Acer Aspire 5510 5512WLMi opet v prodeji

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 20 črc 2006 17:22

uff...při recovery mi naběhl systém tak, jako při té první instalaci - dělal jsem to z DVD, ale v době zálohování tam byl jen původní systém...takže nevím, jak by mi mohl najet po záloze teď, když mám nainstalován svůj soft...

K TV - mám malinkou webcameru (takový ten tuhý kablík s kamerou na jednom a USB na druhém konci) - po instalu mi to přidalo prográmek k testování/nahrávání videa skrz tu kameru - program detekuje video a kupodivu detekoval i TV, ale zrovna jsem nebyl na anténě, tak nemám otestováno přehrávání/nahrávání TV, a nezkoušel jsem ladit kanály (ale tato možnost tam je) - prográmek se jmenuje AMCAP - byl ke kameře soyntec - usb mini webcam joinsee 100 (www.soyntec.com)

infra - neuměl jsem spárovat s mobilem a zatím jsem nešahal do jeho nastavení v biosu - jede mi BT, tak infra oželím

další věc, pokud najdeš nějaké ovladače na grafiku, dej mi taky pls vědět, koukal jsem na cataklysty - po testu mi to plivlo, že nejsou použitelné pro tento model..nemám s ATI žádné zkušenosti (jsem Nvidia fanda) a s mobilní grafikou také minimální....

EDIT:
tak testnul jsem ten prográmek a ladění analogu jede...bohužel se nevyznám v normách a tak jsem to projel na nějaký PAL a na auto - našlo mi to všechny české, ale nenaladil jsem zvuk...možná je to normou, netuším...

screen:
Obrázek

patsy

Příspěvekod patsy » 20 črc 2006 19:13

Super bomba.. moc diky.. problem vyresen a maximalni spokojenost. Funguje jak zvuk, "On the top", Moznost zvetsovat velikost okynka, moznost zruseni okraju a menu.. Proste presne jak to ma byt.
Postup:
1) Stahnout http://noeld.com/download/amcap.zip
2) Zaskrtnout
Devices / AverMedia BDA Analog Capture
Devices / AverMedia BDA Audio Capt
Options / Preview
v TV Tuner: Kanal: 1, zeme: 420, Norma PAL_B

Tot vse.

Edit: Jediny problem je ze tam nejdou pomoci klavesy nebo mysi jednoduse prepinat kanaly :(.
Zkousel jsem instalovat atv2000 ale je tam dost problemu, hlavne se zvukem, a hlavne, pokud se pokusim ladit kanaly, neco udela s tunerem protoze prestane jit komplet obraz a to komplet i v Arcade, nepomuze ani restart kompu. Jde to vyresit pouze odinstalaci driveru a znovuinstalaci driveru. Tak radeji dale od atv2000, pokud to na tom nekdo rozchodite, dejte vedet.
Naposledy upravil(a) patsy dne 21 črc 2006 10:48, celkem upraveno 1 x.

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 20 črc 2006 20:23

tak...patsy si vyřešil telku jak ji chtěl a já mu musím poděkovat za radu se streamovaným videem, které blblo
WMP9 který se instaluje s WXPH na tenhle noťas nemá jeden kodek...patsy si stáhl kodek, já celý WMP10 - video teď běží OK

t-rotl
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 01 črc 2006 10:15

Příspěvekod t-rotl » 22 črc 2006 15:48

Ten ntb mam taky, tak jen pridam par postrehu pro ty co na nem chteji hrat hry:
Prey - stredni az stredni vyssi detaily slape nadherne
NFS Most Wanted - taktez pohoda, stredni vyssi detaily
Titan Quest - vysoke (ne max) detaily, plynule
vsechny hry v 1280 x 800 (!).

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 23 črc 2006 19:15

jj, zatím jsem testoval hlavně IL2 - víceméně jsem to kvůli němu koupil...ale časem přijde BOB (next gen simulátor) a pak asi budu muset ladit výkon a to bez ovladačů grafiky nepůjde, máte někdo odzkoušené nové ATI ovladače
?

Tomfi
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 24 črc 2006 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomfi » 24 črc 2006 09:32

Ahoj,právě dnes nebo zítra mě má dorazit tento notebook.Je fakt,že cena kolem 22 000 bez DPH je neprředstavitelná.DOkoupil jsem si k tomu 512DDRII RAM,tak uvidím,co to udělá s 1GB pamětí,nejdřív odzkouším jen 512,napíšu sem taky postřehy.
Jaké ovladače jste k ATině stáhli?

porki
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 26 črc 2006 12:05

Mikro, TV

Příspěvekod porki » 26 črc 2006 18:31

Ahoj,
před pár dny jsem si pořídil 5512, nevíte, jak rozjet integrovanej mikrofon ve Skypu, ICQ?
Arcade mi našel jen 10programů, přitom jich je 40. Chystám se vyzoušet ten Amcap...

leon

Příspěvekod leon » 26 črc 2006 21:47

a je v tom notebooku vubec integrovanej mikrofon? ... ne kazdej notebook ma integrovanej mikrofon

porki
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 26 črc 2006 12:05

Mikro

Příspěvekod porki » 26 črc 2006 21:57

Je vedle tlačítka Escape, ale nevím, jak na něho. Máte někdo 5512 bez inter mikra ?
Dík

leon

Příspěvekod leon » 26 črc 2006 22:04

tak potom koukni jestli neni zakazanej v nastaveni hlasitosti ... musis si zvoli i zobrazeni mikrofonu ...

Ovladač Hlasitosti > Možnosti > Vlastnosti

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 26 črc 2006 22:34

jj, mic jede v pohodě....asi ho jen budeš mít zakázaný...

k telce..AMCAP bude s největší pravděpodobností ladit jen analog, pokud chceš jet na digital, budeš muset najít alternativu, nebo použít arcade...

z českých stanic "celorepublikově" vysílá digitálně jen 5 (4x ČT a NOVA)

ještě edit:

pořídil jsem si ten bágl ... lowepro tropolis 1300 (v životě jsem o tomhle neslyšel), ale je pěknej, vyztuženej a stál 1500,-

Tomfi
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 24 črc 2006 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomfi » 27 črc 2006 21:48

HaniSS píše:jj, mic jede v pohodě....asi ho jen budeš mít zakázaný...

k telce..AMCAP bude s největší pravděpodobností ladit jen analog, pokud chceš jet na digital, budeš muset najít alternativu, nebo použít arcade...

z českých stanic "celorepublikově" vysílá digitálně jen 5 (4x ČT a NOVA)

ještě edit:

pořídil jsem si ten bágl ... lowepro tropolis 1300 (v životě jsem o tomhle neslyšel), ale je pěknej, vyztuženej a stál 1500,-


Čau prosím tě,jak jsi docílil obrazu,já chytnu zvuk,ale obraz žádný :-(

porki
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 26 črc 2006 12:05

Mikro

Příspěvekod porki » 28 črc 2006 14:17

Ahoj,
díky, měli jste pravdu, měl jsem ho zakázanej. Teď jede v pohodě.

Bird59
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 28 črc 2006 23:42

pár bližších detailů... pls

Příspěvekod Bird59 » 28 črc 2006 23:45

Zdravím všechny šťastné majitele tohohle notebooku a naddržené čekatele na poštovní balíček a mám jednu otázečku ... nakolik je celý notebook rozložitelný? Dá se vyndat DVD mechanika, HDD případně, je grafická karta napevno zabudovaná na základní desce nebo v MXM slotu? Dál by mě zajímalo kde se nacházejí chladící otvory v těle notebooku, hodilo by se pár digitálních snímků a tak ... najde se ochotník? ... dikes moc

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 29 črc 2006 10:46

OT: myslím, že ve skutečnosti se slovo naddržený píše jen s jedním D :wink:
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů