XPS M1210

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
majki

XPS M1210

Příspěvekod majki » 22 kvě 2007 09:22

Tak mi ten krasavec minuly ctvrtek dorazil. Konfigurace:
Dell XPS M1210
Core 2 Duo 1.83GHz
2x 1GB 677MHz RAM
GeForce GO7400 turbocache, 1280*800 truelife
80GB 5400ot/min hdd
Multi pulti super truper DVD smazka :D
Intel a/b/g
9cell batery
Bluetooth, ctecka karet, 2x audio out (jojo, dvoje sluchatka nebo subbik), 1x audio in, S-Video out, D-SUB, 4x USB, 1x FireWire.
Mediacenter je u techto Dellu samozrejmosti

Kdyz jsem ho doma vytahl z krabice a polozil vedle Inspironu 6400, tak to byl David a Golias :D. Samotny notebook bez baterie je lehky jako pirko, bohuzel, 9cell baterka vazi asi kilo, ne-li jeste vic, takze po zasunuti nejenze notebook pekne ztezkne (2.1kg), ale baterie precuhuje cca. 2cm vzad (holt dan za kralovskou vydrz), ale zvykl jsem si a ani o tom nevim :).
Povrch vika notebooku je matne cerny, tudiz kazdy otisk prstu je na nem viditelny, ale tak jako se tam lehce otisk objevi, tak jde prejetim dlane pekne odstranit, navic to vypada very luxus. Zbytek tela je stribrny, spodni strana notebooku je klasicky cerna. Celkove zpracovani je kvalitni, nikde nic nevrze, vse licuje tak jak ma (vyhradu bych mel snad jen k ovladacim multimedialnim tlacitkum na predni strane, kde uplne leve tlacitko je tak trochu na krivo :roll: ).
Svou velikosti pripomina velice velice tlusty sesit A4, na vysku ma tento drobek 32mm, ale kdyz lezi na stole, tak vam to diky hodne povedenemu designu vubec neprijde.
Klavesnice ma nejakym zajimavym zpusobem zdrsnene ci pogumovane klavesy, prechod z meho milovaneho Fujitsu, ktere melo tu nej nej klavesnici, co jsem kdy pouzival, byl zpocatku trpky, ted uz jsem si ale po par dnech zvykl. Klavesy nejsou ani hlucne, ani tiche, takovy stred, zdvih a odezva je idealni. Touchpad se bude zpocatku mozna zdat maly, nicmene je perfektne zapusteny, proste vyska okraju tak, jak ma byt, pracuje se s nim velice dobre (coz o touchpadech na novych Z61 nemohu rict). Ted k portum. 2 USBcka najdete na leve strane, 2 na prave (ty obcas zavazeji, diky velikosti notebooku a rozliseni neni mozne mit notas od sebe moc daleko, tak obcas vrazim mysi do konektoru zastrceneho v USB), dale na leve strane najdete Expres Card slot, modem a S-Video. Napravo je pak jeste D-SUB, FireWire, dvd mechanika, pod kterou je umistena ctecka karet. Vzadu jsou pak konektory pro pripojeni sitoveho adapteru, sitoveho kabelu a kensigton zamku.
Displej Truelife ve mne vzbuzoval obavy diky zkusenostem s jinymi lesklymi displeji, navic jsem mel take strach z rozliseni, i kdyz v praci mam kazdou chvili v ruce Z61 s 1680*1050 a nemam s tim problem. Displej mne mile prekvapil. Zivost a projev barev je vyborny, samozrejme neni to XBlack od Sony, ale ja byl potesen :). To same odlesky, nejake jsou, ale neni to tak hrozne jako treba u Asusu A6J, ktery ma bratranec. S displejem jsem nadmiru spokojen (treba pritelkyne ma podle meho XPSka na svem Inspironu barvy totalne vyblite :mrgeen:, ale na druhou stranu zase nema TrueLife).
Graficka karta nVidia GF Go7400...jeste jsem ji nejak moc netestoval, ale aspon jako obrazek: Quake 4 na to nejvyssi mozne rozliseni (to je v pripade wide tusim 1280*740) na ty nejvyssi detaily co je mozne nastavit, beha naprosto plynule bez jedineho trhnuti. Jak vyzkousim vice her, pripisu.
Repracky zabudovane v tak tenkem tele displeje nemuzou hrat zazraky. Jsou to doslova krapy. Nic horsiho jsem snad neslysel, no, mozna hur hraje uz jen reprak moji N6280. Ale tady jsem od toho nechtel nic, vedel jsem, ze jsou hrozne, holt co chtit pro repraku, ktery ma hloubku 1-2 mm? Jinak projev pres audio out je velmi dobry, mnohem lepsi nez na byvalem Fujitsu.
Co popsat ted? Vydrz, jasne. Uprimne, jeste jsem ji nijak zvlast netestoval, neni cas, potrebuju kazdou chvili na nem neco delat a to je povetsinou pripojeny do site. Vcera jsem si s nim ale vylezl na verandu a tam s nim sedel dve hodiny, pripojen na wifi, prehraval jsem netove radio a do toho delal tabulky v Excelu. Jas byl na urovni 7 z celkovych 8. Po techto cca. dvou hodinach ukazoval indikator baterie vydrz jeste 4h coz je primo fantasticke.

No a ted k dodavanym Vistam Home Premium. Psal jsem uz jinde, system je to inovativni, mnohem intuitivnejsi nez XPcka a pracuje se s nim vyborne. Ale...ma mnoha ale tykajici se prave ovladacu a podpory ze strany vyrobcu. Od MSI necekejte v tomhle ohledu vubec nic. Aspon co se tyce TV karet vydanych pred Vista RC1. Windows Media Center (neplest s Media Centrem od Dellu) sice kartu najde, naladi programy, ale neporadi si s dalkacem. Nemluve o me externi strizne atd. Take me prekvapilo, ze mi Windows Mail nedovolil importovat PST soubory z MS Outlook XP. Jinak Aero beha vyborne, skvela je funkce ?readyboost?, spustite Outlook jednou, to nabiha asi 5sec. Spustite ho podruhe a otevre se ihned. To plati pro vetsinu programu (ze ja vul nezkusil Photoshop). Takze rovnez mile prekvapeni.
Bhuzel, multimedii docela ziju, takze o vikendu tam sly zpatky XPcka a na Visty prijde cas, az jak vymenim muj externi hardware (coz bude ke konci roku).

Celkova spokojenost s notebookem jako takovym je na stupnici 9.5 z 10.

Zapomnel jsem na neco? Na fotky...ty dodam do konce tydne...Jinak pokud mate dotazy, ptejte se, odpovim...

Jo, a jedna perlicka na zaver. Ovladace nVidie nejspis zpusobuji, ze kdyz mate v Power managementu zvoleno, ze pri zavreni displeje nema byt provedena zadna akce, tak nesmyslne nahodi po sklopeni a vypnuti displeje rozliseni cca. 800*600, takze pri otevreni pak mate ikony rozhozene jako by se vam tam prohnal tajfun. Po telefonatu na servislinku Dellu mi bylo receno, ze je treba instalovat ovladace v presne danem poradi. Tak jsem to zkusil, kdyz jsem menil Visty za XPcka...blbost. Nepomohlo. Tak jsem tri hodiny patral po forech atd... a je treba zmenit dve hodnoty v registrech. Je divne, ze nikdo na to nVidii neupozornil. Nebo upozornil, ale GF Go 7300/7400 je velmi okrajova oblast, takze proc se tim zabyvat...

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 22 kvě 2007 11:22

gratulace ke koupi majki :o)

tesim se na fotky ale zvlaste i na dalsi komentare:
- me zajima vydrz baterie pri office worku a pri gamingu
- jsem zvedav jak nektery hry pojedou pod temi vistami a vubec multimeida a ostatni serepeticky jako je Photosop
- a jak se doresi ona perlicka (ja mel podobny problem se svym IBM - ale to bylo nakonec zpusobeno tim, ze jsem mel externi monitor, kdykoli jsem zavrel viko snazilo se to udelat nativni rozliseni monitoru a i po vypnuti mi to nekdy prehazovalo rozliseni. Nakonec stacilo jen nastavit v managmentu graf. karty jak se co ma presne zobrazovat a byl klid, ale tvuj pripad bude zrejme neco jineho...)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 22 kvě 2007 11:25

Zajímavé s tou nVidií a tou změnou rozlišení. Taky se mi to děje pod Vistama, že když to otevřu, tak vidim, jak je tam 800x600 a hned to přepíná na nativní rozlišení. Nějak jsem to neřešil, ale je možné, že je to bug v driverech, který vážně zavřenej displej berou za odpojenej nebo tak něco.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 22 kvě 2007 11:29

majki:
Mozes pls. urobit nasledovne?
1, Stiahni si Lavalys Everest (www.gigamania.cz)
2, Stiahni si HWInfo32 (google)

Urob logy v oboch programoch a posli mi pls. sukromnu spravu; dam ti adresu, kam to posles.

Vopred vdaka ;)

C

majki

Příspěvekod majki » 22 kvě 2007 12:09

soulbringer píše:gratulace ke koupi majki :o)

tesim se na fotky ale zvlaste i na dalsi komentare:
- me zajima vydrz baterie pri office worku a pri gamingu
- jsem zvedav jak nektery hry pojedou pod temi vistami a vubec multimeida a ostatni serepeticky jako je Photosop
- a jak se doresi ona perlicka (ja mel podobny problem se svym IBM - ale to bylo nakonec zpusobeno tim, ze jsem mel externi monitor, kdykoli jsem zavrel viko snazilo se to udelat nativni rozliseni monitoru a i po vypnuti mi to nekdy prehazovalo rozliseni. Nakonec stacilo jen nastavit v managmentu graf. karty jak se co ma presne zobrazovat a byl klid, ale tvuj pripad bude zrejme neco jineho...)

Tak Office work to bylo zhruba to, co jsem provadel, jen byla zapnuta wifi, takze podle power meteru cca. 6h, pri gamingu, do dvou tydnu bych mohl podat zpravu :)

Visty uz tam nemam, nedalo se to, jak jsem psal, nahodil jsem zpatky XPsa a Visty vratim az casem.

Ona perlicka s rozlisenim a rozhozenyma ikonama se resi tatko:


To fix the problem you have to find registry values named "LidBehavior" beneath this key:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Video]

and change them all from 11 (hexadecimal) to 10 (hexadecimal), then reboot. Every time you reinstall/upgrade drivers you have to make the modification again. Search notebookforums.com for more info, there was a thread about this.

Dunno why Dell can't release some new drivers that sort the problem out - enough people must have complained about it by now.

majki

Příspěvekod majki » 22 kvě 2007 12:10

CeCo píše:majki:
Mozes pls. urobit nasledovne?
1, Stiahni si Lavalys Everest (www.gigamania.cz)
2, Stiahni si HWInfo32 (google)

Urob logy v oboch programoch a posli mi pls. sukromnu spravu; dam ti adresu, kam to posles.

Vopred vdaka ;)

C

Urobim v priebehu tyzdna, dnes nevladnem casom :x

marel
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 22 kvě 2007 17:20

Příspěvekod marel » 22 kvě 2007 17:25

Az se dostanes k tomu foceni, blejskni detailne i klavesnicu, kuli rozmisteni, nikde sem zadnou foto nenasel.
A taky jak je na tom s teplotou a hlasitosti ventilatoru.
Dikes !
Naposledy upravil(a) marel dne 22 kvě 2007 18:06, celkem upraveno 2 x.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 22 kvě 2007 17:59

těšim se na fotky :) už teď slintám :D taky se mi líbí a dost přemejšlim, že svůj přenechám rodině a zainvestuju do něčeho jako ty :))
tento účet již není aktivní.

majki

Příspěvekod majki » 23 kvě 2007 10:37

marel píše:Az se dostanes k tomu foceni, blejskni detailne i klavesnicu, kuli rozmisteni, nikde sem zadnou foto nenasel.
A taky jak je na tom s teplotou a hlasitosti ventilatoru.
Dikes !

Jasne, vsecko detailne :lol:
Teplota, takze, kdyz lezim v posteli a mam ho na perine, browsim po netu, posloucham radio, tak vetrak sice jede, ale neni ho vubec slyset a topit topi tak, ze kdyz dam na vydech ruku, tak je to teply (ale nepali).
Co se vetraku tyce, onehda v noci jsem nechal nahravat z dvbtcka film a nebylo slyset nic, kdyz ho zatizim quakem 4, tak musi byt hrobove ticho, abych ho slyset, jak fici...hlucnost je temer veskera zadna. Ale je to nove, uvidim po pul az jednom roce...

tripleX
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 21 kvě 2007 14:43

Příspěvekod tripleX » 28 kvě 2007 21:24

Ze ja trouba lezl do tohohle topicu. Uz sem byl napevno rozhodnutej pro 6400 a ted si prectu tohle a sem zase nahlodanej. :roll:

jurasko69
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 29 kvě 2007 09:09

je to fakt super maschinka

Příspěvekod jurasko69 » 29 kvě 2007 09:34

Viem to lebo jeden mam uz od 30.10.2006. A zatial velka spokojnost. Jedine co by som vytkol je to ze baterka v zadu ma trosku volu a ta sa s nou kyvat, ale na to som si uz zvykol, a ze cez vikend mi vyletelo jedno tlacitko, uz som ho primontoval spet :D no co uz ked som na nom drtil NSF MW jak blazon. asi si kupim klavesnicu aby som mohol po nej trieskat.

Vykonovo je tiez super, ja mam konfiguraciju C2D 2GHz, 1GB ram 667MHz, 120 GB 5400 rpm HDD a Nvidia GF 7400 256 MB. Ja narocme programy nepouzivam mimo hier. Skusal som na tom NFS Underground, NFS MW, GTA 3, GTA SA, Call of Duty II., F.E.A.R., FarCry, S.T.A.L.K.E.R., Max Payne 2, TDU Unlimited, Boiling Pointa a ine starsie. Kazdu z nich som pri rozumnom nastaveni rozbehal plynulo.

Vydrz mam otestovanu 6 Prison Breakov, kde 1 cast ma okolo 40 min * 6 = 240 min. co su 4 hodky. Pri hrach vydrz nieco cez 2 hodiny.

Rozmery su vyborne v mojom 1-izbovom prenajatom byte zabera minimum miesta. A najdolezitejsia vec paci sa mojej priatelke :D .

Vrelo odporucam.

tripleX
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 21 kvě 2007 14:43

Příspěvekod tripleX » 29 kvě 2007 14:22

Chlapi a neni to na filmy a na hry preci jenom hodne maly display. Samozrejme nekupuju note kvuli hram, ale kdyz uz, tak bych rad vyuzil obcas i hrani. Filmy celkem casto. Co vy na to? Porad rozhoduju mezi Dell 6400 a timto.

majki

Příspěvekod majki » 29 kvě 2007 14:51

Nevim, odkad na ne koukas, kde na ne koukas atd., ale tohle je do vlaku a do auta mnohem lepsi nez prerostly Inspiron. To byl taky vlastne duvod, proc jsem chtel 12" displej, pac casto cestuju dlouhe trasy a ve focusu se na zadni sedadlo s velkym notem moc dobre neposadim, spis vubec.
A na hry je to v pohode, nemam problem Simovat ani Quakeovat :D ani prohanet votůůněný auta v NFS MW :twisted:

Edit: ale treba moji mlade displej nevyhovuje, je zvykla na inspirona a u meho nota nekdy zmoura ockama :roll:

tripleX
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 21 kvě 2007 14:43

Příspěvekod tripleX » 29 kvě 2007 15:53

Luxus náhoda. Taky mam Focuse. :D Vis co. Bude to kolejni komp, takze drtivou vetsinu case bude troubit na stole. Prevoz jen 2x tydne na kolej a z5, kdy mi cesta busem zabere okolo jedny hodiny. XPS me laka, ale na druhou stranu uz takhle mam problem na normalni 15 neco cist bez bryli. :(

majki

Příspěvekod majki » 29 kvě 2007 15:56

Tak v takovem pripade, pokud nechces kupovat externi monitor, se mu, bohuzel, vyhni :(. BUdes asi stejny pripad jako mlada, ta povazuje za idelani 1280*800 na 15.4" Inspironu.


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů