Samovolné vypínaní (ASUS M51SN)

notebooky Asus a vše kolem nich
panak
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 04 kvě 2008 14:43

Samovolné vypínaní (ASUS M51SN)

Příspěvekod panak » 16 říj 2009 17:18

Zdravím,
mám ASUS M51Sn - hlavně při náročnějších hrách se po pár minutách sám vypne (předpokládám, že se přehřeje), v létě se mi to stalo i při běžné práci (asi jednou, ale je to nepřijemné bez jakékoliv výstrahy a možnosti uložení). Nějaký nápad co s tím mám dělat? Myslíte, že je to na reklamaci (notebook ma zaruku jeste pres pul roku...)? Prosím, nepiště ať si pod notebook koupim chladící podložku, často někde jezdím a zkrátka to není moc možné...

PS: Nejsem si jistý, jestli je to správná sekce, ale lěpší sem nenašel...

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 16 říj 2009 17:47

Zkontroluj si teploty. Programů je na to celá řada (Riva Tuner, EVGA Precision, HW monitor, GPU-Z) a například GPU-Z umí ty teploty i zapisovat do textového souboru.

Jinak bych doporučil notebook používat na pevné podložce a ideálně ho zezadu podložit (např. dvěma uzávěry od PET lahví), popř. zkusit rozebrat a vyčistit chlazení (po roce a půl už je docela na čase).
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

panak
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 04 kvě 2008 14:43

Příspěvekod panak » 16 říj 2009 19:35

Chlebovnik píše:Zkontroluj si teploty. Programů je na to celá řada (Riva Tuner, EVGA Precision, HW monitor, GPU-Z) a například GPU-Z umí ty teploty i zapisovat do textového souboru.

Jinak bych doporučil notebook používat na pevné podložce a ideálně ho zezadu podložit (např. dvěma uzávěry od PET lahví), popř. zkusit rozebrat a vyčistit chlazení (po roce a půl už je docela na čase).


No rozebírat se mi to nechce právě kvůli záruce... pevná podložka je... ale děkuji za rady....

lukycrust
guru
Příspěvky: 743
Registrován: 24 dub 2008 08:33
Bydliště: Vranov n/T

Příspěvekod lukycrust » 16 říj 2009 20:55

záruky sa nemusíš báť,stači sa len z vnútra dostať k chladeniu a ventilátoru a stlačeným vzduchom to prefúknuť,možno by to pomohlo.možno aj prepastovať...

EDIT:len pozor aby si statickou el. niečo v NB neskratoval...
Lenovo ThinkPad R500(intelGMA) + Advanced MiniDock
HP EliteBook 8540p(3y NBD) + HP Advanced Docking Station

panak
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 04 kvě 2008 14:43

Příspěvekod panak » 17 říj 2009 09:39

lukycrust píše:záruky sa nemusíš báť,stači sa len z vnútra dostať k chladeniu a ventilátoru a stlačeným vzduchom to prefúknuť,možno by to pomohlo.možno aj prepastovať...


Nevíš, kde bych dyztak na netu našel nějakej podrobnější návod? Nějak se v tm vůbec neorientuju =)

lukycrust
guru
Příspěvky: 743
Registrován: 24 dub 2008 08:33
Bydliště: Vranov n/T

Příspěvekod lukycrust » 17 říj 2009 09:49

skús googliť,alebo či to náhodou nebudeš mať rozkreslené v príručke od NB,ako to mám ja od THINKPADU...
Lenovo ThinkPad R500(intelGMA) + Advanced MiniDock
HP EliteBook 8540p(3y NBD) + HP Advanced Docking Station

polo

Příspěvekod polo » 17 říj 2009 11:16

Odskrutkuj ten najvacsi plastovy diel zo spodu(je na nom aj otvor hned pod fanom- Vlastne je na nom vecsina vetracich otvorov,) nasledne uz uvydis fan drzia ho 3 skrutky tak ho vyber a precisit chladic(to uz bude jasne ako v tu chvylu)


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů