MSI&ASUS alebo ine?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
ostri
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 30 čer 2009 20:07

MSI&ASUS alebo ine?

Příspěvekod ostri » 30 čer 2009 20:17

Zdravim setkych ochotnych co nam pomahaju pri vybere notbooku mam v plane si zakupit notebook mal by byt urceny na sledovanie filmou,hranie hier,surfovania+bezne uzivanie PC.
Jedine co viem tak chcem aby to bola 17nastka a zatial co som pozeral tak sa mi zapacili MSI GT 725 a GT 729 ale po precitani par forumov si niesom isty ci ist do tychto notebookov spomina sa ich caste kazenie problemy zo servisom a chcem vediet vas nazor ci to niesu iba kecy ludi co nemaju radi MSI a predsa pri notebookoch sa stava aj inym znackam ze sem tam daco odide a ci to neni tak aj s MSI ze sem tam sa daco stane a ludia to uz nafukuju ze su to nekvalitne stroje preto sa chcem radsej poradit planujem za ten notebook dat 1000-1300EURO a nech si uz kupim daco kvalitne zaujali ma ale aj ASUS G50(tam sa mi ale nepaci to ze je to iba 15tka) popripade by som pristupil aj na daku inu znacku ktoru mi poradite kludne sem hadzte linky budem to kupovat az za take 2-3 mesiace cize budem mat dost casu na premyslenie pripadne dalsie rozhodovanie sa diky moc.

polo

Příspěvekod polo » 30 čer 2009 20:30

Ak to chces kupovat za 2-3 mesiace tak to teraz neries bude uplne ina situacia nema to zmysel spytaj sa potom...


A s MSI je to pravda odporucam si precitat vlakno o MSI tu na fore.(Hned prve vyznacene ale aj take nadpisi vlakien toho vela naznacia)

ostri
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 30 čer 2009 20:07

Příspěvekod ostri » 30 čer 2009 21:13

To je pravda ze riesit to neni aktualne ale cestujem mimo domova a za tie 2mesiace sa mi zatial ten stroj bude zhanat cize cim skor by som sa chcel rozhodnut sam a nenechavat to na druhych a presvedcili ste ma ze MSI nie ale co teda kupit aby to malo podobny vykon ako tie GT725/GT729 dik moc.

oco1
píše často
Příspěvky: 175
Registrován: 17 říj 2008 23:20

Příspěvekod oco1 » 30 čer 2009 21:14

no jak si tady na fóru můžeš přečíst, tak u MSI na řadu GT uživatelé pějí jen samou chválu :P ty nejlepší reference ti určitě poskytne uživatel roman2277
Lenovo T500 + Ati 3650

ostri
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 30 čer 2009 20:07

Příspěvekod ostri » 30 čer 2009 21:32

to bolo myslene ironicky ci ako to mam chapat?! bo podla fora to je zmiesane dakto chvali dakto nie a nechcem mat problematiky notebooku so zlym servisom.

Idaho
občas něco napíše
Příspěvky: 70
Registrován: 12 kvě 2009 11:28

Příspěvekod Idaho » 30 čer 2009 21:46

Najdi a přečti si recenze (notebook.cz, svethardware.cz a taky google/seznam...), zeptej se uživatelů (romana bych vynechal cpe to msi skoro všude, promiň romane :wink: ), servis u nás zajišťuje společnost Penta (penta.cz), 2x jsem u nich 30 dní reklamoval notebook (ex600) a ted ho tam mám zase, ale prý se zlepšili a podle toho co píšou na stránkách to zvládají do 10ti dnů, kdyžtak napiš sz a já ti řeknu jak to vypadá

ostri
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 30 čer 2009 20:07

Příspěvekod ostri » 30 čer 2009 21:46

Este ma zaujal teraz tento notebook
http://www.toshibapc.sk/?Mode=Sti&StiId=98364
nemate skusenosti s toshibami ich kazitelnost pripadne aky servis poskytuju dik je to dobra alternativa tych MSI?!dik

maxov
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 23 čer 2009 18:57
Bydliště: Havířov,Brno,Tvarožná Lhota

x

Příspěvekod maxov » 03 črc 2009 12:45

na MSI se nedívám, Toshibu mám cca 6měsíců a naprostá spokojenost. Pokud si zajdeš na stránky diskuse Toshiby, tak si dost lidí stěžuje na přehřívání, nevím, jak to je v jiných diskusích, protože tam nechodím. Moje Toshiba se nepřehřívá (HDD do 40°C, CPU max. 60°C při hraní her, nebo defragmentaci disku), myslím, že to je ale tím, že pravidelně vysávám a čistím ntb.
Dříve jsem měl ACER aspire 5110 a do Aceru bych už zatím nešel. Odešel mi po 2,5roku používání a to byl předtím 2x v opravě a měl jsem display posetý mrtvými pixely. Taky se mi zdá, že za stejnou cenu bych mohl mít v té době lépe vyladěný ntb, ale nechal jsem se zviklat kamarádem, který měl Acer. Kamarádi jsou fajn, jen si od nich člověk nesmí nechat dobře radit :-D. Na obranu Aceru a pro větší objektivitu uvedu, že mi 2x spadl na zem a ntb využívám tak 16h denně. V práci na něm pracuji (mám cestovací práci) a doma i v hotelu ho mám na netu a používám ho jako TV. Dost často běží téměř non-stop.
Než jsem koupil Toshibu radil jsem se s 3 nezávislými odborníky a ti mi doporučovali, ať si koupím hlavně "značku" (Dell, HP, Toshiba, lenovo atd). Taky u jedné firmy, kterou dozoruji mají Toshiby jako pracovní PC a celkem si je chválili. Rovněž to je v neposlední řadě otázka ceny. Před MSI mě dva z těch tří odborníků varovali a třetí s ním neměl zkušenosti. Na můj dotaz, co Asus, nebo Acer mi jeden z nich řekl, že Acer není značka a druhý to samé řekl o Asusu a že Acer nemá dobrý servis. Třetí jen řekl, že by do Aceru nešel kvůli velké poruchovosti a špatnému přístupu servisu. Poruchovost můžu potvrdit, se špatným přístupem servisu jsem se nesetkal. (všem, kteří mají uvedené značky se omlouvám, nejsou to moje názory, jen píšu, co mě ovlivňovalo při koupi mého noťasu a s Acerem mám osobní zkušenost).
No a v době kdy jsem noťas vybíral si dcera přítelkyně koupila Toshibu A300 a bylo vybráno. Strašně se mi líbil i vzhledově a zatím si myslím, že jsem neudělal špatně. Noťas přenáším denně a zatím to na něm není vidět i přes jeho haněný lesklý vzhled. Když se upatlá, očistím ho :-). Ještě k tomu přehřívání Toshib: Dceři od přítelkyně se začal taky vypínat teplem, tak jsem jí ho prosál vysavačem a je jako nový (podobné parametry teplot jako já, jen CPU je mírně výše, má AMD, já Intell). Zanesený prachem ale byl řádně, často s ním dělá v klíně, nebo na peřinách v posteli, takže vysává peřiny chlazením CPU :-D, tak se není co divit. Servis Toshiby jsem zatím bohudíky neměl možnost vyzkoušet, ale ptal jsem se na to a prý je v Česku dobrý, ale osobně nevím a doufám, že vědět nebudu.
Naposledy upravil(a) maxov dne 03 črc 2009 13:08, celkem upraveno 1 x.
Toshiba Satellite A300-1MM Intel T3200 Dual Core 2,0GHz, 3GB RAM, 250GB HDD, integrovaná grafika Intel GMA 4500M, Vista Home Premium 32bit

To, co říkáme o druhých nejvíce vypovídá o nás samotných.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 03 črc 2009 13:02

Idaho píše:Najdi a přečti si recenze (notebook.cz, svethardware.cz a taky google/seznam...), zeptej se uživatelů (romana bych vynechal cpe to msi skoro všude, promiň romane :wink: ), servis u nás zajišťuje společnost Penta (penta.cz), 2x jsem u nich 30 dní reklamoval notebook (ex600) a ted ho tam mám zase, ale prý se zlepšili a podle toho co píšou na stránkách to zvládají do 10ti dnů, kdyžtak napiš sz a já ti řeknu jak to vypadá
Necpu to všude.Já nerozlišuji jednotlivé značky.Rozlišuji jen kvalitní výrobky a na jménu výrobce mi vůbec nezáleží.A řada GT je evidentně kvalitní.Alespoň v mém měřítku.(a značky jsem měl doma už skoro všechny).Ale na závěr bych podotknul,že moje nejmilejší značka je Toshiba.(a nejen v notebookách)
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

maxov
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 23 čer 2009 18:57
Bydliště: Havířov,Brno,Tvarožná Lhota

x

Příspěvekod maxov » 03 črc 2009 13:19

http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=10214
Myslím, že pod tento příspěvek se můžu 100% podepsat.
Toshiba Satellite A300-1MM Intel T3200 Dual Core 2,0GHz, 3GB RAM, 250GB HDD, integrovaná grafika Intel GMA 4500M, Vista Home Premium 32bit



To, co říkáme o druhých nejvíce vypovídá o nás samotných.

Tziky
guru
Příspěvky: 1694
Registrován: 04 zář 2007 21:23

Příspěvekod Tziky » 03 črc 2009 19:17

="polo"
A s MSI je to pravda odporucam si precitat vlakno o MSI tu na fore.(Hned prve vyznacene ale aj take nadpisi vlakien toho vela naznacia)


No to je opravdu nezaujatý postoj, já po sedmi měsících nezaznamenávám ani vůli na pantech a book pořád vypadá jak nový.....tolik ke kvalitě, té GT729 bych se nebál, je to super kousek, kdyby vyšel v době kdy jsem kupoval tak jdu do něj, ale i tak jsem se svý nadmíru spokoljen....

To Polo: tak si to vlákno přečti a až tam najdeš stížnost na řadu GT 17" tak dej vědět.....
MSI GT735

Hologos
píše často
Příspěvky: 156
Registrován: 02 lis 2007 18:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: MSI&ASUS alebo ine?

Příspěvekod Hologos » 04 črc 2009 03:15

ostri píše:ASUS G50(tam sa mi ale nepaci to ze je to iba 15tka)

Ano, sice je to 15, ale s krásným rozlišením 1680x1050 a kvalitním display (dle mého soudu)... Mám ho a jsem s ním nadmíru spokojen... Zatím jsem neměl problém ani s jednou novou hrou. Vše hraju na high, minimálně na medium (ale vždy vyplé stíny) na 1680x1050 i s AA (u některých her méně, u některých her více).. Jestli máš nějaké otázky, můžeš napsat PM.

To je, co se týče her.
Teďka pár slov o kvalitě. Notebook je to ryze herní, ale řekl bych, že krom jednoho místa na displayi, je šasi pevné (na plast). Nevim, zda-li má nějakou zpevněnou vnitřní konstrukci, spíše ne. Víko ntb je lesklé, což je velmi nepraktické, protože se snadno poškrábe a je na něm vidět každý otisk. Jsou na něm i diody a to dost hojně (2 hlavní se nedají vypnout softwarově).

Řekl bych, že pokud ho chceš na hry a semtam ho přenášet, není to špatná volba, jen si budeš muset dávat asi větší pozor na ten display. Já jsem nadmíru spokojen, neboť jsem ho dostal výměnou za 4x rozbitý jiný model a to mi prodejce zkrachoval, takže se na mě mohli klidně vykašlat.
ASUS G50V • Intel® Core™ 2 Duo CPU P8600 @ 2.40 GHz • 2x 2048MB DDR2 800MHz • NVIDIA GeForce 9700M GT DDR3 512MB • Intel 520 180GB SSD • Seagate Momentus 500GB 7200 RpM • 15.6" WSXGA+ 1680x1050 px • Windows 8 Pro x64

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 04 črc 2009 07:46

Vím ,že je to trochu mimo,ale ten 4x servisovaný notebook nebyl to náhodou model Asus A7Tc? Jinak za mě má doporučení v tomto případě MSI GT 729.Přeci jen 4850tka je výborná GK.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Hologos
píše často
Příspěvky: 156
Registrován: 02 lis 2007 18:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hologos » 04 črc 2009 21:13

Jj. přesně A7Tc.. A jak přesně říkáš.. Nerozlišuji značky modelové řady.. Pokazit se může každý notebook.. ;)
ASUS G50V • Intel® Core™ 2 Duo CPU P8600 @ 2.40 GHz • 2x 2048MB DDR2 800MHz • NVIDIA GeForce 9700M GT DDR3 512MB • Intel 520 180GB SSD • Seagate Momentus 500GB 7200 RpM • 15.6" WSXGA+ 1680x1050 px • Windows 8 Pro x64

Jeremi
občas něco napíše
Příspěvky: 95
Registrován: 13 dub 2009 23:26

Příspěvekod Jeremi » 04 črc 2009 21:42

skusil by som sa popozerat este aj po notebookoch sony vaio napr. FW41 vyzera velmi dobre
Sony Vaio VGN-FW11L


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 102 hostů