Máte už Windows Vista?

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.

Máte už Windows Vista?

ANO a jsem spokojen
38
27%
ANO ale neměl sem to dělat
18
13%
NE ale chystám se cca do 3 měsíců
35
25%
NE a zatím se ani nechystám
51
36%
 
Celkem hlasů: 142

dj.kure
píše často
Příspěvky: 213
Registrován: 02 srp 2006 21:49
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

res

Příspěvekod dj.kure » 22 kvě 2007 11:12

1280x800(32bit) plynulost 100% bez jediného zadrhnutí (verze 64bit home premium)
notebook v popisu
ACER Aspire 5315 - upgrade CPU na iC2D T7100, 2GB RAM
ACER Aspire ONE D150 - upgrade disk na 250GB a 2GB RAM.

Obrázek

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 22 kvě 2007 14:14

a proč by ne ? :) Aero plynule jet může i na integrované grafice.
tento účet již není aktivní.

dj.kure
píše často
Příspěvky: 213
Registrován: 02 srp 2006 21:49
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dj.kure » 22 kvě 2007 14:17

šlo mi hlavně o to, že opravdu dostačuje 32MB pro AERO, jinak o funkčnosti jsem samozřejmě nepochyboval, neboť na mé stařičké R9500Pro (s odemknutýma pipelines => 8 ) jede taky :)
ACER Aspire 5315 - upgrade CPU na iC2D T7100, 2GB RAM

ACER Aspire ONE D150 - upgrade disk na 250GB a 2GB RAM.



Obrázek

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 22 kvě 2007 14:21

:D vždyt i MS má k minimálním požadavkům 32 MB :)) Zkontrolovat se to da http://ati.amd.com/technology/windowsvi ... Ready.html
tento účet již není aktivní.

dj.kure
píše často
Příspěvky: 213
Registrován: 02 srp 2006 21:49
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dj.kure » 22 kvě 2007 14:23

aha, tak toho jsem si nevšiml, ale na živě bylo v jednom příspěvku psáno 128MB, což jsem věděl že je blbost, protože na 64MB to nebyl problém, ale s 32MB jsem si nebyl jist (ale z 99% jsem si myslel že by to taktéž mělo jít). :D
ACER Aspire 5315 - upgrade CPU na iC2D T7100, 2GB RAM

ACER Aspire ONE D150 - upgrade disk na 250GB a 2GB RAM.



Obrázek

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 24 kvě 2007 10:41

maxxz píše::D vždyt i MS má k minimálním požadavkům 32 MB :)) Zkontrolovat se to da http://ati.amd.com/technology/windowsvi ... Ready.html

Minimální požadavky skoro nikdy neznamenají, že daný program/fce bude na daném HW fungovat plynule a použitelně! Takže nevím, čemu se tu zas tak vysmíváš. Podivené se nad funkčností na dané grafice bylo podle mne naprosto oprávněné....

Zkus si třeba někdy všimnout, že se zpravidla udávají minimální a optimální požadavky ;) Minimální zpravidla znamenají úplné minimum, aby daný program vůbec šel spustit. Optimální až znamenají, že s daným programem/fcí půjde optimálně pracovat.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 24 kvě 2007 17:38

mě to divný nepříjde ono nejde jen o pamět grafiky ale taky o architekturu jádra. Čip X1100 (založený z části na X300 a X1300) je podle mě na průhledný okýnka a nějaký ty přílety okýnek na plochu docela v pohodě a že má jen 32 MB ? A ? Když na tom nehraješ hru a jen čumíš na ty "krásný" okýnka tak ti to stačí. Opravdu se nepodivuju tomu, že ty efekty fungujou plynule taky na tom není nic extra náročnýho :D To není 3D hra :D to je operační systém. V dobách Win XP taky psali, že je nutné mít minimálně na plynulý provoz 256 MB ram a nakonec se to dalo i na 128 MB žvejkat pokud nešlo o hraní her a nějaké naročné blbůstky. A taky psali, že je nutné mít 32 MB GK a dalo se to i na interní SiS s 16 MB. Požadavky papírové jsou jedna věc ale v praxi to může být celé jinak. Např. Chelsea vs. Liverpool (Papírově silnější Chelsea) vyhraje první zápas ligy mistrů a v odvětě prohraje dojde na penalty a liverpool vyhraje. Když může vyhrát papírově slabší celek, proč by operační systém nemohl běžet dobře i na starším železe ?
Naposledy upravil(a) maxxz dne 24 kvě 2007 17:49, celkem upraveno 2 x.
tento účet již není aktivní.

dj.kure
píše často
Příspěvky: 213
Registrován: 02 srp 2006 21:49
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

mno

Příspěvekod dj.kure » 24 kvě 2007 17:41

"To není 3D hra :D to je operační systém" ... mno HardWarové nároky na systém Windows Vista tvrdí opak :D
ACER Aspire 5315 - upgrade CPU na iC2D T7100, 2GB RAM

ACER Aspire ONE D150 - upgrade disk na 250GB a 2GB RAM.



Obrázek

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 24 kvě 2007 17:47

ale nene. to tvrdí papírové požadavky. Ale v praxi to může bejt zcela jinak. Taky strategicky napíše MS na Vistu, že potřebuje super duper CPU s 1024 MB ram a nadupanou GK s 256 MB ram a PS 3.0 nejlépe DX 10 a PS 4.0 , ale přitom se to dá provozovat i na slabším jak ses sám přesvědčil. Pudeš si tedy koupit rychle nový železo ? nepudeš ovšem spousty lidí si přečtou papírové nároky a šup běžíme pro nový železo a pro Vistu. Blbost, radši si to nejdřív vyzkoušim než se řídit dle papírových nároků.

Ještě přirovnám ke hře Doom3 :
Má super velký nároky a za pomocí Fan Patche šla spustit hra i na buhví jak starých Voodoo 3 od 3DFx :))
tento účet již není aktivní.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 24 kvě 2007 18:49

maxxz píše:mě to divný nepříjde ono nejde jen o pamět grafiky ale taky o architekturu jádra. Čip X1100 (založený z části na X300 a X1300) je podle mě na průhledný okýnka a nějaký ty přílety okýnek na plochu docela v pohodě a že má jen 32 MB ? A ? Když na tom nehraješ hru a jen čumíš na ty "krásný" okýnka tak ti to stačí. Opravdu se nepodivuju tomu, že ty efekty fungujou plynule taky na tom není nic extra náročnýho :D To není 3D hra :D to je operační systém.

Zřejmě si zase vůbec nepochopil, o čem jsem psal. Nepodivuju se nad tím, že Aero na dané grafice funguje, ani o tom nijak nepochybuju. Nic takového jsem nenapsal! Samozřejmě mi je jasné, že velikosti VRAM není vůbec směrodatná... Reagoval jsem pouze na ten tvůj příspěvek, že karta splňuje minimální papírové nároky, tak čemu se vlastně divíte... Snažil jsem se tě upozornit na to, že udávané minimální HW zpravidla znamenají, že na daném HW program spustíš...ne však už to, že bude optimálně fungovat, tzn. plynule, použitelně... Od toho se udávají ještě optimální HW. Samozřejmě, nemusí to platit u všeho...abys mě prozměnu nebral za slovo.

maxxz píše:V dobách Win XP taky psali, že je nutné mít minimálně na plynulý provoz 256 MB ram a nakonec se to dalo i na 128 MB žvejkat pokud nešlo o hraní her a nějaké naročné blbůstky. A taky psali, že je nutné mít 32 MB GK a dalo se to i na interní SiS s 16 MB. Požadavky papírové jsou jedna věc ale v praxi to může být celé jinak.

To co píšeš s provozováním WinXP na 128MB RAM je opět jen blábol. Ano, systém na tom zle spustit...ale zkus si s tím delší dobu pracovat... Tam se fakt o nějaké svižnosti a praktické použitelnosti nedá mluvit. Navíc pokud ti ještě na pozadí běží antivir, firewall etc... Pro Windows XP je optimální 512MB RAM. Pokud pracuješ v náročných (např.grafických) programech, tak 1GB i více. Jinak...co pro tebe přsně znamená náročné "blbůstky"? Ono pokud člověk nemá počítač jen na paření her nebo kancelářskou práci, tak používá právě tyto...jak tomu asi říkáš..."blbůstky".

maxxz píše:Např. Chelsea vs. Liverpool (Papírově silnější Chelsea) vyhraje první zápas ligy mistrů a v odvětě prohraje dojde na penalty a liverpool vyhraje. Když může vyhrát papírově slabší celek, proč by operační systém nemohl běžet dobře i na starším železe ?

Tak tohle už je fakt totální blábol. Operační systém, resp nároky OS či programů, opravdu nelze srovnávat s fotbalem. To buď vůbec nerozumíš software nebo fotbalu a nebo pravděpodobně obojímu...

maxxz píše:ale nene. to tvrdí papírové požadavky. Ale v praxi to může bejt zcela jinak. Taky strategicky napíše MS na Vistu, že potřebuje super duper CPU s 1024 MB ram a nadupanou GK s 256 MB ram a PS 3.0 nejlépe DX 10 a PS 4.0 , ale přitom se to dá provozovat i na slabším jak ses sám přesvědčil. Pudeš si tedy koupit rychle nový železo ? nepudeš ovšem spousty lidí si přečtou papírové nároky a šup běžíme pro nový železo a pro Vistu. Blbost, radši si to nejdřív vyzkoušim než se řídit dle papírových nároků.

Achjo...tohle je sice psané strategicky, ale to hlavně proto, že na tomto HW to bude fungovat...ne vyloženě skomírat... Ovšem je pravda, že často hlavně výrobci špičkových her, úmyslně zvyšují HW požadavky. Nechť se peníze vesele točí, že... zisk budou mít všichni, uživatel vše zaplatí...

Jinak samozřejmě souhlasím s tím, že prvně to chce vyzkoušet, pak až běžet kupovat nový HW. Každý používá jiné programy a má jiné nároky. Pro někoho může určitá sestava naprosto v pohodě dostačovat, pro jiného to je zoufalé minimum.

Ještě se zeptám...zkoušel si vůbec někdy Windows Vista? Jak vidím ve tvém podpisu, tak používáš WinXP. Máš tedy vůbec praktické zkušenosti s Windows Vista?

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 24 kvě 2007 19:04

ale samozřejmě, že ne zle se dali používat XP na 128 MB ram. Pokud ovšem nezapneš např. kerio, noda a do pozadí si nedáš ještě pár spywar detektoru a buhvi ceho. Jistě pro tebe podstatná věc já žádný vir nechytil asi 3 rok bez antiviru proč ? nelezu na stránky které mi připadají nebezpečné a používám operu. dále sem samozřejmě myslel, že se na tom dalo posílat email brouzdat po netu a mít spuštěný icq (definice normálního uživatele ? :) ). Nelze srovnávat Os požadavky s Fotbalem to ano ale princip o ktery slo je na tom videt snad dobře.

A naposledy samozřejmě , že je to strategie. Jistě, že to jde spustit i na 1600 Mhz celeru a k tomu 512 MB ram a nějakou interní grafikou a můžes odesílat email, brouzdat po netu, a buhví co všechno samo, že to není na Brutální nasazení CAD programů a hraní špičkových her s podporou DX 10 ale to by snad na jeho notebooku byl špatný vtip, proto sem si řekl asi to má jen na věci jako "odesílat email, brouzdat po netu, a buhví co všechno " a proto se vracím k tomu, že opravdu se nedivím tomu, že je na takové nasazení notebook i Vista plynule v pořádku. A opět se vracím k tomu, že MS si to přibarvilo a lidé běhají a kupují hardware o sto šest ale není to samozřejmě jen kvůli Vistě to neříkám :D Budeme se spolu už zase hádat radší přes SZ aby sme do käždý diskuze nepřidávali OT.
tento účet již není aktivní.

dj.kure
píše často
Příspěvky: 213
Registrován: 02 srp 2006 21:49
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

lol

Příspěvekod dj.kure » 24 kvě 2007 19:29

no tak panove, ja to sem nepsal kvuli tomu, aby jste se rozhadali :?
ACER Aspire 5315 - upgrade CPU na iC2D T7100, 2GB RAM

ACER Aspire ONE D150 - upgrade disk na 250GB a 2GB RAM.



Obrázek

dj.kure
píše často
Příspěvky: 213
Registrován: 02 srp 2006 21:49
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

comeback

Příspěvekod dj.kure » 24 kvě 2007 19:31

Jinak uz jsem zpet na 32bit XPckach (Professional). AERO se uz okoukalo a nebylo nic noveho, co by mi mohl tento system nabidnout, pouze snizeni vykonu systemu.
ACER Aspire 5315 - upgrade CPU na iC2D T7100, 2GB RAM

ACER Aspire ONE D150 - upgrade disk na 250GB a 2GB RAM.



Obrázek

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Re: lol

Příspěvekod jimmyjames » 24 kvě 2007 19:34

dj.kure píše:no tak panove, ja to sem nepsal kvuli tomu, aby jste se rozhadali :?

To je v pohodě... maxxz se vždycky začne hádat, když mu někdo dokáže, že nemá pravdu...

dj.kure
píše často
Příspěvky: 213
Registrován: 02 srp 2006 21:49
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

prispevek

Příspěvekod dj.kure » 24 kvě 2007 19:42

Psal jsem to jen v okamziku me radosti, kdyz jsem zjistil, ze to opravdu funguje (a dobre), ale je to informace vskutku zbytecna. :P
ACER Aspire 5315 - upgrade CPU na iC2D T7100, 2GB RAM

ACER Aspire ONE D150 - upgrade disk na 250GB a 2GB RAM.



Obrázek


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů