je tohle možný jsou na to 2 varianty . Varianta č.1 - základní deska se odstrojí od všeho přebytečného kovu a dá se na max. 3minutky do elektrické trouby (do te co mate všichni doma na vaření) na 230°C , a varianta č.2 - pokud máte doma horkovzdušnou pistoli na opalování starých nátěru, zahříváme rovnorměrně po celým čipu. UPOZORNĚNÍ !!!!! na čip po dobu zahřívání a chladnutí nešaháme z duodu vychýlení čipu ze své správné polohy a tudíž ZNIČENÍ !!!!!!!


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů