MSI GX623x-026cz - Zkušenosti (taková malá "recenze'')

notebooky MSI a vše kolem nich
Frenk1985
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 21 úno 2009 16:22

Příspěvek od Frenk1985 »

mirekj píše:
EfineSS píše:Rád bych vyčistil, případně přepastoval chlazení. Bude problém se zárukou když pouruším pečeť, která je přelepená přes ten zadní kryt?



No, nevim jak to s tím je, ale pokud si chceš vyměnit disk, tak se prý nic neděje, když poškodíš tu pečeť, takže si myslim, že je to stejný případ jako s tim diskem.. pač je tam jen jedna..


Mám NTB MSI GX 610i a sám jsem si přidal ramky a taky vyčistil chlaz. a prepastoval a v servise uplne v pohode ale doporucuju nedelat protoze na mem ntb byla misto pasty teplovodiva guma a ta je podle me podstatne lepsi nez pasta jinak po prepastovani jsem mel cca 3 mesice klid a po te se nejspis pasta vypalila pze mi ntb nehorazne topil a zkrze teplotni ochranu se vypinal.proto jsem posilal do penty a ted budu posilat po treti zkrze prehrivani - vraceni penez a koupim asi taky tuhle masinku . ja jsem s msi ntb spokojen az na to chlazeni ale doufam ze u tohodle modelu se trosku ponaucili a chlazeni bude o aspon o neco lepsi.Jinak jak rikam v pente mi nedelali zadne problemy kvuli peceti a i jsem jim v průvodním dopise psal ze jsem NTB přepastoval.
drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

hmm

Příspěvek od drk22 »

No to ze by teplovodiva guma byla lepsi nez pasta je dost nepravdepodobne. Vyhodou pasty je mensi vrstva a obvykle lepsi slozeni, ale o to se musi vice dat pozor na dobre dosednuti chleadice.... Taky to, ze by se pasta "vypalila" neni moc pravdepodobne. Nicmene je mozne ze se chladic zanesl, nebo spatne sedi.
Merlin_CZ
občas něco napíše
Příspěvky: 46
Registrován: 23 led 2009 07:22

Příspěvek od Merlin_CZ »

Chtěl bych se jen zeptat, nevíte někdo zda jde do tohoto modelu doplnit TV tuner ? (jestli to správně chápu, tak místo i konektor tam je, jen tam není modul TVtuneru).

Díky za radu.
Asus G51JX: core i7 1,6GHz, 8GB RAM, Nvidia GTS360, 64GB SSD + 1TB HDD, Win7 x64 ultimate CZ
EfineSS
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 18 srp 2009 19:36

Příspěvek od EfineSS »

TV tuner jde doplnit jen tak, ze si koupis externi do USB portu, nebo do slotu express card.
MSI GE70 2QE - i7 4720HQ, 8GB RAM, GTX 960M
Merlin_CZ
občas něco napíše
Příspěvky: 46
Registrován: 23 led 2009 07:22

Příspěvek od Merlin_CZ »

sakra :D
USB mám, jen ho většinou někde zapomenu, tak jsem si říkal, že by tam třeba mohl jít doplnit do prázdného slotu někam ...
(když už je tam anténa navíc přilepená k základovce.)
holt smůla.
Asus G51JX: core i7 1,6GHz, 8GB RAM, Nvidia GTS360, 64GB SSD + 1TB HDD, Win7 x64 ultimate CZ
EfineSS
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 18 srp 2009 19:36

Příspěvek od EfineSS »

Tak jsem se do cisteni chladice a prepastovani stycnych ploch s cipy nakonec pustil. Demontaz chlazeni je opravdu snadna. Na cipu graficke karty byla pasta celkem s normalni konzistenci, na cipu procesoru ale je takova zatvrdla guma. Proto doporucuju sundavat chladic dokud je notebook jeste teply. Notebook ted citelne schladnul i na povrchu, teploty jak v klidu tak v zatezi klesly v prumeru o 5 - 7 stupnu, takze jsem nadmiru spokojeny.
MSI GE70 2QE - i7 4720HQ, 8GB RAM, GTX 960M
Pribil1
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 25 srp 2008 13:42

Příspěvek od Pribil1 »

Jde vám turbo???????????já osobne mam msi gx620 a kdyz macknu turbo tak se sekne a nabehne modra obrazovka.!!! :evil:
Intel core 2 Duo E8400 3,0Ghz,Geforce 9600GT 512mb ddr3,4gb ram 1333Mhz
drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

turbo

Příspěvek od drk22 »

Pribyl: mno me osobne na c2q 9000 tlacitko turbo zvedne frequence o 50MHz, takze je tam spis na okrasu. Alespon jsem si nevsiml, ze by nekde slo nastavit o kolik ma pretaktovat.
Brdipa
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 14 čer 2009 01:05

Re: turbo

Příspěvek od Brdipa »

Já bych se chtěl zeptat kde se dají sehnat ovldače na turbo eco dekuji
drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

no

Příspěvek od drk22 »

No naposled jsem je stahoval ze stranek MSI.... Jinak musim podotknout ze se mi to chovalo jinak s cistou instalaci W7 64bit a s upgradovanou instalaci z vist 64bit (v prvnim pripade ten ovladac funguje az na jedno tlacitko sipek, v druhem sipky a eco nejely vubec).
Brdipa
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 14 čer 2009 01:05

Re: no

Příspěvek od Brdipa »

A poslal bys mi přímí odkaz na to ? mam vista 64bit tak uvidím
drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

hmm

Příspěvek od drk22 »

Na 64b vistach vse jelo ok, problemy byly s tlacitkama az na W7. Co se tyka odkazu, to je takovej problem napsat do radku prohlizece www.msi.com a naklikat to? Jinak na https://eu.msi.com/index.php?func=downloadindex je blizsi vyber, napr pro gt628: https://eu.msi.com/index.php?func=downloadindex , pro GX623 https://eu.msi.com/index.php?func=prodde ... od_no=1702 , aplikace pro ty tlacitka je v zalozce utility.
Nevim uz jak pro 64b visty, ale pro 64b w7 byla zabalena spolu s 32b do jednoho balicku a oznacena jako 32b.
mirekj
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 27 čer 2009 23:54

Příspěvek od mirekj »

Zdravim,

tak jsem narazil na první problém s teplotami. Teploty v klidu, když je ntb napojený v elektrice, jsou kolem 65-75°C a to je docela dost vysoko. V zátěži pak při testování nového DiRT2 jsem procesor rozehřál až na "úžasných" 120°C :twisted: No, jak jste na tom vy ostatní s teplotami s tímhle modelem?

Měli jste už takovejhle problém a šli jste ho reklamovat? pokud ano, co Vám na to řekli a jestli Vám chlazení vyměnili/opravili ?


Předem díky za odpověď.
aldor
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 10 led 2010 15:05

Příspěvek od aldor »

Chtěl bych se zeptat jak dlouho na tom notebooku hrajete a při jakých teplotách a bez nebo s chladící podložky?
Tento notebook bych asi vzal okamžitě kdybych veděl jak to má s tím chazením...
mirekj
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 27 čer 2009 23:54

Příspěvek od mirekj »

No, víceméně jsem to napsal o post nahoru.. bez chladicí podložky. A jak dlouho na něm hraju? no, od Srpna minulého roku.

Jako chladí, ale je to asi různé, někdo má teploty fajn a někdo je má vyšší.. uvidíme, co udělají, když to vezmu na reklamaci, pokud to je pro ni vhodné.