Sony VGN-FW41

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
dNt
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 03 črc 2009 14:54

Příspěvekod dNt » 08 črc 2009 23:11

skus CS ci to da Permanentne 100 fps :))) lebo pri neiktorych novsich grafikach to 100fps nedrzi :/

Boby
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2009 15:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Boby » 09 črc 2009 14:05

RosstaS píše:Tak nám pls pak napiš, jak na tom běhají nějaký náročnější hry a jak jede systém...dikec


Snad nemyslíš, že by tenhle NB měl problémy se systémem? To si děláš srandu ne? Jinak nejsem moc kamarád s Vistama, ale nakonec jsem se rozhodl je tam nechat. V mnoha směrech jsou lepší než XP. Jinak jsem se na to ptal a využití 1GB RAM je naprosto normální. Visty jsou jinak dělané než XP a když potřebují, tak si vemou i 2GB, ale zase umí paměť rychle uvolnit. To hrabání do disku je taky naprosto v normě, protože Visty umí sledovat činnost uživatele a dle toho se optimalizují. To trvá caa týden. Jinak tam běží ještě služba pro urychlování aplikací a indexování.... Záleží na uživateli co potřebuje, jinak to jde vypnout a je po hrabání. Jsou tady jiní guru a podle nich jsem se řídil a nelituju. Něco málo o hrách a výkonu GK už tady bylo řečeno a nebudu to opakovat. Pohledej a najdeš.
SONY VAIO VGN-FW41E

Boby
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2009 15:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Boby » 09 črc 2009 14:14

dNt píše:skus CS ci to da Permanentne 100 fps :))) lebo pri neiktorych novsich grafikach to 100fps nedrzi :/


Už to tady bylo řečeno X-krát. Jedna hra nevypovídá o výkonu PC!
Pokud chceš hrát CS na 100 FPS pořiď si PC sestavu a optimalizuj ji dle svých potřeb. NB není stavebnice a vždycky půjde o kompromis.
SONY VAIO VGN-FW41E

dNt
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 03 črc 2009 14:54

Příspěvekod dNt » 09 črc 2009 15:58

Boby píše:
dNt píše:skus CS ci to da Permanentne 100 fps :))) lebo pri neiktorych novsich grafikach to 100fps nedrzi :/


Už to tady bylo řečeno X-krát. Jedna hra nevypovídá o výkonu PC!
Pokud chceš hrát CS na 100 FPS pořiď si PC sestavu a optimalizuj ji dle svých potřeb. NB není stavebnice a vždycky půjde o kompromis.

CS je stara hra, na starom PC mi drzalo stale FPS a nejde o to ci hodnotim notebook podla jednej hry, len ma to zaujima...

bart89
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 26 čer 2009 22:21

Příspěvekod bart89 » 11 črc 2009 11:35

MOJE MALA RECENZE: vratil jsem se po 7 dnech cestovani v svycarsku spolecne s FW 41. Popravde neni to super mobilni stroj na prenaseni ve srovnani s nejakou 2 kg 14´. Ja ikdyz ho budu prenaset casto tak jsem ho volil k vuli technickemu oboru na VS + nejaky film a samo i hry proste multimedialka...

Hmotnost jak vite je 3,3kg ale k tomu je treba pripocist napajeci kabel, mysku, pouzdro (neoprenovy sleeve Belkin 15.6´ do batohu) a blizime se ke 4kg. Pokud by ho nekdo vybiral tak taky pozor na rozmery... je to trosku atyp a do batohu se mi vejde tak tak (doporucuju promerit).

Jak je psano vyse - s Visty taky nejsem az tak kamarad, snad pujde bezproblemove upgradovat na Win SEVEN.

Pribaleny software je full verze, jsou to aji uzitecne programky pokud je clovek uzivatel (Photoshop a premiere elements, program na paleni Roxio atd).

Velka prednost je super display (rozliseni, barvy), ale je je lesteny, coz neni moc zadobre venku na slunicku...

HRY: Zatim jsem testoval CS 1.6 a ta slapala maximalne (co jineho cekat) a hru GRID. U Gridu nevim jestli to bylo na full detaily ale jede bez sekani plynule, opravdu na tuto konfiguraci moc pekne... Ovsem kdyz ho pustim tak je vaio schopno vytopit cely pokoj. Speedfan mi ukazal teplotu pres 55°C na procesoru (v klidu 32-35°C).

Vetracek jede bezslysne, semtam se na par vterin sepne do rychlejsch otacek...

Touchpad je lehce teply ovsem nedokazu posoudit jestli to je moc... rovnez je teplo nad diskem vedle touchpadu napravo, ale zadne zavratne teploty...

Technicka podpora a zaruka se ted organizuje nejak pres web nebo telefonickou linku a ne jez pres prodejny.

Baterie: tak jako ty dve hodiny to se snizenym jasem urcite budou, pokud delame beznou praci, nekdy to snad stopnu presne...


Nevim co jeste dodat. Nejsem zadny odbornik, s NB jsem se setkal jako bezny uzivatel.

zaverem? I pres vyssi celkovou hmotnost nelituju ze jsem ho zvolil a doporucil bych ho dale...



EDIT: jo a pozor, zjistil jsem ze nova baterie stoji snad 5tis, vetsi kapacita okolo 7tis coz je si myslim docela extrem, tak snad je i k prodeji nejaka neoriginalni predrazena verze
Sony VAIO FW 41 E

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 11 črc 2009 18:04

prislusenstvi k sony jedine na ebay, maji tam rozumne ceny (za adaptery, treba par stovek), originalni baterie treba uz za dvojku atak.
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

Boby
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2009 15:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Boby » 11 črc 2009 22:33

Výdrž baterie - běžná práce se zapnutou WiFi, nastavení Vaio Optimized (tedy podsvícení full) je garantovaných 2hod 30min.
SONY VAIO VGN-FW41E

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 13 črc 2009 09:53

Děkuji uživatelům za příspěvky o notebooku, měl bych ještě pár otázek.
Vážili jste někdo ten notebook? Vím, že parametry od výrobce říkají 3,3 kg, ale v recenzi píšou 2,85 kg.
Jak ztuha jdou panty displeje, musí se při rozevírání používat obě ruce? Drží lcd pevně v poloze, nekejvá se když se s notebookem hejbe?
Co repráky notebooku, pokud můžete s něčím srovnávat, jak jsou použitelný (např jestli ozvučí průměrně velkou místnost)? Je to multimediální notebook, tak doufám, že tam Sony dalo slušný.
Na co jsou tlačítka S1 a AV mode?
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

bart89
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 26 čer 2009 22:21

Příspěvekod bart89 » 13 črc 2009 10:26

pri rozevirani je potreba obou rukou jinak se zacne zvedat i telo, poloha sevreni v poslednim cm jakoby magneticky priskoci k sobe, tudiz zadne rozeviraci tlacitka na hacky atd...
lcd nejde naklonit do primeho smeru, svira max uhel okolo 120°, samozrejme ze pri prenaseni a drcnuti lehce zakmita ale urcite je pevnejsi nez napr asus

S Button je klasicky nastavitelne tlacitko prevazne na VAIO fce

repro mi prijde fajn, hlucnost pri nejvetsim volume je ciste a jasne bez sumeni... (jestli pruerne velka mistnost je 5x4m tak ano)

AV tlacitko spusti nejake multimedialni rozhrani


vazit se mi nechce sry, ale jestli to neni hodnota bez baterie? hm?
Sony VAIO FW 41 E

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 13 črc 2009 10:45

Ta váha v recenzi by měla být s baterií ("inclusive akku"), ale to je jedno, dík za doplnění toho zbytku.
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

kamca
píše často
Příspěvky: 210
Registrován: 13 črc 2009 18:38

Příspěvekod kamca » 13 črc 2009 18:43

Dobrý den.
Měl bych vážný zájem o tenhle Nádherný Notebook a měl bych pár dotazů:
-Dočetl jsem se,že Notebook nemá českou klávesnici???
-Systém Windows Vista je v češtině?
-Pokud někdo tento Notebook má,používáte nějakou chladící podložku?
-Občas bych si chtěl zahrát nějakou hru a zajímá mě,jestli si zahraji nějaké novinky? Třeba GTA 4 v jakém nastavení by se tak dalo hrát?
Děkuji za odpovědi.....

dNt
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 03 črc 2009 14:54

Příspěvekod dNt » 13 črc 2009 20:56

ja by som sa chcel opytat ze ake je to prenasat ho kazdy den a ako je natom s pevnostou a iem si kupovat podobny len o triedu vyssi

Boby
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2009 15:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Boby » 13 črc 2009 21:26

Jedná se o Vaio CZ, tedy klávesnice je česká.
Operační systém je multi, jazyk se vybírá při instalaci a čeština samozřejmě nechybí.
Chladící podložka není na běžnou práci potřeba. NB netopí. Jediná teplejší místa jsou touchpad a pochopitelně levá strana u výdechu chlazení. Ventilátor je automaticky regulován, neběží v kuse.
Z her jsem zkoušel zatím Crysis. Rozlišení 1280x720, nastavení vše na high. Naprosto plynulé i v náročných scénách. Tady už ale dá o sobě NB vědět, ale ani po 5 hodinách hraní jsem nepozoroval žádné extrémní teploty. Nicméně ventilátor chladící podložky by byl určitě tišší a NB by se ulevilo.
GTA rozjedeš na slušné úrovni taky. Už se tady o tom psalo.
Naposledy upravil(a) Boby dne 16 črc 2009 12:36, celkem upraveno 1 x.
SONY VAIO VGN-FW41E

Boby
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2009 15:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Boby » 13 črc 2009 21:38

dNt píše:ja by som sa chcel opytat ze ake je to prenasat ho kazdy den a ako je natom s pevnostou a iem si kupovat podobny len o triedu vyssi


No já bych ho každý den tahat nechtěl :P Ale zase když koupíš dobrý batoh s vyztuženými zády, tak se to dá.
Pevný je dost, ve své třídě určitě špička, ale je to plasťák, tak to chce trochu slušné zacházení. Klidně do něj jdi. Nebudeš litovat.
SONY VAIO VGN-FW41E

dNt
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 03 črc 2009 14:54

Příspěvekod dNt » 13 črc 2009 23:38

Boby píše:
dNt píše:ja by som sa chcel opytat ze ake je to prenasat ho kazdy den a ako je natom s pevnostou a iem si kupovat podobny len o triedu vyssi


No já bych ho každý den tahat nechtěl :P Ale zase když koupíš dobrý batoh s vyztuženými zády, tak se to dá.
Pevný je dost, ve své třídě určitě špička, ale je to plasťák, tak to chce trochu slušné zacházení. Klidně do něj jdi. Nebudeš litovat.

za reakciu velmo pekne dakovala :)


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů