Notebook niečo ako Asus W90VP okolo 1,8k €

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 22 črc 2009 00:59

wist píše:mal si ho doma ?? a co vravis na to aky je hruby alebo tazky ???? ja si ho chcem niekde aj preziriet v nejakej predajni skusim to asi v prahe niekde ..tam by ho mohli mat na predajni alebo neviete o nejakom mieste ?


Všechny své postřehy jsem sepsal v recenzi: http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... 9/asus-w90

Těžký je opravdu hodně. Skoro 8 kilo i s adaptérem se snadno pronese.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

wist

Příspěvekod wist » 22 črc 2009 01:58

hah, super recenzia dost helpful ..diks

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9098
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 22 črc 2009 06:47

To Skemrala:

Napsal jsi "Stejně mě překvapuje, že přibližně 90% budoucích prváků na VŠ si pořizuje multimediální/herní laptopy."

Co Te na tom prekvapuje? Je videt, ze jsi na koleji nebyl. Tam se porad hraji hry a cumi se na filmy :wink: ....kdyz se teda zrovna nechlasta :lol:
Asus ROG Strix G18

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 22 črc 2009 07:56

orgasmis: Záleží o jak moc názorčnou školu jde. Na ČVUT FEL tohle vidíš tak v prváku a druháku. Pak většina těch lidí s herními notebooky odpadne, takže když jsem pak šel ke státnicím, tak ve skupině 6 lidí ten den byly 3 ThinkPady, 2 DELLy a jedno MSI. To MSI ovšem nebylo herní; byl to 12" model - jeden z těch, které považuju u tohoto výrobce za kvalitní.

Ale co, to hraní k začátku studia na FELu asi patří, protože jsem dřív měl taky herní notebook a první dva semestry jsem taky takhle trávil. Taky pravda, že lidi, co byli vyhozený a šli studovat na VŠE, tak pařej WOW ještě teď a jsou spokojený :roll:.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Adam Škamrala
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 02 črc 2007 22:31
Bydliště: Fryšták/Brno

Příspěvekod Adam Škamrala » 22 črc 2009 08:07

orgasmic : (pro info, Škamrala, komoleni Skemrala me sice uz pronasleduje od mladi, ale co uz :) )
Pravda, za dobu studia na VŠ jsem využil pouze privátů, ale byl jsem párkrát na kolejích u kolegy, který říkal to samé, že si každý jeho spolubydlicí (zatím všichni vždy prváci) pouští pořád filmy a hrajou hry. A každym rokem se to u něj střídá, protože takhle to na obtížnější VŠ nejde.
Musel jsem si tou otázkou rýpnout, protože taky jsem si pořídil na počátku studia VŠ multimediální notebook a dodnes jsem nepoužil žádné ty dotykové multimediální tlačítka, nevyužil jsem jeho podstatu ve hrách, spíše mě štvalo, že vydžel maximálně 2 hodiny a při prohlížení slajdů/studijních opor se už hodně zahříval (a zažil 3 reklamace, které vždy vyšly před zkouškovým).
Takové věci mě vylečily v pořízení notebooku jedině s NBD zárukou, kvalitním zpracováním, hlučností, výkon v 3D Mark 06 je ta poslední věc, která by mě zajímala.

edit: souhlas se swarmovým příspěvkem. Existují VŠ, kde člověk má hodně volného času, ale pro mě technicky založené školy prostě vyžadují hodně času mimo rozvrh (přednášky/demonstrační cvičení/laboratoře).
Koukám VŠE (Ekonomická), to u nás v Brně, když se na FITu nedaří, tak studentí přejdou na FP (Podnikatelská), tam mají pruměr 1.x, kdežto na FITu měli 2.5+. Bohužel, to jsou ty rozdíly.
Lenovo W500 T9600 (C2D 2,8GHz), 4GB DDR3 RAM, HDD 250GB, 15,4'' WUXGA, GPU ATI FireGL V5700 (512 MB)
3y NBD
TP Advanced Mini Dock

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9098
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 22 črc 2009 08:57

Proto lidi kupuji notebooky dle svych potreb. Kdyz chces nb na hrani, musis pocitat s tim, ze je hlucnejsi, vice se zahriva a vydrz je na styru. Proto je tato premisa irelevantni.

Trh je notebooky vylozene presyceny, takze kazdemu dle vlastni chuti. No jsou studenti, co i narocnou skolu zvladaji levou zadni. Mel jsem na koleji typka z pataku, co studoval informatiku a statnice delal z kybernetiky, coz podle me je uz ten vas narocnejsi obor :) a behem studia a prace na statnici si nasel cas na hry, cerveneho trpaslika a hodne posilovnu ;)


Edit: Nechtel jsem umyslne ironizovat Tve prijmeni...jen jsem se v dobe psani prispevku nemohl presne vzpomenout a byl jsem liny zascroolovat nize k jiz napsanym prispevkum :wink:
Asus ROG Strix G18

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 22 črc 2009 10:58

orgasmic píše:Nic levnejsiho s podobnym vykonem urcite nenajdes. Jestli pokukujes po takovym stroji, tak prece nemuzes koukat na penize. Jestli resis finance, tak takovy book neni pro Tebe.

Jedina levna alternativa bude nove MSI GT729, ktere se bude prodavat za cenu kolem 35tis s DPH a ktera rozchodi vsechny hry ve FullHD plynule s peknymi detaily.

Vykon GTX280M SLi je diskutabilni. Rozhodne neplati, ze je vykonejsi nez 2xHD4870. HD4870 mobility vychazi z desktopove HD4870....GTX280M vychazi z 9800.

V nekterych hrach je lepsi jedna a v jinych druha varianta.

Jestli chces kvalitni book a nevadi Ti mensi rozliseni displaye (da se koupit panel s vyssim rozlisenim), tak ted je v akci Toshiba X300 s 9800M GT a stoji 35tis.



Tak po dlouhé době jsem zde opět zabrousil. Porad ti samí lidé :-)
Musím reagovat na výkon GTX 280M v SLI zapojení.
Nejvýkonější grafické zapojení na mobilní platformě, tedy GTX 280M SLI, překonává HD 4870 CF. Říká to nejen nvidia, ale i notebookcheck podle jejich testů (již starších, dnes bude náskok o píď vetší díky novým ovladačům) a další notebookové autority. Takže nevím, odkud máš ty informace. Všude nainternetu se jako nejvýkonějšá mobilní grafika prezentuje GTX 280M a tedy SLI jako nej řešení. A to bude dáno buďto tím, že CF potřebuje velmi vysoký výkon procesoru aby dobře škálovalo (tedy QX9300 a lepší),nebo jsou takty prostě moc nízko a nvidia je má vysoko, nebo prostě nemá ovladače. Ale HD 4870 je dnes prostě a jednoduše druhá. Situace se může změnit s uvedením GDDR5 pamětí.....

Pokud máš jiné informace, tak mi ukaž zdroje :-)

PS: Co se vysoké školy týče, já stihl komě hraní, cestování, pokeru a byznysu kalit, pařit a také sem tam studovat. Tak nevím proč by někdo nemohl hrát WOW, vysoký škola není nic težkého. Pokud teda nechodíte na práva a podobné jiné školy, kde se to prostě musíte naučit nazpaměť a vychrlit to. Technické školy zrovna těžké nejsou, v brně tam beerou kde koho i lidi s hrozným prospěchem, udržet se tam pak je věc jiná, ale zdaleka to není nejnáročnější obor. Kamarád co tam programuje (VUT) má leháro. Každá škola je odlišná, ale jen hrstka škol opravdu nedovoluje WOW :-D
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9098
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 22 črc 2009 12:27

To Bangla:

Jestli narazis na nedavnou demonstraci a srovnani GTX280M SLi proti mobility HD4870 CF, kterou demonstrovala sama nVidia, tak se Tvym nazorum nedivim :lol:

Jen pro info, vsude za to sklidila nVidia jen posmech....nejenze byl v nb s SLi 2x vykonejsi procesor, ale v nb s CF byly rok stare ovladace a vsichni vime, jak umi ATi ladit sve drivery :wink:

+ navic tam byly uplne nesmyslne vysledky FPS u nVidie, ktere nezvladne ani stolni GTX280 v SLi...melo to jediny ucel a to pocernit ATi, coz by jiste nVidia nemela zapotrebi, kdyby ty grafiky byly skutecne vykonejsi.

Vysledky z notebookcheck bez s rezervou ;)
Asus ROG Strix G18

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 22 črc 2009 12:54

O tom nevim, to co rikas je pro me novinka. Mohl bys sem hodit nejaky link na neco z toho co rikas?

Ja mam vysledky nejen z notebookcheck a vysledku uzivatelu NBR fora, kteri meli tu moznost testovat obe dve varianty. A SLI bylo o kousek lepsi. Vim ze makreting nvidie neni vzdy nejpruhlednejsi, ale vsude na netu je prezentovana nvidia jako vitez. Porad si mi neuvedl jediny podklad, kde by prezentovali Ati jako nejvykonejsi (nebo CF). Bez toho se tady nemame o cema dohadovat a tvoje domenky nemaji zadnou vahu.
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9098
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 22 črc 2009 13:34

Nemam potrebu Ti cokoliv dokazovat. Jako prodejce Goldmax je logicke, ze budes preferovat SLi :lol:

Psalo se o tom tusim na pctuning.cz nebo ddworld.cz


Tak jsem si dal kvuli Tobe tu praci a nasel jsem to :wink:

http://www.ddworld.cz/index.php?option= ... &Itemid=86
Asus ROG Strix G18

Tziky
guru
Příspěvky: 1694
Registrován: 04 zář 2007 21:23

Příspěvekod Tziky » 22 črc 2009 13:45

Jestli se nepletu, tak ATI má jako hlavní podporu DX, NV má PhysX a záleží na konkrétní hře co podporuje, tam vede ATi a tam zase NV.....
MSI GT735

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9098
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 22 črc 2009 13:49

To Tziky:

Ano, to jsem psal, zalezi na hre.
Jen se mi nelibi Banglovo zaujate nazory. Samozrekme jako prodejce Goldmax nemuze rikat neco jineho :lol:
Asus ROG Strix G18

Tziky
guru
Příspěvky: 1694
Registrován: 04 zář 2007 21:23

Příspěvekod Tziky » 22 črc 2009 13:54

jj

To Bangla: Proč nemáte booky s ATI??? (levnější a stejně výkonná varianta NV)
MSI GT735

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9098
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 22 črc 2009 14:24

protoze jsou to kupovane stavebnice...jako je Umax, VBI, Clevo apod. Maji udelane smlouvy s dodavateli a vyrobci. Stejne ten Goldmax je v Cechach za ty penize neprodejny. Kdyz si objednas ten samy book z Nemecka od Devil, tak Te vyjde na polovicni cenu.

A nemusis se bat pripadneho servisu :twisted:
Asus ROG Strix G18

Tziky
guru
Příspěvky: 1694
Registrován: 04 zář 2007 21:23

Příspěvekod Tziky » 22 črc 2009 14:28

JJ, já vím koukal jsme na ně, ale češi se bojí něco koupit z Německa, tak si raději připlatí 10k a více a mají "kvalitní záruku"
MSI GT735


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 90 hostů