HP Compaq 6735s

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Václav Sedlář
píše často
Příspěvky: 219
Registrován: 30 srp 2008 14:58

Příspěvekod Václav Sedlář » 04 zář 2009 19:30

zapíná se soušasně s wifi tlačítkem vedlě tlačítka na zapínání-když je bt/wifi vypnuto,tak tlačítk svítí oranžově a když zapnuto, tak modře...

helps
občas něco napíše
Příspěvky: 87
Registrován: 28 srp 2008 12:27

Příspěvekod helps » 05 zář 2009 16:39

aha tak dekuju :) takze je v podstate zaply porad dyz je zapla wi-fi ze?!

Václav Sedlář
píše často
Příspěvky: 219
Registrován: 30 srp 2008 14:58

Příspěvekod Václav Sedlář » 05 zář 2009 16:47

přesně tak :D

ajsp
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 08 zář 2009 01:15

6735s

Příspěvekod ajsp » 08 zář 2009 01:26

Dobry den, koupil sem pritelkyni tento notebook (konfigurace s Turionem X2) a notebook neuveritelne hreje a huci, az sem ho jednou radsi vypnul, jak me z toho rozbolela hlava. :( Da se tomu nejak zamezit?

- sam mam 6710s s Core 2 Duo a notas je klidnej a tichej. To je AMD Puma vazne tak hlucna?
- nepomohl by upgrade na Win 7 (az budou samozrejme, popripade ma nekdo zkusenost s 32 bit verzi s dostupnosti a kompatibilitou driveru?), popripade smaznuti predinstalovanejch Vist a instalaci cistyho OS (bez HP balastu)?
- v pripade, ze smaznu instalacku a Recovery part na HDD, muzu si zavolat na MS linku a kdyz jim zespodu notasu prectu to licencni cislo (a dokazi, ze sem koupil notebook s jejich OS), daji mi nove? Nemam s tim zkusenost... Nerad bych prisel o to licencni cislo.
- taktez by me zajimala moznost nahradnich dilu (poskrabana cast sasi), existuje moznost vymeny plastu - kolem touchpadu a pokud ano, v jakych cenovych relacich se to tak muze pohybovat.
Dekuji za kazdou reakci

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 08 zář 2009 14:35

ajsp:
jak je ten notebook stary?
pokud uz ma neco za sebou, muzes zkusit vycistit chlazeni... i kdyz je pravda (a bohuzel fakt), ze AMD HP-cka jsou proste hlucnejsi.

ted presne nevim, jak to mylsis s tou licenci
- pokud mas na mysli, jestli bys mohl znovu nainstalovat na tentyz notebook s tim, ze nemas medium, tzn. musel bys instalovat z ciziho CD a se svym cislem -> ano, je to mozne, je treba ale pujcit OEM CD, u xp mylsim dokonce i stejnou verzi (home,proffi, tim si ale nejsme jisty)
a aktivovat pres telefon, kde po tobe budou chtit duvod preinstalace, klidne muzes rict, ze nemas medium, tak instalujes z ciziho se s vym cislem
- pokud to myslis tak, ze bys to smazal ze sveho notebooku aby jsi to mohl pouzit na jinem PC, toto mozne neni (jedna se o OEM licence, ktere se poji na HW, toto by bylo mozne jedine u samostatne prodejne retail verze, cca 2-3x drazsi, nez OEM)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

ajsp
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 08 zář 2009 01:15

Příspěvekod ajsp » 08 zář 2009 14:59

alfah4ns:
Ahoj, dekuji za rychlou reakci...

Hadam, ze je stary cca rok a neco, ventilaror jsem jiz cistil (bohuzel se do nej leze nepomerne hure, nez do me 6710s)... Zvuk ventilatoru je vazne jak od "stihacky" a to jsem chtel pritelkyni udelat radost peknym darkem. :(

- k notebooku bylo par CDcek, ale kdyz je pouziji, tak tam bude opet ten balast od HP, ktery tam jednoduse nechci (duvody jsou patrne zrejme). Mam ale k dispozici originalni media (viz dale) od XP i Vist, jenze jejich licencni cisla pouzivam. Tzn media k notebooku byla, ale jsou pro me nevyhovujici, ale originalni media (bez jakychkoli dodatku od alternativnich vyrobcu - HP, Dell, Lenovo atd) mam k dispozici (program MSDN).
- chtel bych pritelkyni udelat radost (a zamezit bolehlavu pri praci na notebooku) a notebook vyladit. Sam mam 6710s s s Vistou a funguje uplne idealne, co se tyce hlucnosti a teploty je to rekl bych neporovnatelne.
- neznam ale licencni politiku MS tak, jak bych chtel. Na ntb byla predinstalovana Vista Bussines (32 bit)... bohuzel je zaplacana hodne softem jiz z vyroby. Rozhodl jsem se zformatovat HDD a nahrat tam tu verzi z MSDN, ale jak dal? (aktivace a lic.klic) Mohu si zavolat na MS linku, sdelit, ze reinstaluji ntb a jeslti mi to aktivuji? S tim nemam zkusenost.
- shrnuti: jedna se o preinstalaci systemu z jednoho ntb na ten samy ntb, jen s tim rozdilem, ze bych pouzil me vlastni medium teze verze OS. Jde mi o to, jestli je ta licence takto prenositelna.
Bojim se toho, ze zavolam na MS linku a oni mi reknou, ze licence na OEM verzi funguje nejak "specialne" a ze toto mozne neni. A ja bych nerad ztratil licenci na OS, kdyz uz sem ji zaplatil pri koupi ntb.

Otazka c.2: da se nejak vymenit cast notebooku, na kt. se odkladaji dlane pri psani? Ta kolem touchpadu... tato:
http://apcmag.com/images/HP-6735S-right-ports.jpg

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 08 zář 2009 15:22

Pokud ti vadí hlučnost (jo, mně přišla taky nadměrná, když jsem tento notebook recenzoval), tak ten notebook vrať (za předpokladu, že jsi ho kupoval nedávno). Je to jediné jednoduché řešení.

Tenhle notebook je fakt haluz a nechtěl bych ho asi ani zadara.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

ajsp
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 08 zář 2009 01:15

Příspěvekod ajsp » 08 zář 2009 15:26

swarm - ahoj, bohuzel to nepripada v uvahu, jak sem psal vyse, tak je koupeny jiz rok a neco. Proto bych chtel snizit hlucnost a "optimalizovat" ho, aby byl co nejlepe pouzitelny. Netusil sem, ze po 3 nebo kolika letech, co mam 6710s bude mozne koupit neco takhle (z myho pohledu) neodladenyho. :(

Proto nechci na pozadi zadny zbytecny HP sluzby, spoustu zbytecnejch procesu atd... doufam, ze kdyz si s tim pohraju, tak to bude o neco lepsi. Zvazuju i koupi Win 7, hned co vyjde, ale nevim, na kolik tim pomuzu. Skoda, ze v dobe koupe nebylo o tomto modelu moc informaci. Dnes to vidim tak, ze bych do AMD jiz urcite nesel. Jen se nechci smirit s tim, ze jsem koupil spatne a notebook ma k hodnoceni "v pohode pouzitelny" tak daleko. :roll:

Asi je to jen my zbozny prani, ale porad doufam, ze kdyz to do puntiku vyfoukam, nainstaluju Win 7, pripadne opet Visty (bez zbytecnych procesu - z myho pohledu), tak ze to bude foukat a topit min. Ale je jasny, ze optimalni vetrak a odvod tepla tim nikdy nenahradim.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 08 zář 2009 17:10

no muzes to zkusit rozdelat a poradne vycistit od prachu + vymenit pastu pod chladicem, popr. podivat se jeste, jestli neni na HP nejaky novy BIOS, ktery by hlucnost trochu resil. tiche ale toto HP nebude snad nikdy, jen by to snad mohlo trosku tu hlucnost snizit.

co se tyce te instalace - ano, toto by melo jit a jednou jsem tak win kamaradovi i nahazoval.
jednalo se o postarsi HP pavilion s licenci na XP home, media uz nemel, pouzil jsem originalni OEM winXP media, ktere jsem kupoval k desktopu, zadal jeho cislo, neproslo aktivaci, zavolal na linku MS, rekl jim, ze mam notebook s licenci xp home, ale nemam k nemu media, potrebuju ho nutne preinstalovat, protoze jsou tam viry, pouzil jsem originalni win xp home OEM medium. chtela po cislo te licence u notebooku, nadiktovali aktivacni cislo a bylo hotovo.
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

ajsp
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 08 zář 2009 01:15

Příspěvekod ajsp » 08 zář 2009 17:25

alfah4ns - zrovna vcera sem narazil na clanek, kdy pri flashovani BIOSu se neco pohnojilo a amen. Takze radsi budu mit "trosku" hlucnejsi notas, nez ho odrovnat cely. :)
Ta aktivace - nevim, jesti nejsou media z MSDN programu nejak predaktivovana nebo tak neco. Takze kdyz to nainstaluju, dam aktivovat:
- v pripade, ze to neprojde, tak zvolam MS a vysvetlim a bude to ok.
To sem rad, ze to staci takto vysvetlit a nejvetsi problem je sehnat nahradni media (kt. nastesti mam). Takze tenhle dotaz by snad jiz byl zodpovezen - dekuji.

A ty nahradni dily, jak jsem psal vyse, je to mozne? Nebo je to absurdni pozadavek?

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 08 zář 2009 17:32

Nahozením čistých Windows ničeho nedosáhneš. Mám to vyzkoušené. Balast se dá odstranit tou utilitou od HP a když ho vyhodíš ze start-up (třeba pomocí msconfig), tak nijak systém nezatěžuje, i když ho nesmažeš. Rozhodně se to na chlazení nijak neprojeví.

Vyfoukání trochu pomůže, ale jen minimálně a za předpokladu, že teď je tam hromada prachu.

Win7 nic neřeší. Pokud pro něj nebude správný ACPI ovladač od HP, tak poběží větrák pořád na max. Pokud HP ovladač udělá (resp třeba je univerzální a bude fungovat z novějšího NB), tak se to bude chovat na 99% stejně jako teď pod Vistou/XP.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

ajsp
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 08 zář 2009 01:15

Příspěvekod ajsp » 08 zář 2009 20:51

Samozrejme ze sem se snazil upravit polozky skrz Msconfig, pripadne pres Win Defendera, ale porad to neni ono. Neznam vsechny procesy a jednou zaa cas chrousta DVD mechanika, aniz by mela proc, na to sem taktez neprisel...
Cisty Win tam chci dat, protoze uz pro pritelkyni v podstate nic lepsiho udelat nemuzu, me to moc casu nezabere, po spusteni DOUFAM bude tech procesu kolem 55 (jako u me na notasu) a ne 80 - mam rad system pod kontrolou a rad vim, co tam je doinstalovano (ikdyz patrne si od odstreleni 30 zbytecnejch procesu slibuji prilis). Ventilator sem nedavno cistil, takze tam opravdu zadny razantni zlepseni cekati nelze.
Win 7 sem chtel zkusit, protoze doufam, ze ta 3 (?) rocni optimalizace Visty se doufam nekde projevi, byt sem se svejma Vistama nadmiru spokojenej (jak boot up, rychlost systemu atd), proste je to podle me nejlepsi volba a kdyz uz sem nevhodne zvolil notebook, tak bych rad udelal vse proto, abych ten zbytek uz nepohnojil (bylo tehdy treba rychle koupit notebook a ten notas byl relativne novej a prvni postrehy od zakazniku kladny. Navic na desktopu mi AMD slouzi perfektne jiz 2.generaci procesoru.)
Chapu, ze z vaseho pohledu je to asi plytvani casem, ale to mi asi nikdo nevymluvi - co bych pro zenu neudelal. :wink:

Kazdopadne dekuji za vase nazory a mohl bych se tedy zeptat, zda-li se da vymenit ta cast, kterou sem vyse zminoval?

Tommas
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 31 říj 2008 13:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tommas » 08 zář 2009 22:48

Zkus nainstalovat NHC a nastav si v něm režim Max. Battery + ve windows schéma maximálně nabitá baterie. Mám XP nevím jak to je ve Vistách. S tímhle nastavením mi to jede v pohodě (v rámci možností).
Snad to pomůže.

Notes mám starej necelý rok a jsem s ním spokojený. Jenom dřív měl HDD teplotu kolem 35-37 a teď má kolem 39-42 st.c. To mi dělá docela starost o HDD aby ho to neodrovnalo.
CPU se drží na 50 po delší době "běhu". Při hrách víc ale ale přes 60-65 myslím nejde.

Hlasitost větráčku vnímám jenom při startu, jinak bych si jí nevšiml. A při hrách kdy se točí víc to "přebijí" reproduktory.
HP 6735s | Athlon X2 QL60 1.9 GHz | 1x2GB + 1x1GB RAM | HD 3200 | Win 7 Professional (64bit) | přes 2 roky spokojenost :)

ajsp
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 08 zář 2009 01:15

Příspěvekod ajsp » 10 zář 2009 13:25

Tommas - NHC bych mohl zkusit, co se tyce schemata, adekvatni je ve Vistach myslim nastaveno. Nicmene vyzkousim. :)

Ad licence - volal sem na MS linku a pry to tak nefunguje. Pri preinstalaci ntb, na kt. je OEM Vista, nemuzu pouzit jiny medium. Mam si udelat recovery (coz mi tam ale zas hodi vsechny sluzby od HP), takze cista instalace patrne neni mozna. :roll: To je mi teda taky novinkou, nicmene sem to mohl cekat, ze to je vazany i na software, kt. tam hodil vyrobce.

K ty vymene dilu - nevi nekdo, nemate zkusenost?

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 10 zář 2009 15:09

Tommas:
no muzes zkusit profouknout chlazeni, ale spise to mozna i bude tim, ze v lete byvaji teploty vyssi.
klidove teploty HDD - 40 a CPU - 50 jsou vporadku.
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů