finalni rozhodovani mezi ntb do 15k

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
papapa
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 01 zář 2009 22:38

Příspěvekod papapa » 07 zář 2009 20:54

4.5h opravdu vydrží, má to vyzkoušeno při normální práci (internet, word) - je to na 6 článkovou baterii na 8 údajně až 7 hodin ale nemám vyzkoušeno. Pŕi sledování filmu vydrží zhruba nad 3 hodiny při hraní 2.5 nebo velkém vytížení 2.5h. Na klávesnici se velmi dobře píše - podobně jako na klasické k desktopu - klávesy nejsou úplně u sebe, ale je mezi nimi mezera a dobře se na ně mačká, samozřejmostí je tam numerická část. Chladný je tento notebook víc než jiné. Bez ztišení se teplota procesoru pohybovala od 24-34 stupňů což je úplně super (vzhledem k pokojoivé teplotě 20 stupňů). Po snížení otáček ventilátoru se mi teploty zvedli na 35-50 stupňů, ale zas je teď notebook málo hlučný.

styllus
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 11 srp 2009 09:55

Re: určitě 4510s

Příspěvekod styllus » 08 zář 2009 07:51

papapa píše:Já osobně bych šel do HP ProBook 4510s. Mám ho doma a je opravdu dobrej. Má velmi kvalitní klávesnici a HDMI výstup na externí monitor. Vydrží dlouho (4,5hodiny) a je velmi chladný. Hlučný sice byl, ale ztišil jsem si ho, takže hlučnosti bych se nebál.


Prosímtě mohl bys napsat jak jsi ho ztišil? měl jsem hodoma dva dny a vrátil jsem ho kvulipískání ale o ztišení jsem taky přemýšlel i když neblyo to tak strašné jak všude píší...

Iceman17
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 01 zář 2009 14:28

varování

Příspěvekod Iceman17 » 08 zář 2009 11:19

tímto příspěvkem jsem chtěl všechny varovat v tomhle tématu.. dneska jsem se ptal jednoho známého který se kolem notebooků pohybuje už hodně dlouho a sehnal jich jiným lidem už stovky.. ptal jsem se ho co si myslí právě o těchto 2 co jsem vybral tzn ASUS X61SL-6X204C a Acer Aspire 5738G.. Acer vyškrtl jako první s tím že už jich prodal hodně a drtivá většina lidí se vracela s tím že jim nefunguje tohle a tamto, takže mi řekl že co do kvality zpracování je Acer propadák.. ne že by byl nějak osobně proti Aceru ale pouze vidí tu poruchovost.. a u Asusu mi řekl že by to byl dobrý výběr kdyby to mělo chipovou sadu od intelu.. takhle když to má jakousi SIS sadu, tak že to je prý jako kdybych namontoval motor z oktávky do 120 a divil se že mi to nejede jak má.. takže určitě prý si mám dát pozor na to jestli to má Intel procesor a Intel čipovou sadu...... takže v podstatě jdu vybírat znovu s tím že se mám orientovat na Asus nebo HP, před Acerem.. a co se týče přehřívání Asusu, tak řekl že co čekám když tam je lepší grafika a peru to na plný výkon tak že to asi bude hřát.. ale že při normálním provozu tzn internet, psaní textu a tak je taky tichý a nepeče stejně jako ostatní.... tak toť co jsem se dozvěděl dneska takže jdu znovu hledat...

petrajs

Příspěvekod petrajs » 08 zář 2009 11:37

tisckrat a zase poprve.....ano, acer v minulosti do do spracovani na tom nebyl nejlip, ale za posledni 2 roky se hodne zlepsil, mimo to v teto cenove kategorii nemuzes cekat zadnou extra kvalitu u zadne znacky, a konkretne aspire je na tom v teto kategorii pry mezi temi lepsimi kousky

Iceman17
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 01 zář 2009 14:28

Příspěvekod Iceman17 » 08 zář 2009 11:48

ok, jasně nějakou extra kvalitu nečekám ale jenom se zeptám ještě kde jsi slyšel že jsou Aspire prý lépe zpracované?

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 08 zář 2009 12:12

Hodně lidí to tvrdí, já jsem bohužel nikdy žádný acer neměl a taky to nemůžu potvrdit. Každopádně kdybych vybíral notebook do 15, tak bych acer nevyřadil jen kvůli značce. Takto bych se asi vyhnul asusu a MSI, ale ne aceru. Toť můj názor...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

petrajs

Příspěvekod petrajs » 08 zář 2009 12:17

rekl bych, ze v teto cenove relaci proste musis jen vybrat to nejmensi zlo :twisted:

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 08 zář 2009 13:18

informace typu jedna baba povídala...ty jsou nejlepší a zaručeně pravdivé ...
ACER Aspire 6920G-582G32MN

bobo18
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 09 úno 2009 19:28

Příspěvekod bobo18 » 08 zář 2009 14:49

si myslim ze za ty prachy je nejlepsi volba toto http://acer-eshop.cz/0|33|.d.618707.tra ... linux.html
a win 7 mas ted zadarmo

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 08 zář 2009 15:39

icemane, ty jsi buď naivní jak desetileté dítě, anebo se necháš opít i suchým rohlíkem a kdyby ti ten "známý" /určitě nějaký chytrolín z Aukra co vykládá pohádky pořád a všem/ navykládal třeba že to co má on, se ještě jen začne za dva roky vyrábět, tak mu to sežereš. Ten konkrétní Acer se prodává u nás jen pár týdnů a i to ho skoro nikde nemají, ale tvůj "známý" jich prodal snad stovky a snad všechny mu lidi vrátili, že nejde to, nebo ono...kam se hrabe Alza, nebo Mironet, kvůli němu určitě zkrachují. Držels alespoň některý ze současných Acerů v ruce? Nedržel, netlachal bys totiž takové bláboly, já bych ti mohl o kvalitě resp. nekvalitě lecos povykládat, ale zrovna tobě by to sotva pomohlo, když máš takové zaručené správy z "první" ruky :lol:
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Iceman17
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 01 zář 2009 14:28

Příspěvekod Iceman17 » 08 zář 2009 16:07

milý gogo, asi jsi zřejmě vůbec nepochopil o čem můj příspěvek byl. samozřejmě vím že se tento ntb prodává jen krátce a to že můj známý jich prodal stovky to nebylo myšleno tak že prodal stovky těchto modelů!! ale obecně Acerů.. takže to zaprvé.. a za druhé v ruce už jsem pár Acerů měl a mám i pár přátel kteří je mají a ti jsou na jejich kvalitu názorově tak půl na půl proto jsem se ptal toho známého, který btw držel v ruce a odzkoušel tak 5x víc noťasů než ty za celý život.. takže si dej pivko a uklidni se :wink:

petrajs

Příspěvekod petrajs » 08 zář 2009 16:18

gogo mohl by jsi prosimte tedy neco aspon malo k tomu aspire rict ? ja se v tom nevyznam skoro vubec, pouze posledni 2 tydny procitma fora a recenze, ale neni nad vlastni zkusenost, vidim, ze v podpise sam nejake aspire mas, ja jsem momentalne rozhodnuty pro to 5738g s HD4570, myslim, ze za ty penize je to dobry kup, a snad jsou ty aspire i docela kvalitni a budu jen rad, kdyz me utvrdis :)

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 08 zář 2009 16:52

iceman:
ono do 15k je to docela problem najit neco lepsi nez zminovany acer
a uprimne v porovnanim s MSI, Asusy, Paviliony, Satellity atd. ... si ty Aspiry nevedou spatne.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 08 zář 2009 17:02

Icemane, pro tvé uklidnění- piju jen tady na fóru ve virtuálním baru, v reálu mě to už hodně dávno přešlo, když jsem já držel poprvé notebook, resp. když jsem svůj první v roce 2000 vezl z Kalifornie, tvůj známý pravděpodobně honil zvířátka u babky na vesnici, o těchto věcech myslím nemá smysl se s tebou vybavovat. Pochopil jsem docela dost z toho, cos tady blábolil a nepotřebuji k tomu další přiblblé komentáře :?

Petrajsi, už první řada Gemstone byla o hodně lepší, než předchozí "Folio", teď už rok stará Gemstone Blue je ještě lepší, co se týče konstrukce, myslím, že mezi čistokrevnými plasťáky mezi multimediály konstrukčně vede. Třeba tenhle co mám kdyby měl pevnější víko, strčí do kapsy cokoliv své velikosti kromě pracovních stanic od renomovaných výrobců. Všichni říkají plasťák, přitom má pod vrchním dílem a klávesnicí celoplošnou slitinovou desku s výřezem na modem a nějaká připojení. K ní je zespodu přichycena základní deska se spodním dílem, notes se pak neprohýbá, ani nevrže po roku používání. Nevím přesně jak jsou na tom 15 a 16" ale pochybuji, že by byly s konstrukcí o třídu níž. Po roku používání si na zpracování nikdo nestěžuje, no a to že někomu něco odejde? Ve všech sekcích všech výrobců se řeší to samé, takže proč ne Acer, resp. Asus?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Iceman17
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 01 zář 2009 14:28

Příspěvekod Iceman17 » 08 zář 2009 17:40

---> gogo :o ooo první notebook v roce 2000, hm tak to tě můžu jenom politovat žes pro něj jel tak daleko.. v roce 2000 ten můj známý pracoval s noťasy už několik let, a v podstatě s nimi pracuje do dneška skoro denně, takže se zjevně vyzná o hodně více než ty. a s těma zvířátkama na dvorku to bych tipnul zřejmě na tvůj problém... no ale jak vidím nemá smysl se s tebou o tomhle bavit, vidím že tě baví si tady hrát na nějakého mastera který všemu rozumí líp než ostatní.. pravda já tolik zkušeností nemám to přiznávám, ale mám taky svoje zdroje a to kvalitnější, takže tím bych asi tuto "hodnotnou" konverzaci s tebou uzavřel...


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 148 hostů