Acer asipre 6935g

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
satoran
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 26 srp 2009 17:23

Acer asipre 6935g

Příspěvekod satoran » 19 lis 2009 12:58

Zdravím už jsem tu jednou tento problém zmiňoval, jenomže ne a ne ho stale vyřešit a už mě to sere!!!Mam windows 7 ultimate 64 nejnovější ovladače na grafiku a bios 1.13, 1.14 mi totiž háže chybu. Zahraju si hry na plné detaily plynule např.(cod5,RCDG,prototype......),ale asi jen tak 10-20 min :( .Už si s tím fakt nevím rady dřív jsem měl visty 32 co byli k nooteboku hry jeli plynule ale jinak všechno ostatni hruza na 7 všechno valí 2x rychleji než na vistách jen ty posrané hry se vzdy omezí za každou radu budu vděčný thx all.

Relic
píše často
Příspěvky: 124
Registrován: 09 kvě 2008 11:58

Příspěvekod Relic » 19 lis 2009 19:50

nesranduj 2x urcite niee ja mam vistu aj 7 a na crysis som zistil rozdiel 5fps

no a tvoj problem neprehrieva sa ti notes?

kiposukjange
guru
Příspěvky: 1678
Registrován: 01 lis 2007 17:20

Příspěvekod kiposukjange » 19 lis 2009 21:00

To je ta legendární chyba s tím špatně napájeným CPU - po několika minutách, jak píšeš, se změní voltage CPU a všechno se zpomalí. Musíš tuším nastavit nižší voltage CPU, ale jestli v 7 funguje třeba RMClock, to nevím, někdo ti určitě poradí.
HP 8710p - C2D T7200 2.0GHz, NVIDIA Quadro 320M 256MB DDR3, 4 GB DDR2, HDD 250 GB SATAII 5400ot., 17" WXGA+ 1440x900, Windows 7 Professional x64.

Raya
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 29 čer 2009 20:00

Příspěvekod Raya » 19 lis 2009 21:29

Taky jsem to řešil ale blblo mi to i na vistách, mám stejnej notes.... tohle mi pomohlo:Všude na insternetu naleznete spoustu diskuzí o tom, že při hraní her na tomto notebooku padá po nějaké době FPS a to k velice malým hodnotám. Bál sem se, že tento problém nevyřeším, ale po nějaké době sem řešení našel :). Nechci nějak ukazovat či narážet na značku Acer, ale chybou tohoto noteboku je velký počet Voltů který jde do procesoru. Ano je to tak ... Tento problém se dá vyřešit pomocí dvou věcí ... Regeditu a RMClocku. Abych vám dokázal, že tento problém u tohoto notebooku opravdu je vám přidávám odkaz : http://processorfinder.intel.com/Detail ... Spec=SLB6E , který navádí přímo na stránku Intelu a když si pořádně přečtete technickou specifikaci procesoru dozvíte se, že procesor pracuje na 1.075V-1.175V. Problém je ten, že notebook dodává do procesoru něco kolem 1.6 V což znamená, že při větší zátěži se procesor rychle zahřeje a při vysoké teplotě nepracuje tak jak má, tím pádem se hra začne sekat .. To vysvětluje proč procesor ve Windowsi jede celkem bez problému, protože neni maximálně zatížen a teplota se celkem drží v dobrých hodnotách. Tak a ted přejdeme k samotné opravě ( dodávám, že kdy se vám něco nepovede nebo to nepůjde zajisté není chyba u mě, ale u vaší opravy ! Proto na sebe neberu odpovědnost za vaší opravu, ale svým způsobem vás ujišťuji, že jestli se vám to povede přesně podle návodu tak to půjde )

1. Stáhneme program RMClock, měl by být k sehnání kupř. na stahuj.cz

2. Po instalaci zapneme tento program a vybere v menu nalevo složku : Profiles. Po otevření nám z roletky vyjedou 4 mody, ale mi zatím zůstaneme tady u samotné záložky Profiles. Měli byste vidět hodnoty které sou zaškrtlé vedle nich kolikanásobný násobič a vedle počet voltů.

3. Zaškrtané hodnoty neboli násobiče všechny odškrtáme xD a necháme jenom teb poslední jako to vidíte umě ... Nebojte se, že máte jiné hodnoty než mám já. To vyřešíme v dálším kroku.

4. Najdeme se ve startu Příslušenství a v příslušenství : Spustit . Program otevřeme a do místa na psaní napíšeme : Regedit a dáme ok .. Zobrazí se nám taková tabulka a dole nastartu by mělo bát Editor registru, jetsli to tam máte tak jste na dobré cestě.

5. Vlevo v tomto programu byste měli mít složky jako H_KEY a něco k tomu ... tam zvolíme HKEY_CURRENT_USER. Otevře se dálší nabídka, kde vybereme možnost Softwarea v něm najdeme možnost Right Mark a v ní RM Clock

6. Když jsme v této složce tak nahoře otevřeme nabídku Upravit a tam najedeme na možnost Nový, která nám nabídne dáší možnosti, znichž vybereme možnost DWORD (32 bit). Tímto se nám vytvořil nový DWORD a mi ho pojmenujeme na UnlockVid. Když toto máme ťukneme na tento soubor UnlockVid druhým tlačítkem a dáme změnit. Objeví se jakási nabídka s číslem 0 které přepíšeme na číslo 1 ( Údaj hodnoty) a potvrdíme .. Když toto uděláme a máme v této složce registr DWORD s názvem UnlockVid a s údajem hodnoty 1 tak Regedit uzavřeme.

7, Už se blížíme ke konci opravy (Hurá :))) ) Navrátíme se do programu RMClock do složky Profiles. Nahoře je nakresléá zásuvka s nápisem AC Power a pod ní dvě roletky, které lze upravit. My je upravíme na maximal performance a to samé i vedle u té nakreslená baterie s nápisem Battery, též na Maximal Performance. Když toto máme zaškrtneme (pokud už to nemáte) všechny násobiče ... Teď musíme nastavit Volty neboli V (pro neznalé) je to ten sloupec pod nápisem "VID" ... A jaké tam máte dát hodnoty ? Vraťte se do rubriky Oprava procesoru a tam sou dva obrázky ... jeden je udělaný pro T5750 a druhý pro T5800 stačí si nalézt svůj :)

Pokud vám RMClock ukazjne i přesto staré hodnoty čtěte bod 8 na konci článku

Tak a oprava je hotova. Ještě odůvodním proč jsme dělali zmíněný regedit. Kdyby jsme ho neudělali tak nemůžeme zvolit menší hodnoty než 1.3 V .. takto ano :) Tato oprava by měla fungovat na všechny Gemstony takže kdybyste si na intel.com zjistili kolik váš procesor potřebuje k chodu Voltů tak to lze pomocí této ulitity opravit. Také předem varuji, že tento program se nazapíná s windowsem takže po každém zapnutí musíte znovu zapnout RMClock ale hodnoty by měli být uložené :) takže to stačí jen zapnout. Byl bych moc rád, kdyby ste při úspěchu nebo i neúspěch napsali do Diskuze do témata Oprava procesoru. Byl bych moc vděčný a udělalo by mi radost že sem tuto strávenou hodinu psanm nestrávil zbytečně a také to nikomu pomohlo :)



8. Pokud vám i přesto, že jste všechno udělali správně ukazuje RMClock stále stejné Volty jako předtím, tak se nestrachujte a čtěte dál. Na liště máme RMClock, otevřeme si ho a vlevo v menu klikneme na plus vedle Profiles. Zobrazí se nám nabídka čtyř věcí a tam vybereme "Maximal performance". Zobrazí se nám jakési 4 tabulky, ale jsou zamčené, Proto odklikneme možnost nad každou tabulkou (celkem 4krát tuž logicky :D) a tím se nám tabulka zpřístupní. V každé té tabulce lze něco zaškrnout a vy musíte v každé tabulce zaškrtnout vždy tu nejvyšší hodnotu co můžete ! V té první je to zrovna možnost 4 ( tedy u procesoru T5800) a když všude zaklikneme nejvyšší možnou možnost uložíme příkazem Apply a problém je vyřešen :))

satoran
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 26 srp 2009 17:23

Příspěvekod satoran » 20 lis 2009 00:21

Zdravim
Tak podle návod jsem se zasekl u bodu 5 kdy mam naji cílovou složkuRMclock ( right mark) tam jeste mam ale nejde už dál rozbalit:( . tady je odkaz na scren kde jsou i teploty atd když se hra začne kousat :
http://www.ulozto.cz/3111030/acer-6935g-problem.png

ps- s instalaci rmclock na windows 7 byl menší problém musel jsem tam nakopírovat sobor pro 64 bitove os pak šlapal.

satoran
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 26 srp 2009 17:23

Příspěvekod satoran » 20 lis 2009 00:29

tady ještě teploty a napjetí v everestu

satoran
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 26 srp 2009 17:23

Příspěvekod satoran » 20 lis 2009 00:29


satoran
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 26 srp 2009 17:23

Příspěvekod satoran » 20 lis 2009 00:29


satoran
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 26 srp 2009 17:23

Příspěvekod satoran » 20 lis 2009 00:30


satoran
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 26 srp 2009 17:23

Příspěvekod satoran » 20 lis 2009 00:30


satoran
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 26 srp 2009 17:23

Příspěvekod satoran » 20 lis 2009 09:30

Tak tuhle zavadu už jsem taky vyřešil teď si ale nejsem jisty zda má smysl něco měnit nemůžu něco poškodit??? mam totiž procesor intel core2 duo P7350 kde pisou napětí http://ark.intel.com/Product.aspx?id=36750 a podle naměřených hodnot tam víc nejde než by mělo :(

satoran
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 26 srp 2009 17:23

Příspěvekod satoran » 20 lis 2009 10:36

Tak už jsem to dotahl až do konce, ale hry se furt omezují :(
původní napětí bylo nastavené 1.2500V intel uvádí 1.0620-1.1500V nastavil jsem 1.1500 ale to nezabralo tak jsem skusil nastavit minimální 1.0620V a taky nic ae když resetnu pc a zapnu RMclock tak je tam znovu nastavené 1.1500V i když to udělám podle toho návodu. nvím si už rady je tu nějaká možnost nebo mam nootebok poslat na reklamaci nebaví mě už používat taký hernní nootebok jen na mp3 a nekdy na film:(

satoran
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 26 srp 2009 17:23

Příspěvekod satoran » 20 lis 2009 11:22

Ale asi ten problém bude v procesoru protže vždy když se mi hra začne sekat a hodm ji na lištu tak procesor ukazuje že je 100% zatížený viz. odkaz http://www.ulozto.cz/3112496/sat.png

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 20 lis 2009 15:00

zkus zkontrolovat čistotu chlazení nebo zkus lehce podvoltovat
ACER Aspire 6920G-582G32MN

satoran
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 26 srp 2009 17:23

Příspěvekod satoran » 20 lis 2009 15:01

AAAAAAAAAAAAAAAA!!!! tak jsem celý proces udělal znov a vypadá to že to funguje hral jsem hodinu a bez seku. Diky moc chlape, řeším to už střašně dlouho a konečně jsem to vyřešil samozdřejmě diky tobě :) ne fakt velke diky mam radost že to funguje juchůůůůů


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 hostů