univerzalni herni notebook do 18 000,- poradte pls

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
lime
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 25 lis 2009 11:01

univerzalni herni notebook do 18 000,- poradte pls

Příspěvekod lime » 25 lis 2009 11:22

Zdravim :D

Chci si koupit notebook, max. do 18 000,-, chci ho na filmy, hudbu, internet, naky pracovni veci...co se tyce her tak bych byl rad kdybych si na nem zahral gta 4, nove nfs, assasina, fifu2010 atd... mam nejaky urcity zakladni pozadavky, tak tady jsou:

lcd - idealne 15-16", ale kdyz bude 17" tak nebude vadit :)
ram - min. 4 GB
hdd - min. 320-500 GB
cpu - radsi intel, neco jako Core2Duo T6600 min. 2000 GHz
grafika - min. 512MB, radsi gforce, nebo nakou hodne dobrou ATI

ostatni: dvd vypalovacka, wifi, webcam,
uvitam: numericka klavesnice, bluetooth, HDMI port!!!

co se tyce vydrze tak ho budu mit prevazne doma ale budu rad kdyz vydrzi minimalne 3-4 h. Budu rad kdyz bude dobre vypadat (kdyz by byl bily, nebo v nejakem designu, tak budu jedine rad a cim tensi tim lepsi :)) ). Uvitam kdyz bude mit HDMI port.

Co jsem se tak poohlizel na netu, tak ted rozmyslim mezi temito:

http://www.alza.cz/acer-aspire-5739g-66 ... 140027.htm

http://www.gigacomputer.cz/cs/zbozi/774 ... 125el.html

http://www.alza.cz/asus-k50in-d139683.htm

pripadne kdybych sehnal za dobrou cenu tento: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=70209

Co se tyce znacky tak vubec nevim, kamarad mi rikal ze HP se po case dost prehrivaji. Puvodne jsem chtel SONY vaio ale koukal jsem na alza ze jich tam moji mnoho bazarovych, podle cehoz soudim ze jsou hodne poruchove?!


Za vsechny rady budu moc rad :)

Predem diky.

lime
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 25 lis 2009 11:01

windows

Příspěvekod lime » 25 lis 2009 11:28

Co myslite ze je lepsi na hry? vista nebo win 7 ? Ani jedno jsem zatim nemel, ted mam Xp, takze nevim.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 25 lis 2009 14:31

z hlediska vykonu ten acer, nebo pak toshibu L505 s hd4650.

z gigacomputeru pavilion neber (precti si obchodni podminky a pochopis)
asus k50 - ta g102m je siiilene slaba grafika, na te nerozjedes nic noveho (je i verze s hd4570, ale porad lepsi ta toshiba s 4650)

pak jeste vaio cw1s1 s 230m (to same, jako 240m, jen o neso cnizene takty)

mno a s vydrzi min. 3-4hodiny se urcite rozluc, jestli se vubec priblizis 3 hodinam, muzes byt u techto notebooku rad.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9098
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 25 lis 2009 14:37

alfah4ns:

Obdivuju Te, ze mas jeste silu odpovidat na tyto temata, ktera se tu vyskytuji 5x denne.

lime:

Zkus pouzit mozek a jiste tu najdes uz vice nez dost stejnych temat. Prijde mi, ze dnesni adolescenti jsou uplne blbi :roll:
Asus ROG Strix G18

lime
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 25 lis 2009 11:01

Příspěvekod lime » 25 lis 2009 16:43

alfah4ns píše:z hlediska vykonu ten acer, nebo pak toshibu L505 s hd4650.

z gigacomputeru pavilion neber (precti si obchodni podminky a pochopis)
asus k50 - ta g102m je siiilene slaba grafika, na te nerozjedes nic noveho (je i verze s hd4570, ale porad lepsi ta toshiba s 4650)

pak jeste vaio cw1s1 s 230m (to same, jako 240m, jen o neso cnizene takty)

mno a s vydrzi min. 3-4hodiny se urcite rozluc, jestli se vubec priblizis 3 hodinam, muzes byt u techto notebooku rad.


A co bys bral ty? Ten acer nebo tu toshibu? Myslis ze na tom ty hry pujdou v pohode?

Cru4l
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 27 zář 2008 00:54

Příspěvekod Cru4l » 25 lis 2009 17:20

Moc nechápu proč nebrat u gigacompu? Špatná zkušenost nebo proč? I po přečtení obchodních podmínek jsem nenarazil na nic tak špatného.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9098
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 25 lis 2009 17:24

Prodavaji notebooky z dovozu, tudiz jde o stejny pripad jako u mobilu u sedivek. V CR jsou bez oficialni servisni podpory a musis reklamovat primo u prodejce, ktery bude tezko posilat notebooky za vlastni naklady do zahranici do servisu, tak Te jednoduse vyfakuje a zarucni opravu neuzna :wink:
Asus ROG Strix G18

Cru4l
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 27 zář 2008 00:54

Příspěvekod Cru4l » 25 lis 2009 17:27

A s tím máš zkušenost jo? No přitelkyně tam notes kupovala, tak když ho bude reklamovat, tak se uvidí jak to bude :-) Kdyžtak vim, kde maj prodejnu :-D

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 25 lis 2009 17:30

protoze na ten pavilion neplati oficialni HP zaruka, vse se resi s prodejcem na jeho naklady (narozdil od bezneho autorizovaneho HP servisu, kteremu, vsechny ukony HP proplati), v tom je ten hl. rozdil.

(krom toho, ze se vubec nemusi jednat o CZ verzi, takze muzes mit cizi klavesnici i OS, coz je mmchodem pekne u toho konkretniho kusu videt na fotografiich, z popisu: "...a jsou převážně určené pro prodej v západní Evropě.")

"Záruka - zboží prodávané na našich stránkách je POUŽITÉ (pokud není uvedeno jinak)"

"Záruka na všechny notebooky je uplatnitelná pouze u naší firmy (pokud není uvedeno jinak)

Při zásahu do notebooku ze strany jiné společnosti nebo při jiném neodborném zásahu se naše firma distancuje od dodržení všech záručních podmínek! Pokud zjistíme jakýkoliv hardwarový zásah do notebooku, nemusí být záruka uznána."
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9098
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 25 lis 2009 17:57

Zkusenosti lidi s gigacomputer:

"Kamarád koupil od Gigacomputer.cz notebook, za 2 měsíce mu odešel board, reklamaci mu neuznali. Bude se s nimi soudit... "

"Počítač od začátku nefungoval, do 14 dnů jsem odstoupil od smlouvy a počítač vrátil. V obchodě v Českých Budějovicích arogantní, po šesti nedělích dohadování a telefonování nemám od nich vrácené peníze, takže to řeším přes právníka. Tento obchod nedoporučuji."

"Gigacomputer- velice arogantní firma! Zakoupil jsem notebook za 22.000Kč, numerická část klavesnice nebyla funkční, ale to jsem zjistil až po instalaci operačního systemu . Pokus o reklamaci měl za následek nejdříve zpochybňování mé osoby, co se týče schopnosti s notebookem pracovat pak hrubé arofance a vyhrožování.
cituji:"firma umí znevěrohodnit nepohodlného klienta".. Audit výrobce HP , který jednoznačně chybu v numerické části klávesnice zpochybňují!- Nyní jsem se na netu přesvědčil, že výhružky o znevěrohodnění klienta využívají!
Nějaká paní slečna Gabina Veverková na jedné straně chválí společnost Gigacomputer, na druhé straně
se nelichotiuvým způsobem vyjadřuje o mé profesní způsobilosti. Vzhledem k tomu, že jsem schopen prokázat
že mou ordinaci nikdy nenavštívila, mohu s ptravděpodobností hraničicí s jistotou toto považovat za způsob jednání společnosti! Tedy Gigacomputer již nikdy.Společnost Hewlett Packard na můj dotaz odpověděla, že počítače, jejich značky, které Gigacomputer prodává nejsou určeny pro český trh a firma HP neposkytuje záruční ani pozáruční servis techto počítačů. Dále jak vyplývá z obchodníg´ho rejstříku firmy, není autorizovaným prodejcem firmy HP, ale touto značkou se zeštiťuje, což chápáno v obecném smyslu je podvod"

"Já osobně mám zatím ty nejhorší zkušenosti. Notebook mám po měsíci užití v reklamaci a to sem ho nikam netahal, byl pěkně v "klidu a teple" v pokoji na stole. Po zmačknutí poweru ani neťukne. Zrovna dnes volal prodejce, že servis, kam ho posílali ztratil jakousi licenci a musejí ho poslat jinam. Po třech týdnech čekání se mně další tři týdny čekat nechce, budu se snažit vymáhat peníze zpět. Jinak, když to vemu zpětně, prodejce v Brně nám v podstatě lhal do očí, jednak o záruce na 2 roky, přitom v kupní smlouvě je jeden rok a o tom, že reklamaci můžu uplatnit v jakékoli pobočce, což se nakonec po rázné domluvě podařilo v Olomouci. Jinak jeho kvalifikace asi taky nebyla úplná, protože mlel cosi o pasivním chlazení, že notebook nemá větráček. Nevim, co se teda točí, mění otáčky, fouká to a vypadá jako vrtulka či malá turbína. Jo a ještě se mně snažil nacpat k notebooku jakousi sadu oprav a reinstalaci systému, za relativně malý peníze. Už se nezmínil o tom, že třeba ta reinstalace se vztahuje pouze na XP koupených u nich a to ještě v kompletu s počítačem. Kdybych to vzal, bylo by mně to nejspíš totálně k .... To je můj poznatek ke Gigacomputer!"


A je toho daleko vic
Asus ROG Strix G18

mohy

Příspěvekod mohy » 25 lis 2009 21:37

sorry za OT,ale ty vole... jako husty :oops:

reburke
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 27 led 2009 21:25

Příspěvekod reburke » 25 lis 2009 21:48

no...gigacomputer dle myho jaksi neslouzi k nakupu obyc notasu;). to by kupoval opravdu jen blazen. slouzi spis k nakupu nahradnich veci (adaptery,...) a taky tech nejlevnejsich starsich notasu co tam maj. ja si u nich pred rokem za 3500kc koupil compaq n400c jako zalozni notas, kdyz sel muj normalni do reklamace a zadnej problem se u nej nevyskytl. naopak mi do nej kamoska omylem vylila lahvace, kdyz do nej drcla, a notas furt bezi v pohode. jeste planuju na ebay koupit za 600kc novou baterku, ktera nic nevydrzi, ale jinak max spokojenost.
HP Elitebook 6930p:C2D P8700,4500MHD,HP 2008 180W Adv.Dock.Station,Log.UltraX kb,Saitek Cyborg mouse,LG 22"1680x1050
XBOX na hry:)
ex:HP Pavilion dv5-1199ec,Compaq Evo N400c,HP Pavilion dv6107ea

lime
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 25 lis 2009 11:01

Příspěvekod lime » 26 lis 2009 00:28


mohy

Příspěvekod mohy » 26 lis 2009 09:31

za me urcite jo, sam ho mam, je dobrej :wink:

lime
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 25 lis 2009 11:01

..

Příspěvekod lime » 27 lis 2009 00:19

Tak jsem zuzil vyber na: http://www.alza.cz/hp-pavilion-dv6-1235-d140113.htm , http://www.alza.cz/asus-k70ab-ty059v-d142485.htm , http://www.alza.cz/acer-aspire-5739g-66 ... 140027.htm

Jeste premyslim o http://www.megaobchod.cz/notebooky/fuji ... i3560.html , ale je dost drahy, myslite ze je lepsi nez treba vyse uvedeny ACER ?

Jinak co se tyce HP, tak mi kamarad rikal ze se dosti prehrivaji, myslite ze je to pravda? Vim, ze je tam AMD a 4530 s 512 MB, takze je ze vsech tech uvedenych notebooku asi nejhorsi, ale vyhovuje mi designove, je z nich nejlevnejsi a ma dalkove ovladani :)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů