R400 - zpětná instalace Win Vista

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
zennie
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 25 črc 2009 17:50

R400 - zpětná instalace Win Vista

Příspěvekod zennie » 12 srp 2009 22:08

Dneska jsem donesl domů nové Lenovo R400 s předinstalovanými Win Vista. Provedl jsem konfiguraci co chtěl, pak jsem systém uspal a .. už nenaběhl, při bootování hodil chybu a nešel dál, ani do nouzového režimu se nebylo možné dostat, chtěl Win Vista Recovery CD/DVD.

Jenže to v balení není. Mám pouze Rescue and Recovery disc (for use with Windows XP) a další recovery disc (Windows XP SP2). Protože nemám žádné Vista CD/DVD, tak jsem nabootoval z Rescue and Recovery a pustil automaticky recovery co mi nabízel. Běželo to asi půl hodiny a systém se downgradoval na XP (což mi tak nějak došlo, když k tomu byla příručka Windows XP Conversion Kit a na obou médiích bylo psáno XP).

Bohužel XP nechci a rád bych dostal zpět Win Vista. Až pak jsem se po hledání na netu dočetl, že se nějaká instalace uchovává na skrytých partitions. Vím, že ve Win Vista jsem dvě partitions viděl, a v XP jsou evidentně stále (nezobrazují se, ale systémový disk hlásí o 30 GB nižší kapacitu).

Tak jsem znovu nabootoval Rescue and Recovery, pročetl si help a zjistil, že je tam možnost obnovit factory default, podle popisu to znělo, že by to opravdu mělo obnovit Win Vista. Jenže i když dám tuto obnovu z disku, chvíli něco běží, pak se restartuje a požádá o jedno z XP obnovovacích CD a skončí to znovu nainstalovanými XP.

Obnovovací média pro Win Vista jsem nestihl vytvořit vzhledem k tomu, jak rychle se systém stihl sesypat.

Jak tedy dostat zpět Win Vista? Podaří se mi to s Rescue and Recovery? Napadla mě možnost stáhnout Win Vista z netu a zadat svůj product key, ale přijde mi to jako pěkně neefektivní řešení, vzhledem k tomu, že jsem si zaplatil nb s Win Vista, které byly od počátku nefunkční a nemám k tomu ani DVD, ze kterého bych je načisto přeinstaloval. Je vůbec normální, že k OEM verzi nemám DVD s OS? (zatím jsem jen vždy kupoval nb bez OS).

...další pokus o obnovení factory default skončil zase instalací XP. Je snad "factory default" XP (ačkoli to přišlo s nainstalovanými Win Vista) nebo se při prvním obnovení přemazal i "zálohovací" oddíl (což bych nečekal) ?

zivan
guru
Příspěvky: 3442
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 12 srp 2009 22:28

Pokud se nepletu, tak jsi tou instalaci XP smazal i puvodni skryty disk s Vistama a misto toho tam ted mas skrytou oblast s XP. Mas proste ted ntb ve stavu, jako by byl prodavany s XP.
Pro obnoveni Visty potrebujes Recovery media s Vistou. Ty si normalne clovek vypali, kdyz po koupi ntb nabootuje. Obavam se, ze v tomhle stavu ti tezko nekdo uveri, ze nastala chyba pri prvnim spusteni, ale zkusit to muzes. Pokud by to neproslo, tak si muzes zaplatit nova media od Lenova nebo sehnat nekoho s R400 a zkopirovat si je od nej.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

j.matrix
píše často
Příspěvky: 430
Registrován: 17 dub 2009 08:40

Příspěvekod j.matrix » 12 srp 2009 22:56

no, ked ti nenabehol system mal si pokracovat modrym tlacitkom a z disku spustiti rescue and recovery a odtial obnovit vistu, kedze si disky este nemal. teraz si mozes objednat zo servisu recovery media visty, su to tri dvd.
Lenovo ThinkPad T500 , T9400, 6GB RAM, crucial m4 240GB ssd, 4500mhd+3650, LED podsvietenie, 320GB Ultrabay, Win8

Lenovo ThinkPad X201

zennie
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 25 črc 2009 17:50

Příspěvekod zennie » 12 srp 2009 23:28

Hm, no to mi dochazi ted, ale ne kdyz jsem dal obnoveni systemu, jelikoz Vistu i Lenovo drzim v ruce poprve ... ani se mi nedari zjistit, co ta DVD stoji, jelikot jediny Lenovo servis, ktery jsem nasel, ma momentalne nefunkcni web.

S R400 bohuzel nikoho neznam, kdyby se zda nasel nekdo ochotny, kdo by sve kopie DVD dal k dispozici, samozrejme bych byl velice rad.

Kdybych nainstaloval uplne cistou kopii Win Vista, tak predpokladam, ze zase nebudu mit k dispozici SW vybaveni. Da se aspon zvlast doinstalovat (nekde na XP obnovovacich DVD) nebo stahnout?

Bohuzel jsem necekal, ze mi to smaze skryty oddil, myslel jsem, ze ten zustane. Chyba, no.

V nejhorsim si necham XP, ale ani trochu se mi do toho nechce ...

zivan
guru
Příspěvky: 3442
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 13 srp 2009 10:27

Zkus zavolat do nejblizsiho servisu a vysvetlit jim problem. Treba budou ochotni ti tam tu Vistu hodit zadarmo :)
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

zennie
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 25 črc 2009 17:50

Příspěvekod zennie » 13 srp 2009 11:47

Dobre :) bud pres den zkusim zavolat dodavateli, nebo uz se na to vykaslu a necham si XP .. protoze uz mi jinak asi rupnou nervy.

Chci prejit na Win7 az budou, tak jsem si trochu chtel zvyknout na ovladani novejsiho systemu (pouzivam 2000), at to pak mam snadnejsi ... ale kdyz se ten system stihne zhroutit driv, nez udelam zalohovaci media ... ach jo.

Kazdopadne dekuju :)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 13 srp 2009 15:37

zennie píše:S R400 bohuzel nikoho neznam, kdyby se zda nasel nekdo ochotny, kdo by sve kopie DVD dal k dispozici, samozrejme bych byl velice rad.

nemusi to byt prave R400, moze to byt aj iny Thinkpad rovnakej generacie (R500, T400, T500,...). v servise si asi za instalaciu nechaju zaplatit alebo ti predaju recovery media na vistu - obe moznosti ta vydu asi plus minus rovnako (tie media stoja okolo 500 korun myslim). ako zarucnu opravu to pravdepodobne neuznaju ale skusit mozes. :)
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů