XPS M1330 - vadná grafika? Snadné řešení!

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
Radek.n
píše často
Příspěvky: 164
Registrován: 01 srp 2007 00:37

XPS M1330 - vadná grafika? Snadné řešení!

Příspěvekod Radek.n » 10 črc 2008 00:42

Jistě spousta lidí vlastníci DELL XPS M1330 s grafikou 8400M GS s ní mělo problém a bylo nutné využít záruky NBD a nechat vyměnit celou základní desku.

Vada se projevuje tak, že se na monitoru začnou objevovat svislé různě barevné pruhy až postupně celý displej zbělá. Nic příjemného a u mně osobně se toto objevilo již podruhé :evil: . Viz: http://www.youtube.com/watch?v=II23pavSeLI

Hodně mě znepokojoval fakt, že záruku NBD mám už jen 2 roky (1 rok za sebou) a tak jsem začal hledat nějaké jiné řešení, než zase volat DELLu. Zkusil jsem k notebooku připojit externí monitor a ač byl obraz poměrně rozházen a barevně úplně někde jinde, s počítačem se dalo velmi nouzově pracovat.

Vlezl jsem do systému > správce zařízení a koukám, co všechno je vlastně špatné. Jediný vykřičník u 8400M GS se nedal přehlédnout. Napadlo mě zkusit celou kartu (s veškerými ovladači) odinstalovat a pak už jen chvilka napětí, zda se něco změní.

Nevěřil jsem tomu, ale po restartu mě přivítalo překrásné modré logo DELL a bez problému jsem se nalogoval do Windowsů. Ze stránek dellu jsem už jen stáhl nejnovější ovladač na grafiku a notebook je opět 100% funkční :P .

Snad to skutečně funguje a není to jen "oddálení" problému. Zatím běží (po opravě) noťas druhý den v kuse bez nejmenšího problému.
ThinkPad T400 & R61, Dell XPS M1330

Aleshaak

Screen Issue

Příspěvekod Aleshaak » 24 lis 2009 16:00

Pokud vam uz jakkoliv nejde obraz ani pres externi monitor, tak mi pomohlo po spusteni drzet F8 ... A s ovladacema muzete zkusit nainstalova i novej BIOS, mam pocit ze to je A15 :) ( Pardon, jestli jsem napsal neco, co uz vite :) )

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 24 lis 2009 20:51

Ja se k vam pridam, D630 s quadrem se to taky totiz tyka (q135m = 8400gs jadro), i kdyz ne tolik, protoze je lepe chlazena.

no bohuzel, ovladace v OS chybu karty jaksi moc neovlivni, jelikoz pokud odejde grafika, blbne i v BIOSu, ktery win ovladace nepouziva.

spise mas stesti, ze ti to ted chvili jede, co se tyce me, mi se proste znicehonic objevili artefakty, vypnul notebook, zapnul jsem a chvili jel vpohode. po nejakem case ale znova, uz to najizdelo jen s rozpadenym obrazem a po chvili uz nenajizdelo vubec.
(jediny rozdil byl, ze jsem nemel svisle pruhy, ale spise takove artefakty, proste rozpadly obraz)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

lexicon
píše často
Příspěvky: 106
Registrován: 20 kvě 2008 23:21
Bydliště: Praha

Příspěvekod lexicon » 27 lis 2009 07:57

Jedine reseni jak tento neprijeny jev oddalit je podle me copper mod. Ten jediny rapidne snizi teploty grafickeho cipu na nomralni hodnoty a tim podle me oddalite nutnost opravy na maximum.
Lenovo ThinkPad X220 | Ci5 2520M 2,5GHz | 4GB RAM | Intel HD 3000 | mSATA Intel 310 80GB SSD + SATAII 320GB 7200ot HDD | Win 7 Professional x64 + Ultrabase Series 3
bylo: Lenovo 3000 V200, DELL XPS M1330


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů