HP_RECOVERY

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Cibi
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 14 črc 2009 01:27

HP_RECOVERY

Příspěvekod Cibi » 14 črc 2009 01:30

Ahoj,
nevi nekdo jak spustit obnovu z disku HP_RECOVERY?

Instaloval jsem si Windows 7, ale chtel bych zpet Visty. Instalacni DVD nemam a F11 mackat pri bootovani nejde. Chtel jsem zkusit nabootovat PC z disku D (HP_RECOVERY), ale nikde v nabidce jsem to nenasel..

Pls help :)

finch.cz
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 17 čer 2009 17:13
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod finch.cz » 14 črc 2009 18:17

prvni tip bude pionýrský : zkus po zapnutí ntb kdy se ti začnou objevovat hlášky biosu (ta obrazovka hp) zmáčknout klávesu | pause | a pak |F11| pro recovery

pokud to nepomůže pak ve windows Počítač - pravé myšítko Vlastnosti - kliknout na Upřesnit nastavení systému - na kartě Upřesnit je dole políčko Spuštění a zotavení systému zde klikni na tlačítko Nastavení... Zaškrtni čtvereček u Doba zobrazení systémů, zde si můžeš změnit dobu zobrazení, třeba na 60 sekund. Pak při rebootu by mělo být ukázáno nabídka systemu.

Jestliže tohle dopadne špatně, pak stáhni z netu LiveCD Linuxu (třeba ubuntu, nebo líp slax ten pro účel bude stačit) a s jeho pomocí buď zformátuj hdd nebo smazej bootmgr a složku windows. format ale bude jistější ovšem příjdeš o data, pokud nemáš rozdělený hdd (což nejspíš nemáš) tak si je zálohuj (externí hdd, dvd, web uložiště...)

snad to pomůže a na nic jsem nezapomněl
Acer Aspire One d150


HP Pav DV6655EC s 2.5gb ram, 320gb hdd, gf 8400gs

Cibi
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 14 črc 2009 01:27

Příspěvekod Cibi » 14 črc 2009 19:45

dik za radu, ale uz jsem to vyresil sam jinak :)

F11 mackat neslo (nejaky MRB bylo jiny).. musel jsem nastavit v Ovladacich panelech u disku to, ze disk D bude primarni.. pak po restartu v pohode najela instalace Vist z recovery disku

jesteze ten google existuje :))

finch.cz
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 17 čer 2009 17:13
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod finch.cz » 14 črc 2009 21:45

to jo, ze me to nenapadlo :shock:
Acer Aspire One d150





HP Pav DV6655EC s 2.5gb ram, 320gb hdd, gf 8400gs

tubler
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 10 kvě 2009 15:58

Příspěvekod tubler » 15 črc 2009 20:05

jen doplním, pokud by se v budoucnu něco stalo s reconvery tak zde je vyjádření HP supportu:

Kód: Vybrat vše

Pokud nebyly k notebooku pribaleny zadne instalacni disky pro obnovu predinstalovaneho OS, popr. ani predinstalovan software pro jejich vypaleni, lze vzniklou situaci resit jedine objednanim techto disku pres formular na nasledujicim odkazu (do poznamky uvedte, ze disky pozadujete zaslat zdarma, jelikoz nebyly soucasti baleni a predinstalace neobsahuje software pro jejich vytvoreni):
http://www.hpinfo.cz/objednavka_sw.php

...nebo pres faxove cislo +420-251 109 988. Nalezitosti:
 
- Modelove oznaceni a seriove cislo (10-12 mistna kombinace pismen a cisel) produktu HP, pro ktery maji byt nahradni kopie disku zaslany;
- Verze a lokalizace operacniho systemu;
- Naskenovana/ofocena kopie licencnich stiku (ze spodni casti notebooku);
- Naskenovana/ofocena kopie dokladu o nakupu zarizeni;
- Telefonni kontakt;

takže není problém si nechat poslat instalační media

PcBuh
píše často
Příspěvky: 155
Registrován: 21 črc 2008 08:32

Příspěvekod PcBuh » 16 črc 2009 09:37

To opravdu není problém , sám jsem to udělal hned co jsem obdržel NTB z obchodu , hned jsem kontaktoval HP a bylo to , teď mam vypálené DvD Recovery a pokud by se něco stalo mam orig. od HP jako zálohu :)
i7-3960x , 4x4GB DDR3 1600Mhz , GAINWARD GTX670 2GB , SSD 240GB Pci-e + 3x 2TB Samsung , 24“ Samsung
ROUTER: Belkin N600 HD
iPhone 5 16GB
BAZAR = Prodávám také jinde

Wolferion

help

Příspěvekod Wolferion » 07 říj 2009 14:37

Muze mi nekdo prosím říct jak přesně přes ty ovládací panely to mam udělat ??Mám ten samý problem s recovery akorát mám Win XP

spider-x
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 08 srp 2008 12:49

Příspěvekod spider-x » 10 říj 2009 16:21

Chtěl bych se zeptat jak je to s aktivací po obnovení systému. Je již systém aktivován nebo je třeba ho aktivovat?

shotek
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 11 pro 2007 17:43

Příspěvekod shotek » 03 lis 2009 20:20

A jak to udělám, když potřebuji nainstalovat čistou instalaci vist na zformátovaný disk, ale dostal jsem jen recovery dvd?

tubler
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 10 kvě 2009 15:58

Příspěvekod tubler » 03 lis 2009 21:31

neuděláš, z reconvery lze systém pouze obnovit, šance je stahnout si někde na netu DVD image a nainstalovat si systém z něj (se svým klíčem)
(mně zaslané reconvery obsahuje pokud jsem se dobře koukal pouze ovladače)

sisortra
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 06 lis 2009 13:21

Mám podobný problém.

Příspěvekod sisortra » 06 lis 2009 17:47

Zakopil jsem notebook HP se systemem Vista a jeho zalohou na disku C:/HP_RECOVERY. Bohužel, bylo to v době, kdy se Visty rozjížděly a neměly potřebnou softwarovou podporu od jinych programů. Dost mě to vadilo, tak jsem oddíl se systémem naformátoval a nainstaloval staré dobré XP. Momentálně bych se chtěl vrátit zpět k Vistám (které jsou stále na onom disku - C:/HP_RECOVERY). Problém je v tom, že nevim jak. Tento disk(CSmile se tváří, že je prázdný (žádné složky), přesto mě ve vyvolaných vlastnostech ukazuje, že je plně obsazen. Smazat také nelze. Čili Visty tam stále jsou, ale jsou jaksi "zakonzervované" a nelze je vyvolat, spustit, nainstalovat - možná ano, ale netuším jak. Otázka zní - lze tuto zálohu nějakým způsobem /asi to nebude jednoduché) spustit a Visty nainstalovat zpět?
Díky za odpoved

tubler
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 10 kvě 2009 15:58

Příspěvekod tubler » 09 lis 2009 20:44

nebylo to náhodou D:\HP_RECOVERY?? Já jsem teda tyhle disky zformátoval poměrně záhy po koupi, ale byl tam skrytej adresář v kterým byly nějaký soubory, každopádně při bootu počítače by měla bejt volba po stisku klávesy obnovit systém.

Další možnost je sehnat si někde (např z HP info) originál instalačku a udělat čistou instalaci z ní ;)

Jarin Peagles
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 22 lis 2009 12:04

Instalace win 7

Příspěvekod Jarin Peagles » 25 lis 2009 21:11

Mám ntb pavilion dv6 2025ec a taky jsem hned záhy smazal a rozdělil hdd s tím, že když mám licenční číslo, tak nebude problém systém nainstalovat čistě, bez těch sraček okolo (office, trial, works trial, norton trial apod.) Jenže ouha. Ještě jsem nesehnal čistou instalačku win7 home premium ani 32 bit, ani 64 bit, která by šla aktivovat na licenci uvedenou naspodu notebooku!!!! Vůbec nevím, co s tím. Nakonec jsem kontaktoval hp a pošlou mi prý zdarma poštou recovery dvd. No jo, ale zase s těma blbostma okolo... Nevím, kde bych sehnal funkční instalačku, která půjde aktivovat. Asi kopii s krabicové verze, tedy ne OEM. Nemá někdo radu????

lukycrust
guru
Příspěvky: 743
Registrován: 24 dub 2008 08:33
Bydliště: Vranov n/T

Příspěvekod lukycrust » 26 lis 2009 01:32

licencia z Visty ti nebude fungovať na Windows 7,pokiaľ ti pošlú recovery disky sedmičiek,budeš mať k tomu pribalený aj ten štítok,aký máš na spodku NB s licenčným číslom...nemusíš inštalovať tie recovery od HP,stačí ti stiahnuť windows 7 RTM (napr. z warez),použíť to licenčné číslo pre sedmičky a máš čisté windows 7...
Lenovo ThinkPad R500(intelGMA) + Advanced MiniDock
HP EliteBook 8540p(3y NBD) + HP Advanced Docking Station

tubler
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 10 kvě 2009 15:58

Příspěvekod tubler » 06 pro 2009 17:45

co mam doma "application and driver recovery dvd" od hp(jak Vista, tak XP) tak je tam jen kupa ovladačů a instalaček k softu, žádnej image systému. Systém se instaluje z "operating system dvd", kde je čistá instalačka, jako se dodává ke krabicovým verzím (instaloval jsem z nich už na Toshibu, Sonyho i stolní pc a nikde nebyl problém, ani s aktivací pomocí jejich originál licenčních klíče)


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů